Wrocław na pierwszy weekend grudnia – 5-7 grudnia

Ten weekend upłynie pod znakiem prezentów - to w końcu mikołajki. Warto skorzystać z bezpłatnych atrakcji - m.in na Stadionie Wrocław, aquaparku czy Centrum Poznawczym. W piątek swoje święto ma ul. św. Mikołaja, w tym dniu również uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku. Nie zabraknie świątecznych kiermaszów i warsztatów. Do tego spora dawka koncertów: LeMon Eterze i Dezerter w Alibi.


Atrakcje
we Wrocławiu

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Sobota, 6 grudnia 2014r.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Zwiedzanie Starówki - sobota, godz. 9.00-12.00
 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

sobota-niedziela, godz. 10.00, 10.30, 12.00, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Multikino zaprasza na filmy familijne, spotkanie z Mikołajem oraz wiele innych atrakcji. W repertuarze m.in. „Wielka Szóstka”, „Piorun i Magiczny dom”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” oraz premierowo film „Uwolnić Mikołaja”.

Dodatkowo o godz. 10.30 poranki dla najmłodszych. w programie „Przygody słoniczki Elli”, „Tree Fu Toma” oraz „O! Rety! Psoty Dudusia Wesołka”. O godzinie 12.00 najmłodsi kinomani będą poczuć ducha Bożego Narodzenia oglądając piękną animowaną wersję klasycznej opowieści Charlesa Dickensa – „Opowieść wigilijna”.

 

Śląskie szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim

Śląskie szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim

sobota-niedziela godz. 10.00-18.00, wstęp bezpłatny, wystawa do 1.02. 2015 r.

Na wystawie zaprezentowane zostanie 7 zabytkowych  szopek skrzynkowych, w tym najstarsze z XIX wieku. Ekspozycje uzupełnią wolnostojące szopki m.in.: ceramiczne  przeznaczone do wystawiania w domach, pochodzące także z kolekcji Henryka Tomaszewskiego.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

 • w sobotę o godz. 17.00 Świąteczna Parada z Mikołajem

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach: Kacper i Emma – zimowe wakacje

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach: Kacper i Emma – zimowe wakacje

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Kacper i Emma – zimowe wakacje to druga część przygód uroczej pary przedszkolaków. Kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

6 grudnia, sobota, godz. 10.00

warsztaty dla dzieci - Grupa wiesz.to
warsztaty dla rodziców - Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

7 grudnia, niedziela, godz. 10.00

Warsztaty dla dzieci poprowadzi animatorka Martyna Stec.

 

Klub Małego Naukowca - \'\'Wybuchowe laboratorium\" data-mce-src=

Klub Małego Naukowca - ''Wybuchowe laboratorium"

godz. 9.30, Centrum Edukacyjne Technoludek, Budynek Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego, ul. Duńska 9, koszt 20 zł/1 h

Technoludkowe warsztaty "Wybuchowe laboratorium.

Rezerwacje: anna.wojsa@technologpark.pl, tel. 781 871 603

 

 

MIKOŁAJKI w Centrum Poznawczym Hali Stulecia

MIKOŁAJKI w Centrum Poznawczym Hali Stulecia

godz. 9.00-17.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia, dla dzieci - bezpłatnie, opiekunowie - 10 zł

DLA DZIECI:

Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z interaktywnej podłogi oraz przygotować list do św. Mikołaja pod okiem animatorek, wykonać dekoracje na choinki, a odwiedzając fabrykę zabawek św. Mikołaja stworzą własną zabawkę. Wspólnie z rodzicami będzie można również ozdobić domowe pierniczki.

DLA DOROSŁYCH:

W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się z autorką bloga kulinarnego „Przepisy Joli” oraz nabyć jej najnowszą książkę z przepisami. W trakcie wydarzenia będzie również możliwość zwiedzania Centrum Poznawczego Hali Stulecia, multimedialnej wystawy o historii Hali Stulecia oraz przemianach, jakie zaszły w architekturze Wrocławia.

 

Robotic Arena 2014 na Politechnice wrocławskiej

Robotic Arena 2014 na Politechnice wrocławskiej

godz. 9.00-17.00, Bibliotech (bud. D-21, pl. Grunwaldzki 11)

Łącznie do rywalizacji stanie ponad 110 robotów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Będą walczyć, improwizować i ścigać się w 7 kategoriach: Minisumo Enhanced, Microsumo Enhanced, Nanosumo, Line Follower Turbo, Line Follower Light, Micromouse, WABCO Freestyle.

W Line Follower roboty muszą w jak najkrótszym czasie pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię. W kategorii Freestyle nie obowiązują żadne ograniczenia. Uczestnicy wykazują się tutaj iście „robotyczną” kreatywnością i pokazują przeróżne, nierzadko szalone konstrukcje. Oczywiście zobaczymy też tradycyjną rywalizację w sumo. Wygra ten konstruktor, którego robot wypchnie robota przeciwnika poza ring.

 

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

godz. 10.00-11.30, 12.30-14.00, MultiCentrum, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Dla dzieci od szóstego roku życia z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami  Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K?NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www.

Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub inni opiekunowie. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

 

Mikołajki z MPK

Mikołajki z MPK

od godz. 10.20

Mikołajowy tramwaju w sobotę wyruszy w specjalną trasę. Biletem wstępu do zabytkowej „enusi” będzie mikołajowa czapka. W niedzielę na Stadionie Wrocław stadion miejski będzie można wcielić się w rolę motorniczego i wygrać autorską grę planszową MPK.

W roli mikołajowego tramwaju wystąpi zabytkowa „enusia” należąca do Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Mikołajowy tramwaj ubrany w wielką czerwoną czapkę wyruszy w trasę z ulicy Kwiskiej o godz. 10.20. Pojedzie na pl. Teatralny, gdzie poczeka na mikołajowych pasażerów około 20 minut, następnie odjedzie w kierunku Leśnicy. Tak wykona dwie rundy zabierając na przejażdżkę pasażerów ze wszystkich przystanków po drodze.

Aby pojechać zabytkowym tramwajem trzeba spełnić jeden warunek - mieć na głowie czerwoną mikołajową czapkę lub inny atrybut kojarzący się ze Św. Mikołajem.

Z kolei w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami na wrocławski Stadion Wrocław. Na stoisku MPK będzie można zagrać w najnowszą grę planszową przygotowaną przez MPK oraz powalczyć o jej egzemplarz w konkursach.

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

 • 06.12 -  Inteligentne domy – dziś i w przyszłości.
 • 13.12 –  Marzymy! Kosmiczne miasta przyszłości
Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

6 i 7 grudnia (sobota/niedziela), wszystkie dzieci do lat 12 wstęp gratis!

Aquapark zaprasza wszystkie dzieciaki do wspólnego świętowania. Dwudniowe przyjęcie urodzinowe zostanie połączone z nietypową imprezą mikołajkową – niezwykłą, bo zamiast w Laponii odbędzie się ona w tropikalnej scenerii basenów rekreacyjnych. W programie wiele atrakcji – pirackie animacje, pokazy ratownictwa wodnego oraz niespodzianka – możliwość pamiątkowego, podwodnego zdjęcia ze Św. Mikołajem.

 

Dni Otwarte z Mikołajem w Spartanie

Dni Otwarte z Mikołajem w Spartanie

godz. 8.00-20.00, Centrum Treningowe Spartan, ul. Lubińska 53

Dla wszystkich stałych jak i nowych klubowiczów moc atrakcji - przede wszystkim możliwość bezpłatnego skorzystania z zajęć fitness, siłowni oraz gry w tenisa.
Ponadto trenerzy będą udzielać porad- jak należy ćwiczyć, aby osiągnąć swój wymarzony cel. Dodatkowo degustacje zdrowej żywności i loteria, w której będzie do wygrania wiele ciekawych nagród m.in : treningi personalne, konsultacje dietetyczne czy tez wizyty na masaże. I to wszystko od Mikołaja za jeden uśmiech.

 

Sportowe Mikołajki Ślęzy Wrocław

Sportowe Mikołajki Ślęzy Wrocław

Hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43

W sobotę w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul. Chełmońskiego 43 odbędą się Sportowe Mikołajki Ślęzy Wrocław. Impreza rozpocznie się o 11:00 i potrwa 13:30.

Za przygotowanie atrakcji dla najmłodszych odpowiada Akademia Ślęzy Wrocław oraz Mini Basket Academy. Wszystkie dzieci otrzymają paczki z prezentami.

 

Zbadaj się w mikołajki, czyli święta pod znakiem zdrowia

Zbadaj się w mikołajki, czyli święta pod znakiem zdrowia

godz. 12.00-18.00, pierwsze piętro Galerii Sky Tower, bezpłątne

W programie m.in.:

 • konsultacje fizjoterapeuty połączone z diagnostyką układu ruchu, masaż biurowy na ergonomicznym krześle, masaż sportowy
 • pomiar składu ciała, konsultacje dietetyczne;
 • porady onkologiczne;
 • porady z zakresu „Zdrowa Matka i Dziecko”;
 • pomiar hemoglobiny, ciśnienia, tkanki tłuszczowej;

Dla najmłodszych malowanie twarzy oraz liczne zabawy edukacyjne, m.in. Szpital Pluszowego Misia.

 

Rękodzielnia czyli Zlot Niezależnych Wyrobników

Rękodzielnia czyli Zlot Niezależnych Wyrobników

sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00, Pub Cztery Litery, ul. Kurzy Targ 3

Podczas mikołajkowego Zlotu zaprezentowane zostaną produkty najwyższej jakości – piękne, misterne, niepowtarzalne. Wśród wystawców m.in:  LaFi handmade, Idiotek Accessories, LuKa, Pracownia Magia Natury, Ewa Dziuba, Dobrosława Horbacz, Torebki Energetyczne od Iris, Jollygoodfellow Crafts, Nie baw się jedzeniem, Fiu-Bździu, TorBa, Zjawiskowa Manufaktura, Modne Guziki, Mysza Hand Made, Po Zachodzie – Handmade, Biżuteria do rozciągniętych uszu, Kalejdoskopus, Aldona Szwagrun-Bailey, Filc This Kreatywna Mama, Piracka Wytwórnia Przestrzeni, Na maszynie, Papilator oraz Sebu Sushi. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się warsztaty Sushi dla dzieci i rodziców.

 

Mikołajkowy Bazar Prezentowy

Mikołajkowy Bazar Prezentowy

godz. 16.00-20.00, pub Głuchy telefon, Pasaż Niepolda, ul. Ruska 51

Na Mikołajkowym Bazarze Prezentowym będzie można kupić oryginalne, designerskie wyroby rękodzielnicze oraz skorzystać z usług fotografów z promocyjną świąteczną ofertą prezentową. Wśród wystawców będą też producenci regionalnych wyrobów spożywczych, w tym miodu pitnego i nalewek, a także Babeczkowa Poczta Cookie with Love, Fotografia Monika Małek, Goozik prawda, Modowa Krawcowa, czyli Shyless, Pracownia Artlantyda Joanna Wieczorkiewicz, Kurka Art-Craft.

 

Mikołajki w Imparcie: \" data-mce-src=

Mikołajki w Imparcie: "CYRK" Teatru Klinika Lalek i spotkanie z Mikołajem!

godz. 16.00, Scena Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 19 zł (www.impart.art.pl/bilety)

CYRK (duża scena), dla dzieci od: 3 lat, czas trwania: 1 godz. W ramach spektaklu spotkanie z Mikołajem

Cyrk nadmarionet, cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Tylko w tym "Cyrku" nadmarionety, animowane przez aktorów-lalkarzy tworzą piękne, kolorowe przedstawienie – hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, ich zaskakujące połączenie.
W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, akrobatów, clownów i kobietę-gumę!
Odrobina wyobraźni, poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Wielkie uliczne przedstawienie przeniesione na deski teatru. Widowisko dla całej rodziny.

 

Wernisaż wystawy \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy "SAMSARA" Grzegorza Kochańca

godz. 17.00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, wystawa czynna do 31 grudnia, wstęp wolny
Grzegorz Kochaniec - wrocławianin, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego, od 7 lat artysta każdą swą wolną chwilę przeznaczający na tworzenie. Wśród inspiracji, które wywarły największy wpływ na jego twórczość znajdują się utwory Schulza, Kafki, Gombrowicza czy Cortazara oraz malarstwo Dalego, Greya, Beksińksiego czy grafiki Eschera.

 

23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

sobota godz.10.00-19.00, niedziela, godz. 10.00-16.00, Dworzec Główny

Po raz drugi na Dworcu Wrocław Główny, z udziałem ponad 130 wydawców i wielu znanych autorów, jak Andrzej Stasiuk, Marek Krajewski, Olga Tokarczuk, profesor Michał Heller i laureaci Angelusa – Jurij Andruchowycz i Mykoła Riabczuk. Or­ga­ni­zato­rzy Wro­cławskich Tar­gów Do­brych Ksią­żek nie za­po­mi­nają o naj­młod­szych czy­tel­ni­kach. Każ­de­go roku spe­cjal­nie dla nich za­praszani są au­to­rzy naj­lep­szych bajek. Do­dat­kowo w spe­cjal­nie przy­go­towa­nej Sali Zabaw w ba­śnio­wej sce­nerii i pod fa­cho­wą o­pie­ką naj­młod­si mogą po­słu­chać bajek i o­bej­rzeć przy­go­towa­ne dla nich przed­sta­wienia.

Program

 

Tradycje bożonarodzeniowe w Hiszpanii

Tradycje bożonarodzeniowe w Hiszpanii

godz. 18.00, Casa de Espa'a - centrum języka hiszpańskiego, Rynek 36/37, I piętro, wstęp wolny

Podczas wieczoru będziecie niepowtarzalna okazja, by zbliżyć się do kultury hiszpańskiej. Poznacie świąteczne tradycje spotykane tylko w Hiszpanii oraz zobaczycie co takiego się dzieje w każdym hiszpańskim domu o północy w Sylwestra. Oprócz tego czeka na was wiele innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

 

Koncert z okazji 35-lecia Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum

Koncert z okazji 35-lecia Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Andrzej Kosendiak – dyrygent
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna

Muzycy jeden po drugim kończyli swoje partie, zdmuchiwali świeczkę oświetlającą pulpit i schodzili ze sceny, na której kurcząca się orkiestra wykonywała ostatnie takty Symfonii „Pożegnalnej”. Ostatecznie na estradzie pozostało dwóch skrzypków: koncertmistrz i kompozytor. Tak wyglądało prawykonanie Symfonii fis-moll Haydna przed zaskoczonym księciem Nicolausem Esterházym.

 

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Energa Toruń

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Energa Toruń

Hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43, godz. 18.00, wstęp wolny

W sobotę koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzą się z zespołem Energi Toruń w meczu 10. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego 43. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

 

Koncert muzyki baroku u renesansu w Szkole Podstawowej Tikkun Olam

Koncert muzyki baroku u renesansu w Szkole Podstawowej Tikkun Olam

godz. 18.00, Aula Szkoły Podstawowej Tikkun Olam ul. Sieradzka 5, bilety 25 zł (dzieci bezpłatnie) do nabycia w sekretariacie szkoły, tel. 71 364 60 70

Koncert muzyki klasycznej epoki baroku i renesansu w muzycznej oprawie nietuzinkowych muzyków. Wykonawcy koncertu: Marcin Armański, który akompaniuje na niesamowitym instrumencie, jakim jest pozytyw szkatulny oraz kontratenor Sławomir Bronk. Duet przeniesie nas w zamierzchłe czasy epoki renesansu i baroku, przedstawiając muzyczne interpretacje różnych muzycznych ośrodków europejskich, tj. muzykę polską, włoską, francuską, angielską czy niemiecką. Usłyszymy utwory m.in. Johna Dowlanda, Henry'ego Purcella, Mikołaja Gomółki, Jana Sebastiana Bacha.

 

\" data-mce-src=

"Rok diabła" Teatru Ad Spectatores

godz. 20.00, Muzeum Narodowe, bilety od 20 zł

"Akcja „Roku diabła” rozgrywa się w Breslau. Ktoś chce ukraść wrocławski obraz, by go zwrócić do muzeum w kraju, z którego pochodzi malarz, jak było w przypadku Mona Lisy. Wierny ze zboru w Trzebnicy chce dokręcić scenę europejską do „Fotodramy stworzenia”, bo oryginalny, ośmiogodzinny i momentami kolorowany film stworzyli Amerykanie. Poza tym są dwie sufrażystki pragnące zamalować obraz znajdujący się w muzeum, przemalowując na nim obsceniczne, ich zdaniem, fragmenty.

 

Teatr w Przebudowie: \" data-mce-src=

Teatr w Przebudowie: "Próbach teatralnych" K. I. Gałczyńskiego

godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

Przewrotną twórczość K. I. Gałczyńskiego trudno potraktować jako tworzywo do mówienia o rzeczach (po)ważnych. W swojej twórczości ów autor kreował absurdalne światy przez wykorzystanie kolażu, złożonego z fragmentów otaczających go realiów. Tak spreparowany wycinek rzeczywistości odczytywany był przez wielu mu współczesnych jako grafomański wytwór błazna, piszącego na zamówienie. Ale czy rzeczywiście jest to „próbka”, mało warta zabawa formą?

 

 

Z dalekiej Syberii do upalnej Afryki. Opowieści spod Baobabu.

Z dalekiej Syberii do upalnej Afryki. Opowieści spod Baobabu.

godz. 16.00-18.00, Cafe Konspira, pl.Solny 11, wstęp wolny

Kolejne spotkanie z ramach projektu "Wirtualna Galeria Żywych Pamiątek" realizowanego w ramach mikroGrantów ESK 2016 przez Grupę Historyczno-Edukacyją "Młot". Podczas sobotniego spotkania członkinie "Klubu pod Baobabem" opowiedzą o podróżach w głąb czarnego lądu, zmaganiach w dżungli, obchodzeni świąt zdala od domu. W programie wiele atrakcji dla dzieci.

 

LeMon w Eterze

LeMon w Eterze

godz. 20.00, Kazimierza Wielkiego 19, bilety od 39 zł

LemON to zespół, który po zwycięstwie w Must Be The Music okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Zespół w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów

Zespół promuje nowa płytę "Scarlet".

 

Dezerter w Alibi

Dezerter w Alibi

godz. 20.00, ul. Grunwaldzka 67, bilety 25-35 zł

Dezerter – polski zespół punkrockowy, czołowy przedstawiciel niezależnej sceny muzycznej lat 80. Obecnie zespół występuje w składzie: R. Matera, K. Grabowski, Jacek Chrzanowski (bas). W 2006 roku wydali płytę „Punk not Jazz”

 

SYNTHETIC CITY 27/ Qo | Int Company | Jae Overtech

SYNTHETIC CITY 27/ Qo | Int Company | Jae Overtech

godz. 22.00, klub Niskie Łąki, ul. Ruska 46 C, bilety 15 zł

Dje i producenci na scenie:
Lineup:
Qo —Eatbrain | Citrus | Disturbed | Close 2 Death | Trust in Music | Mindtech
Int Company —Charge Recordings | Bad Taste | Close 2 Death
Jae Overtech —Charge Recordings
Gaara, Reset —Neuropunks™
Kresh —Wrocław
Raff,Erykk —Muotekk
VJ Optical —/Equinox.tribe

 

Niedziela, 7 grudnia 2014r.

 

Otwarcie lodowiska na Stadionie Wrocław

Otwarcie lodowiska na Stadionie Wrocław

godz. 9.00 - 22.00

Lodowisko oficjalnie otworzy św. Mikołaj o godz. 10, który następnie zaprosi wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Mikołajki na Stadionie Wrocław”, które rozpoczną się o godz. 11. Z okazji otwarcia, dwie pierwsze tury ślizgania o godz. 9 i 10 będą darmowe dla wszystkich dzieci.

Godziny otwarcia lodowiska (wejścia o pełnych godzinach):

 • poniedziałek – piątek w godz. 16.00 - 22.00.
 • sobota – niedziela w godz. 9.00 - 22.00

Cennik: bilet normalny – 9 zł, bilet ulgowy – 8 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, wypożyczenie kasku – 2 zł, parking – bezpłatny

Na lodowisko wjeżdżamy bramą A od strony al. Śląskiej.

 

Ręki Dzieła Fest, święto wrocławskich artystów rękodzieła

Ręki Dzieła Fest, święto wrocławskich artystów rękodzieła

godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty

Ręki Dzieła Fest, święto wrocławskich artystów rękodzieła organizowane przez Fundację Paliwo Artystyczne, powraca do Kina Nowe Horyzonty w dwa pierwsze weekendy grudnia. Edycja świąteczna to 25 stoisk z unikatowym rękodziełem, m.in. dekoracje świąteczne, zabawki, ubrania, torby, biżuteria, kartki, dekoracje, akcesoria. Impreza skupia wokół siebie oryginalnych młodych twórców, którzy zajmują się rękodziełem na co dzień lub hobbystycznie.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. 

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.30, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31, wstęp bezpłatny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci (od lat 5), młodzież oraz dorosłych na warsztaty kendo.
Impreza odbędzie się w IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko Placu Dominikańskiego), wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły.
Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

godz. 10.00, 10.30, 12.00, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Multikino zaprasza na filmy familijne, spotkanie z Mikołajem oraz wiele innych atrakcji. W repertuarze m.in. „Wielka Szóstka”, „Piorun i Magiczny dom”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” oraz premierowo film „Uwolnić Mikołaja”. O godz. 10.30 poranki dla najmłodszych, o godz. 12.00 „Opowieść wigilijna”.

 

Śląskie szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim

Śląskie szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Miejskim Wrocławia w Pałacu Królewskim

godz. 10.00-18.00, wstęp bezpłatny, wystawa do 1.02. 2015 r.

Na wystawie zaprezentowane zostanie 7 zabytkowych  szopek skrzynkowych, w tym najstarsze z XIX wieku. Ekspozycje uzupełnią wolnostojące szopki m.in.: ceramiczne  przeznaczone do wystawiania w domach, pochodzące także z kolekcji Henryka Tomaszewskiego.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, uroczyste otwarcie w piątek o godz. 17.00, Rynek, ul. Świdnicka

Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata. Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach: Kacper i Emma – zimowe wakacje

Poranki rodzinne w Nowych Horyzontach: Kacper i Emma – zimowe wakacje

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Kacper i Emma – zimowe wakacje to druga część przygód uroczej pary przedszkolaków. Kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Warsztaty dla dzieci poprowadzi animatorka Martyna Stec.

 

Mikołajki na Stadionie Wrocław

Mikołajki na Stadionie Wrocław

godz. 11.00-17.00, Klub Biznesowy Stadionu Wrocław, wstęp bezpłatny

W programie m.in: otwarte zwiedzanie Stadionu Wrocław (trybuny, strefa zawodników, szatnie zawodników, strefa VIP), warsztatomania: zajęcia taneczne, warsztaty teatralne oraz gry warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, konkursy z nagrodami, spotkanie z zawodnikami WKS Śląska Wrocław czy gry planszowe i podłogowe.

Wejście bramami głównymi od strony ul. Królewieckiej i Lotniczej, wejście na imprezę przez trybunę D, darmowy parking – brama A od strony al. Śląskiej, wejście od strony parkingu przez strefę VIP.

 

 

Manufaktura Świąteczna i kiermasz w Centrum Kultury Zamek

Manufaktura Świąteczna i kiermasz w Centrum Kultury Zamek

godz. 11.00-17.00, pl. Świętojański 1, Leśnica

Śnieżynki, zakręcone choinki, wianki, piernikowe puszki, czy wreszcie tradycyjne bombki, to ozdoby które będzie można samodzielnie stworzyć na warsztatach.
MANUFAKTURA, 7 grudnia, niedziela, godz. 11.00 - 17:00
Śnieżynka – ażurowa gwiazdka wykonana z fantazyjnych makaronowych elementów. Cena: 10 zł (8 zł z UrbanCard Premium)
Zakręcone choinki – na bazie drewnianych elementów oraz papierowych inspiracji techniką quillingu. Cena: 10/8 zł
Bombki – tradycyjne bombki choinkowe w naszym własnym niepowtarzalnym wzorze. Cena: 12,5/10 zł
Świąteczny wianek – kompozycje na bazie słomkowego wianka, z naturalnych elementów. Cena: 15/12 zł
Piernikowa puszka  -  aluminiowa puszka, ozdobiona metodą decoupage. Cena: 12,5/10 zł
JARMARK,7 grudnia, niedziela, godz. 11.00 - 17.00
W ofercie m.in ręcznie szyte zabawki, ozdoby i ubranka dla maluchów, ciepłe czapy, kominy i piękna biżuteria.

 

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

wszystkie dzieci do lat 12 wstęp gratis!

Pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki, czyli najlepsze mikołajki w mieście! Aquapark zaprasza wszystkie dzieciaki do wspólnego świętowania. Dwudniowe przyjęcie urodzinowe zostanie połączone z nietypową imprezą mikołajkową – niezwykłą, bo zamiast w Laponii odbędzie się ona w tropikalnej scenerii basenów rekreacyjnych. W programie wiele atrakcji – pirackie animacje, pokazy ratownictwa wodnego oraz niespodzianka – możliwość pamiątkowego, podwodnego zdjęcia ze Św. Mikołajem.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.15, ul. Włodkowica 19

Kasia Janekowicz zabierze je w świat wyobraźni. Rodzice w tym czasie będą mogli oddać się słodkiej zadumie nad filiżanka najlepszej gorącej czekolady. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

Mikołajkowy Festiwal Listów

Mikołajkowy Festiwal Listów

godz. 11.30-13.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, pl. Krasińskiego 1, wstep bezpłatny

Świąteczne warsztaty dla rodzin, podczas których dzieci i dorośli wspólnie stworzą kartki świąteczne i ozdoby na choinkę z filcu, a także udekorują pierniczki. Wszystko pod czujnym okiem świętego Mikołaja

 

Rodzinna Niedziela w Wrozławskim Centrum Twórczości Dziecka

Rodzinna Niedziela w Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

godz. 11.30-17.00, WCTD, ul. Kuxnicza 29a

11.30Bajka o dwóch domkach – spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat. Historia sympatycznych bohaterów Tuli-Tuli i Ała-Ała zapraszają dzieci do krain miękkiej i kłującej, do wspólnego muzykowania, poznawania i doświadczania. Bilety 18 zł.

15.00Rodzinne warsztaty plastyczne: twórcze zajęcia dla rodziców z dziećmi od lat 4 pod kierunkiem artysty-plastyka. Cena za parę rodzic+dziecko: 35 zł

17.00Wspaniała przygoda zająca Teofila – spektakl dla dzieci od 3 roku życia: lalkowa opowieść o nieśmiałości, jej pokonywaniu i poszukiwaniu przyjaciół. Bilety w cenie 18 zł.

Rezerwacja biletów przez stronę internetową: www.wctd.wroclaw.pl

 

Bieg Mikołajkowy we Wrocławiu

Bieg Mikołajkowy we Wrocławiu

godz. 11.45, Stadion Olimpijski

W niedzielę, 7 listopada, na Stadionie Olimpijskim odbędzie się Bieg Mikołajkowy na dystansie 10 km. Imprezie towarzyszyć będą zawody rodzinne, w których uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości ok. 1 km.
Zawody rodzinne rozpoczną się o godz. 11.45, a start biegu głównego zaplanowano na godz. 12.30.

Zapisy do biegu głównego prowadzone są drogą elektroniczną – FORMULARZ – do 4 grudnia i w dniu zawodów w godzinach od 10.30 do 12.00. Natomiast do biegu rodzinne zapisać się będzie można tylko w dniu zawodów w godzinach od 10.30 do 11.30.

 

Rękodzielnia czyli Zlot Niezależnych Wyrobników

Rękodzielnia czyli Zlot Niezależnych Wyrobników

godz. 12.00-18.00, Pub Cztery Litery, ul. Kurzy Targ 3

Podczas mikołajkowego Zlotu zaprezentowane zostaną produkty najwyższej jakości – piękne, misterne, niepowtarzalne. Wśród wystawców m.in:  LaFi handmade, Idiotek Accessories, LuKa, Pracownia Magia Natury, Ewa Dziuba, Dobrosława Horbacz, Torebki Energetyczne od Iris, Jollygoodfellow Crafts, Nie baw się jedzeniem, Fiu-Bździu, TorBa, Zjawiskowa Manufaktura, Modne Guziki, Mysza Hand Made, Po Zachodzie – Handmade, Biżuteria do rozciągniętych uszu, Kalejdoskopus, Aldona Szwagrun-Bailey, Filc This Kreatywna Mama, Piracka Wytwórnia Przestrzeni, Na maszynie, Papilator oraz Sebu Sushi. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się warsztaty Sushi dla dzieci i rodziców.

 

Muzyczna mapa Polski w Muzuem Etnograficznym

Muzyczna mapa Polski w Muzuem Etnograficznym

godz. 12.00, ul. Traugutta 111/113,wstęp wolny

W grudniowe niedziele Muzeum Etnograficzne zaprasza na otwarte spotkania z cyklu „Polska muzyka tradycyjna – współczesne konwencje, stylizacje, próby rekonstrukcji”. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość świeżego spojrzenia na bogactwo i muzyczne zróżnicowanie tradycji polskich regionów, a w sposób szczególny terenu Dolnego Śląska. Wykłady połączone z prezentacją fragmentów nagrań poprowadzi Joanna Skowrońska (Pieśni Odzyskane, Fundacja Ważka).

 

Mikołajkowy Poranek Filmowy Świąteczna wystawa interaktywnych instalacji dźwiękowych

Mikołajkowy Poranek Filmowy Świąteczna wystawa interaktywnych instalacji dźwiękowych

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Centrum Sztuki WRO proponuje różnorodne mikołajkowe atrakcje. Po projekcji filmów animowanych mali i duzi widzowie będą mieli wyjątkową okazję do swobodnej zabawy w przestrzeni dwóch interaktywnych instalacji dźwiękowych – BOPI oraz Mapping Chopin, a następnie wzięcia udziału w nawiązujących do jednej z instalacji warsztatów. Nie zabraknie kreatywnych niespodzianek.

BOPI jest rodzajem instrumentu wizualno-muzycznego, którego bębnowe, cylindryczne elementy przenoszą wystukiwany rytm na sensory generujące barwne, animowane biologiczne formy.

MAPPING CHOPIN osoby znajdujące się w przestrzeni pracy mogą doświadczać tworzenia się fraz i większych fragmentów utworu dzięki własnej aktywności ruchowej i zwyczajnemu przemieszczaniu się w przestrzeni.

 

Poczytajki dla Dzieci w Nalandzie

Poczytajki dla Dzieci w Nalandzie

godz. 12.30-13.30, pl. T. Kościuszki 12, wstęp 10zł

Za każdym razem inspiracją do zabaw będzie inna książeczka dla dzieci. Po kartkach książki prowadzić będzie Katarzyna Janekowicz, która jest aktorką teatralną wraz ze swoją małą przyjaciółką Dorotką – śliczną pacynką. Spotkanie będzie pełne zabaw teatralnych, manualnych, muzycznych, rytmicznych lub ruchowych.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zapisy: janekowicz@tlen.pl można zapisać dziecko także w lokalu lub pod nr tel. 508 330 079. Przy braku zapisów zajęcia się nie odbędą

 

Niedzielne Warsztaty Rodzinne w MWW - AUTO-FOTO-PORTRETY

Niedzielne Warsztaty Rodzinne w MWW - AUTO-FOTO-PORTRETY

godz. 13.30 I piętro Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a (bunkier), wstęp wolny, obowiązują zapisy

Warsztat będzie okazją do odwiedzenia po raz ostatni wystawy “Awangarda nie biła braw”, prezentującej prace wrocławskich artystów skupionych wokół Galerii Sztuki Najnowszej. Uczestnicy będą mogli zrobić swój autoportret aparatem w telefonie komórkowym. Organizatorzy zachęcają, by na zajęcia przyjść w ulubionym ubraniu oraz zabrać ze sobą jakiś charakterystyczny dla siebie rekwizyt

Przed zajęciami organizatorzy proszą o pobieranie z kasy muzeum bezpłatnych biletów.
Warsztaty są bezpłatne, zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl.

