wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Park Młodego Wrocławianina na Maślicach. WROśnij we WROcław
uczestnicy spotkania Jarek Ratajczak
uczestnicy spotkania

Już w sobotę, 6 października, w parku nad Ługowiną na Maślicach, wrocławianie posadzą 200 drzew, które mają upamiętnić narodziny dziecka. Jest to kontynuacja projektu WROśnij we WROcław, który miasto rozpoczęło w 2017 r. W Parkach Młodego Wrocławianina posadzono już 218 drzew.

Reklama

Od 10 września na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego można wypełnić formularz i tym samym zgłosić swój udział w sadzeniu drzew. Liczba drzew jest ograniczona. Każde zostanie przypisane do zgłoszenia w sposób losowy, tzn. nie ma możliwości wybrania drzewa, które chciałoby się posadzić. Nie zwlekajcie – zarejestrujcie się już dzisiaj.

– Wiosną wrocławianie licznie przybyli do parku przy ul. Awicenny, gdzie posadziliśmy 200 drzew – kwitnących, owocujących, iglastych, liściastych, odpowiednich dla owadów zapylających, aby zapewnić bioróżnorodność terenu. Już 6 października, w parku nad Ługowina, również posadzimy 200 drzew różnych gatunków, które będą rosły wraz z dziećmi. Dzisiaj planujemy także kolejne Parki Młodego Wrocławianina – mówi Monika Pec-Święcicka, z-ca dyr. Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Park na Ługowiną: Maślice, Stabłowice, Żerniki

6 października, w parku nad Ługowiną, wrocławianie posadzą kolejnych 200 drzew. Rzeka Ługowina przepływa we Wrocławiu m.in. przez osiedla: Maślice, Stabłowice i Żerniki.

– Zapraszamy na międzypokoleniowy piknik. Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji, które uprzyjemnią rodzinne spotkanie. Na stronie WCRS umieściliśmy mapę, na której rodzice mogą znaleźć drzewo posadzone wiosną przy ul. Awicenny. Dla parku nad Ługowiną również wykonamy taką mapę – mówi Piotr Lis z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Projekt WROśnij we WROcław trwa od 2017 r. W Parkach Młodego Wrocławianina mieszkańcy posadzili dotąd 218 drzew – 18 przy górce Pafawag i 200 przy ul. Awicenny.

– Mamy nadzieję, że mieszkańcy – podobnie jak w poprzednich edycjach – równie chętnie zaangażują się w ten pomysł. Zapraszamy do parku nad Ługowiną. Zależy nam, aby rodzice z różnych części miasta mogli wziąć udział w akcji sadzenia drzewa na cześć swojego nowonarodzonego dziecka. To kolejne zielone miejsce, w którym wrocławskie rodziny mogą wspólnie spędzać czas – dodaje Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

– Jeżeli dziecko będzie miało swoje drzewo, które będzie rosło razem z nim, to nauczy się dbania o przyrodę. Do tej pory wspólnie z mieszkańcami posadziliśmy 218 drzew i zachęcamy wszystkich młodych rodziców, aby przyłączali się do naszej akcji – mówi radny Dominik Kłosowski.

Na realizację projektu WROśnij we WROcław miasto przeznaczyło ok. 500 tys. zł. Ma być kontynuowany w kolejnych latach.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl