Link do strony www.wroclaw.pl

  Wiosenne WROśnij we WROcław - dobiegają końca nasadzenia [WIDEO]

  Miasto sadzi ostatnie drzewa w ramach wiosennej edycji WROśnij we WROcław 2021. W sumie 260 drzewek pojawi się w dwóch wrocławskich parkach: na Górce Skarbowców i w parku Słonecznym na Gaju. Rodzice i dzieci będą mogły zapoznać się z nimi, gdy tylko pozwoli na to sytuacja pandemiczna.

   Sadzenie drzew w parku Słonecznym na Gaju fot. Tomasz Hołod / Redakcja Wroclaw.pl
  Sadzenie drzew w parku Słonecznym na Gaju

  Akcja przeznaczona była dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021. Ideą cieszącego się coraz większą popularnością projektu „WROśnij we WROcław” jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna.

  Tym razem do posadzenia przygotowano niemal 260 drzewek w dwóch wrocławskich parkach. W parku Miejskim zwanym Górką Skarbowców oraz w parku Słonecznym na Gaju rośliny sadzono w kwietniu. Tak, jak w ubiegłym roku, z powodów bezpieczeństwa rodziny nie mogły wziąć udziału bezpośrednio w akcji.

  – Tegoroczna edycja to "WROśnij mimo wszystko", ponieważ pandemia uniemożliwia sadzenie z rodzinami dzieci. Jednak już na początku maja wrocławianie będą mogli odwiedzić miejsca nasadzeń – wyjaśnia Dominik Kłosowski, radny miejski i pomysłodawca akcji.

  Dodatkowo, gdy tylko restrykcje pozwolą, ZZM zaprosi na spotkanie podczas, którego również będzie można zapoznać się z drzewkami.

  – Bardzo lubimy sadzić drzewa wspólnie z mieszkańcami. Dla nas to też jest święto, okazja do spotkania i najlepsza forma edukacji w sprawach utrzymania zieleni. Zapraszamy do uczestnictwa, choć dla bezpieczeństwa na razie całkowicie powierzyliśmy te czynności fachowcom. Wierzymy, że podczas jesiennej edycji będziemy mogli już zaprosić dzieci i rodziców do sadzenia swoich drzewek – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

  Data plenerowego zapoznania z drzewkami podana zostanie w późniejszym terminie.

  WROśnij we WRO - 20.04.2021 r.

  Filmik wprawdzie nagrany w niedzielne popołudnie, ale temat wciąż ważny! Pozdrawiam wspólnie z Dominik Kłosowski z Parku Grabiszyńskiego, gdzie Zielony Wrocław nasadził drzewa dla nowonarodzonych i adoptowanych wrocławianek i wrocławian Dominik jest pomysłodawcą całego projektu i raz jeszcze chciałem mu za tę inicjatywę bardzo podziękować W ramach tej edycji WROśnij mamy 260 nowych drzew (pojawiły się również w parku na Tarnogaju) Zachęcam Was do odwiedzenia, do spacerów Miłego wtorku!

  Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Wtorek, 20 kwietnia 2021

  WROśnij we WROcław

  Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 1500 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać. Od edycji wiosennej w 2020 r. - ze względu na epidemię koronawirusa - sadzenie drzewek odbywa się bez udziału rodzin.

  Wiosenne sadzenie drzew w ramach WROśnij we WROcław 2020 r., fot. Redakcja Wroclaw.pl

  – WROśnij we WROcław to akcja społeczna, która ma upamiętnić narodziny bądź adoptowanie nowego członka rodziny. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieci. Drzewa będziemy sadzić do końca świata, bo to zapewni nam świeże powietrze i ładne otoczenie – podkreśla Dominik Kłosowski.

  Za organizację WROśnij we WROcław odpowiadają Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej.

  Poprzednie edycje:

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook