Wrocławska Nagroda Muzyczna 2016 – nominacje

Trzech nominowanych w kategorii muzyka poważna i trzech w kategorii muzyka rozrywkowa. Wrocławską Nagrodę Muzyczną przyznają m.in. wrocławscy dziennikarze i krytycy, a otrzymują ją artyści, którzy w szczególny sposób zasłużyli się w minionym sezonie. Laur przyznawany jest w dwóch kategoriach – muzyka poważna i rozrywkowa. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzymuje 10 tysięcy złotych i pamiątkowy dyplom.


Za sezon 2014/2015 nominowani zostali:

W kategorii muzyka poważna:

  • Tomasz Dobrzański – za koncepcję i wysoki poziom wykonawczy albumu „Affetti e Passaggi”
  • Lutosławski Quartet – za udany sezon 2015/2016 i świetną promocję muzyki polskiej za granicą

  • Tateo Nakajima – za doskonały projekt akustyczny sal koncertowych Narodowego Forum Muzyki i jego skuteczną realizację

W kategorii muzyka rozrywkowa:

  • Dawid Pham Ngoc – za nowoczesne myślenie w tworzeniu muzyki rozrywkowej

  • Paweł Piotrowicz – autor „Wrocławskiej Niezależnej Sceny Muzycznej 1979-1989” – za znakomitą monografię ważnego zjawiska z historii kultury Wrocławia

  • Klub Vertigo – za przywrócenie Wrocławiowi przestrzeni jazzowej

Zwycięzców poznamy w poniedziałek 28 listopada o godzinie 19.00 w sali czerwonej Narodowego Forum Muzyki podczas specjalnej gali. Prezydent Rafał Dutkiewicz wręczy nie tylko Wrocławską Nagrodę Muzyczną, ale także Wrocławską Nagrodę Teatralną. Program muzyczny na ten wieczór przygotowali laureaci nagrody WARTO 2016 Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki, których płyta "Leć głosie" (uhonorowana właśnie tą nagrodą) była dofinansowana przez Gminę Wrocław. Zaprezentują wybrane fragmenty z tego właśnie debiutanckiego krążka (przeczytacie o nim w Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki: Świetny debiut muzyków).

Zgłoś uwagę