wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jesienne WROśnij we WROcław – trwa sadzenie drzew
Sadzenie drzew - WROśnij we WROcław jesień 2020 Fot. Redakcja Wroclaw.pl
Sadzenie drzew - WROśnij we WROcław jesień 2020

Trwa sadzenie 300 drzewek w ramach jesiennej edycji akcji WROśnij we WROcław. Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce, podobnie jak wiosną, rośliny są sadzone bez udziału wrocławian. Rodzice i dzieci będą mogli jednak wkrótce we własnym zakresie odnaleźć swoje drzewko.

Reklama

– W standardowych warunkach, z udziałem mieszkańców, drzewa sadzimy w jeden dzień. Podczas epidemii rozkładamy to jednak na nieco dłuższy czas. Zanim zaprosimy wrocławian, by zobaczyli swoje drzewo, trzeba je jeszcze opalikować, zabezpieczyć przed zwierzętami i – co najważniejsze – zawiesić na każdym szarfę akcji, na której znajdziemy informacje o numerze drzewa i jego gatunku oraz imię patrona – informuje Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

– Po odbiorze drzewek będzie można zaprosić dzieci z rodzinami, by zobaczyły, co dla nich rośnie. Osoby, które się zapisały, wkrótce powinny otrzymać w tej sprawie informację na podany podczas zapisów adres e-mail – dodaje Jacek Mól.

Każde drzewo zostanie przyozdobione w specjalną szarfę, na której znajdziemy m.in. informacje, dla kogo zostało posadzone, fot. www.wroclaw.pl

W ramach jesiennej edycji park Jedności na Zakrzowie wzbogaci się o 85 drzewek, natomiast okolice parku Złotnickiego przy ul. Zakopiańskiej aż o 215 drzewek. ZZM już szuka miejsc do nasadzeń pod wiosenne WROśnij we WROcław.

Trwa sadzenie 300 drzewek, których patronami zostaną mali wrocławianie w ramach WROśnij we WROcław. Odpowiadamy na...

Opublikowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego Środa, 21 października 2020

– Mamy nadzieję, ze wiosną przyszłego roku warunki pozwolą już na wspólne sadzenie drzewek z mieszkańcami – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

WROśnij we WROcław

Projekt WROśnij we WROcław zapoczątkowany został w 2017 r. Od tego czasu już ponad 1200 drzewek ma swoich patronów – wrocławskie dzieci. Rodzina otrzymuje certyfikat, potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Piotr i Malwina Rojda z synkiem Aleksandrem podczas jesiennego sadzenia w 2019 r., fot. Bartosz Moch/www.wroclaw.pl

– WROśnij we WROcław ma upamiętnić narodziny bądź adoptowanie nowego członka rodziny. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieci – podkreśla Dominik Kłosowski, radny miejski i pomysłodawca akcji.

Wiosną 2020 r. ze względu na epidemię sadzenie również odbyło się bez udziału rodzin – przywitanie drzewek miało miejsce pod koniec sierpnia.

Wiosenne sadzenie drzew w ramach WROśnij we WROcław 2020 r., fot. Redakcja Wroclaw.pl

Poprzednie edycje:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl