wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. WROśnij we WROcław - mieszkańcy posadzili 350 drzew [ZDJĘCIA]

W sobotę 19 października wrocławianie posadzili kolejne drzewa, które upamiętniają jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców - narodziny dziecka. Na północy Wrocławia - Zielonym Klinie oraz Polanie Karłowickiej pojawiło się 350 nowych nasadzeń.

Reklama

250 drzewek znalazło się na Zielonym Klinie pomiędzy ulicami Żmigrodzką i Pakosławską, a 100 - na Polanie Karłowickiej przy Alei Kasprowicza. Pomimo największej - jak do tej pory - liczby drzewek przeznaczonych na pojedynczą edycję WROśnij we WROcław, limity zostały w całości wykorzystane.

– Widzimy po frekwencji że wrocławianie chcą brać udział w tego typu ekologicznych akcjach. WROśnij we WROcław to, z jednej strony piekny symbol narodzin naszych pociech, a z drugiej kolejny przejaw dbania o środowisko i zazieleniania miasta. Sam dziś sadzę drzewo dla swojej drugiej córeczki, pięciomiesięcznej Marysi. Starsza córka ma już swoje drzewko w parku Mamuta, które sadziliśmy wiosną tego roku. Będziemy całą rodziną dbali o sadzonki w obu miejscach – podkreślił Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

Wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada sadził w sobotę drzewo na Zielonym Klinie dla swojej drugiej córki - pięciomiesięcznej Marysi. Fot. Bartosz Moch

– To rekordowa edycja WROśnij we WROcław, gdyż do tej pory jednorazowo sadziliśmy ok. 200 drzew. Cieszymy się, że zwiększamy limity, a i tak brakuje roślin i cały czas przybywa zainteresowanych do posadzenia drzewka po narodzinach swojego dziecka. W ten sposób wszyscy razem zazieleniamy Wrocław – powiedział Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Za nami szósta edycja akcji, która została zapoczątkowana w 2017 roku. W Parkach Młodego Wrocławianina posadzono wcześniej 618 drzew - 18 przy górce PaFaWag, 200 przy ul. Awicenny, 200 przy ul. Maślickiej, 200 w Parku Mamuta na Oporowie.

Fot. UMW

– Po dodaniu dzisiejszych 350 roślin widać, że zbliżamy się do tysiąca nasadzeń, którą to ilość przekroczymy podczas przyszłorocznej wiosennej edycji. Zarząd Zieleni Miejskije co roku sadzi ok. 3 tysiące drzew, więc jest to ułamek wszystkich naszych nasadzeń, ale ta akcja ma wyjątkowy wymiar. Zapraszamy kolejnych zainteresowanych na wiosnę przyszłego roku – dodał Jacek Mól.

Wrocławianie posadzili drzewa

Narodziny dzieci były w sobotę upamiętniane przez posadzenie m.in. lip, dębów, czereśni, wiązów, głogów, czy ambrowców. Każda nowa wrocławianka i każdy nowy wrocławianin otrzymali także na pamiątkę niespodzianki, w tym specjalny certyfikat.

– Bierzemy udział we WROśnij we WROcław pierwszy raz. Posadzenie drzewa to piękny symbol narodzin dziecka. Chcemy w przyszłości co roku przyjeżdżać i robić zdjecie Aleksandrowi z jego drzewem, żeby zobaczyć, jak oboje rosną. Moim zdaniem to może być inicjatywa, która przejdzie z pokolenia na pokolenie i być może w przyszłości nasz syn przyjdzie posadzić tutaj drzewo ze swoimi dziećmi – podkreślili Piotr i Malwina Rojda, którzy sadzili w sobotę drzewo dla czteromiesięcznego syna Aleksandra.

Piotr i Malwina Rojda z synkiem Aleksandrem, fot. Bartosz Moch

Wszyscy uczestnicy podkreślali, że akcja WROśnij we WROcław to doskonały pomysł nie tylko na świętowanie narodzin dziecka, ale również po prostu przyjemna forma spędzenia wspólnych, rodzinnych chwil.

– Nasz synek Leon ma 3,5 miesiąca i uwielbia drzewa, przyrodę, więc nie wahaliśmy się ani chwili, by wziąć udział w tej wspaniałej akcji. Cieszy nas, że Leon będzie miał swoje drzewo w parku niedaleko naszego miejsca zamieszkania – mówili Paulina i Tymoteusz Dłutowscy.

Paulina i Tymoteusz Dłutowscy z synkiem Leonem, fot. Bartosz Moch

– Upamiętniamy narodziny naszej córeczki Neli i z przyjemnością będziemy tu przychodzić i pokazywać córce jej drzewko. Chcemy uczyć Nelę miłości do przyrody i środowiska – wyjaśnili Anna Zamojska i Adam Jędrzejkiewicz.

Anna Zamojska i Adam Jędrzejkiewicz z córką Nelą, fot. Bartosz Moch

Sadzeniu drzew towarzyszył międzypokoleniowy piknik. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej oraz spółką Ekosystem, przygotowało wiele atrakcji, w tym: kolorowe klocki, malowanie twarzy, miękkie kostki, tunele, fotobudkę, indiańskie tipi czy konkursy o tematyce ekologicznej z nagrodami.

Informacje o poprzednich edycjach WROśnij we WROcław

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl