wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. 13 kwietnia posadź dziecku drzewo – WROśnij we WROcław 2019 [ZDJĘCIA]

13 kwietnia posadź dziecku drzewo – WROśnij we WROcław 2019 [ZDJĘCIA]

Bartosz Moch, Patryk Załęczny,

Akcja "WROśnij we WROcław" z 2019 r.
Akcja "WROśnij we WROcław" z 2019 r.

Od godziny 11 do godziny 17 wrocławianie mogli wziąć udział w pikniku zorganizowanym w Parku Mamuta na Oporowie z okazji wiosennej edycji „WROśnij we WROcław”. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością. Swoje drzewa posadzili m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz wiceprezydent Adam Zawada.

Reklama

Dotąd w stolicy Dolnego Śląska w poprzednich edycjach „WROśnij we WROcław” posadzono 418 drzew. 13 kwietnia, w Parku Mamuta, wrocławianie posadzili kolejnych 200 drzew. Są one symboliczną pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców.

– Nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w tej akcji. Wielu moich przyjaciół albo już posadziło drzewo dla swojego dziecka, albo ma taki zamiar. To wspaniała idea, aby zostawić po sobie taki ślad. I oby maluszki, dla których będziemy nasadzali drzewa, tak jak korzenie w glebę, wrosły we Wrocław. Dzięki tym drzewom zawsze będą miały swoje miejsce na ziemi – mówił przed rozpoczęciem wydarzenia Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

Na pikniku, który odbył się w Parku Mamuta na wrocławskim Oporowie, pojawili się m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz wspomniany wiceprezydent Adam Zawada, którzy sadzenie drzew mają już za sobą.

WROśnij we WROcław 2019

WROśnij we WROcław 2019

Spotkania / Piknik / Dla dzieci / Akcje społeczne / Dla rodziców
Termin 13 kwietnia 2019 od 11:00 do 17:00

Miejsce Park Mamuta

Zobacz

WROśnij we WROcław 2019

Nowa edycja to kontynuacja projektu WROśnij we WROcław, który został rozpoczęty w 2017 roku.

– W Parkach Młodego Wrocławianina posadziliśmy dotąd 418 drzew: 18 przy górce PaFaWag, 200 przy ul. Awicenny oraz 200 przy ul. Maślickiej. W tym roku w akcji mogą uczestniczyć rodzice dzieci urodzonych w 2018 i 2019 roku – podkreślał na konferencji prasowej Dominik Kłosowski, wrocławski radny, jeden z pomysłodawców akcji.

Sadzeniu drzew jak zwykle towarzyszył międzypokoleniowy piknik. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przygotowało na ten dzień wiele atrakcji, które uprzyjemniły rodzinne spotkanie. 

– Na najmłodszych czekają m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, animacje plastyczne, warsztaty rękodzieła, duże kolorowe klocki, malowanie twarzy, miękkie kostki, tunele i pufy. Fotobudka upamiętni te wspaniałe chwile na Oporowie. Odwiedzający będą mogli również spróbować różnych potraw z food-trucków – wylicza Tomasz Szkwarek, kierownik Działu Programów Miejskich Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Po zakończeniu akcji każdy z uczestników otrzyma certyfikat ze współrzędnymi miejsca, w którym znajduje się jego drzewo. 

Zapisy zakończyły się w ciągu doby

Tegoroczna wiosenna edycja cieszy się ogromną popularnością wrocławian. Limit drzew został wyczerpany już w niecałe 24 godziny od startu zapisów. Wszyscy chętni, którzy nie zdążyli się zapisać, muszą poczekać na kolejną edycję akcji, którą zaplanowano jesienią 2019 r.

– Akcja WROśnij we WROcław przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Idea wrośnięcia w to piękne miasto przypadła wrocławianom do serca. Dodatkowo w ten sposób zazieleniamy Wrocław plus pomagamy w walce ze smogiem – dodał Dominik Kłosowski.

Akcja "WROśnij we WROcław" z 2018 r. Fot. WCRS

– Każde drzewo zostanie przypisane do zgłoszenia w sposób losowy. To oznacza, że nie można wybierać, jakie drzewo chce się posadzić. W tym roku będziemy sadzić m.in.: dęby, graby, kasztanowce, lipy, ale także drzewa owocowe, czereśnie i jabłonie. Przy sadzeniu drzew będą pomagać specjaliści, którzy doradzą jak to fachowo zrobić – tłumaczył Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Organizatorami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Jak najlepiej dojechać do Parku Mamuta?

  • komunikacją miejską do pętli Oporów (tramwaje nr 4, 5, 20; w pobliżu również przystanki autobusowe linii: 107, 125, 319, 325, A) i stamtąd spacerem,
  • jeżeli chodzi o zmotoryzowanych, to najlepszym miejscem do zostawienia samochodu będzie parking P&R przy pętli Oporów albo parking przy Alei Piastów.

Szczegóły projektu.

Regulamin akcji.

Poprzednie edycje:

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl