wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. WROśnij we WROcław - zobaczcie, jak sadzono Wasze drzewa [ZDJĘCIA, WIDEO]
"WROśnij we WROcław" - edycja wiosna 2020 WCRS
"WROśnij we WROcław" - edycja wiosna 2020

Wiosenna edycja akcji WROśnij we WROcław w tym roku przez epidemię była wyjątkowa, bo bez udziału mieszkańców. Jednak udało się, 300 nowych drzew wrocławian już zasadzone. Stanęły przy ul. Rumiankowej i Zakopiańskiej. Zobaczcie wideo i zdjęcia!

Reklama

W związku ze stanem epidemii, akcja WROśnij we WROcław odbyła się w tym roku w zmienionej formule - rośliny zostały posadzone przez pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej, a nie jak to bywało co roku przez samych wrocławian. Akcja sadzenia nowych drzew trwała około tygodnia. W wiosennej edycji do ziemi trafiło 300 drzewek, z czego 91 w parku przy ul. Rumiankowej, a 209 na terenie przy parku Złotnickim i ul. Zakopiańskiej. Były to m.in. klony, dęby, brzozy, wierzby i platany. Aby nie ominęło Was to wydarzenie, nowe nasadzenia udokumentowaliśmy na wideo i na zdjęciach. Patronami drzewek są dzieci urodzone w 2019 i 2020 roku.

– Niezmienny pozostaje pomysł, by każde drzewko miało swojego patrona, z którym będą wspólnie rosnąć. Organizatorzy akcji, którymi są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, nie tracą nadziei, że po ustaniu zagrożenia, będą miały szansę przygotować festyn dla mieszkańców, podczas którego każdy zapozna się ze swoją rośliną. Na razie z redakcją wroclaw.pl przygotowaliśmy film z akcji sadzenia – mówi Marek Szempliński z ZZM.

Drzewa dla dzieci – kolejna edycja WROśnij we WROcław

WROśnij we WROcław to akcja, która od 2017 roku zyskuje coraz większą popularność wśród wrocławian. Podczas wiosennych i jesiennych nasadzeń rodzice nowo narodzonych dzieci mogli dla nich posadzić własne drzewko. Dotychczas, po pięciu edycjach, w mieście jest już niemal tysiąc takich nasadzeń:

  • 18 przy górce PaFaWag,
  • 200 przy ul. Awicenny,
  • 200 przy ul. Maślickiej,
  • 200 w Parku Mamuta na Oporowie,
  • 100 na Polanie Karłowickiej przy al. Kasprowicza oraz 250 na Zielonym Klinie Żmigrodzkim (obszarze między ulicami Żmigrodzka i Pakosławską).

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk pomagał sadzić drzewa m.in. podczas edycji wiosna 2019

Poprzednie edycje:

foto i wideo: Janusz Krzeszowski 

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl