„Get Eugeniusza Geta-Stankiewicza”

Długo przygotowywany i oczekiwany przez miłośników twórczości Geta Stankiewicza album „Get Eugeniusza Geta-Stankiewicza” będzie mieć premierę w najbliższy czwartek (18.06). Z tej okazji na spotkanie poświęcone artyście zaprasza Wydawnictwo Warstwy i Kino Nowe Horyzonty.


Monograficzny album autorstwa Mirosława Ratajczaka, krytyka towarzyszącego twórczości Eugeniusza Geta-Stankiewicza przez niemal cztery dekady, prezentuje całościowy dorobek artysty. To krytyczny esej ilustrowany obszernym wyborem reprezentatywnych prac Geta, od juweniliów po dzieła ostatnie.

O osobie Eugeniusza Geta-Stankiewicza i jego twórczości rozmawiać będą artyści, którzy go znali i z nim współpracowali - Jan Aleksiun, Barbara Idzikowska, autor albumu Mirosław Ratajczak i brat artysty i jego bliski współpracownik Janusz Stankiewicz.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, w czwartek 18 czerwca w Sali nr 4 w Kinie Nowe Horyzonty. Wstęp wolny.

Eugeniusz Get-Stankiewicz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów Wrocławia. Był cenionym autorem grafik, plakatów, rzeźb, witraży, obiektów przestrzennych. Zmarł w kwietniu 2011 r. Domek Miedziorytnika, w którym miał pracownię jest miejscem stałej wystawy jego prac. Eugeniusz Get-Stankiewicz pozostawił po sobie w przestrzeni publicznej Wrocławia wiele oryginalnych prac, które prowokują do myślenia. Na Jatkach pod złoconą kratą znajduje się jego Tablica Ku Czci Działań na Prostych Liczbach. Get użyczył swojej sylwetki rzeźbie afrykańskiego wojownika, która stoi na fasadzie budynku na pl. Solnym. 

Zgłoś uwagę