 

Zimowa, rodzinna niedziela w Galowicach

Zimowa, rodzinna niedziela w Galowicach

godz. 14.00, ul. Leśna 5, Żórawina, wstęp na zajęcia jest bezpłatny

Muzeum Powozów Galowice zaprasza do obejrzenia niezwykłej kolekcji sań, wśród których są sanie taksówka, sanie terenowe do jazdy po bezdrożach, sanie pałacowe dla księżniczki  i wiele,  wiele innych niezwykle ciekawych, zimowych eksponatów. Będzie to też ostatnia okazja do obejrzenia wystawy, na której pokazujemy przedmioty niezbędne podczas dawnych podróży.

Dorośli będą mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Tomasza Przerwy "Zimowe podróże w nieznane. Kilka słów o wojażach w dziewiętnastowiecznych Sudetach". Dzieci w tym czasie wykonają ozdoby choinkowe i zabawki pod okiem doświadczonych plastyków.

 

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Hala AWF Wrocław, godz. 15.00

W niedzielę szczypiorniści Śląska Wrocław zmierzą się z Górnikiem Zabrze w meczu 12. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w hali AWF Wrocław.

 

Koncert kameralny. Jarosław Pietrzak, Julita Przybylska-Nowak

Koncert kameralny. Jarosław Pietrzak, Julita Przybylska-Nowak

godz. 15.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 9, wstęp wolny

Jarosław Pietrzak jest profesorem Akademii Muzycznej im.K.Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie od 1994 r. prowadzi klasę skrzypiec.
Od kilku lat koncertuje w duecie z pianistką Julitą Przybylską – Nowak. Artyści prezentują utwory kompozytorów polskich pochodzenia żydowskiego. W swoim repertuarze mają wiele kompozycji, które nie były prezentowane po 1945 roku.

 

Mikołajki w Imparcie: \" data-mce-src=

Mikołajki w Imparcie: "CYRK" Teatru Klinika Lalek i spotkanie z Mikołajem!

godz. 16.00, Scena Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 19 zł (www.impart.art.pl/bilety)

CYRK (duża scena), dla dzieci od: 3 lat, czas trwania: 1 godz. W ramach spektaklu spotkanie z Mikołajem

Cyrk nadmarionet, cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Tylko w tym "Cyrku" nadmarionety, animowane przez aktorów-lalkarzy tworzą piękne, kolorowe przedstawienie – hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, ich zaskakujące połączenie.
W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, akrobatów, clownów i kobietę-gumę!
Odrobina wyobraźni, poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Wielkie uliczne przedstawienie przeniesione na deski teatru. Widowisko dla całej rodziny.

 

23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

godz. 10.00-16.00, Dworzec Główny

Po raz drugi na Dworcu Wrocław Główny, z udziałem ponad 130 wydawców i wielu znanych autorów, jak Andrzej Stasiuk, Marek Krajewski, Olga Tokarczuk, profesor Michał Heller i laureaci Angelusa – Jurij Andruchowycz i Mykoła Riabczuk. Or­ga­ni­zato­rzy Wro­cławskich Tar­gów Do­brych Ksią­żek nie za­po­mi­nają o naj­młod­szych czy­tel­ni­kach. Każ­de­go roku spe­cjal­nie dla nich za­praszani są au­to­rzy naj­lep­szych bajek. Do­dat­kowo w spe­cjal­nie przy­go­towa­nej Sali Zabaw w ba­śnio­wej sce­nerii i pod fa­cho­wą o­pie­ką naj­młod­si mogą po­słu­chać bajek i o­bej­rzeć przy­go­towa­ne dla nich przed­sta­wienia.

Program

 

Koncert w Starym Ratuszu

Koncert w Starym Ratuszu

godz. 18.00, Ratusz, Sala Wielka

Petr Wagner – viola da gamba solo
Ensemble Tourbillon:
Hana Fleková – viola da gamba
Filip Dvořák – klawesyn

Anioł i diabeł – tak mówiono w Wersalu o dwóch największych gambistach czasów Ludwika XIV. Marin Marais miał grać delikatnie i powściągliwie, podczas gdy Antoine Forqueray podobno energicznie wydobywał z gamby pełne emocji dźwięki.

Wielcy gambiści: anioł – Marais i diabeł – Forqueray będą rywalizować o Państwa względy w programie złożonym z ich utworów. Wraz z towarzyszeniem swojego zespołu Tourbillon zaprezentuje je niezrównany wirtuoz, pochodzący z Czech Petr Wagner.

 

Tommy Emmanuel, Genialny Gigant Gitary

Tommy Emmanuel, Genialny Gigant Gitary

godz. 18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, bilety 70-155 zł

Tommy Emmanuel zagra na finałowym koncercie 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.

W 2008 roku Tommy Emmanuel został okrzyknięty najlepszym gitarzystą akustycznym przez magazyn Guitar Player, Chet Atkins uhonorował Tommiego tytułem „Certified Guitar Player”, którym mogło pochwalić się tylko 5 gitarzystów na świecie. Obecnie Tommy Emmanuel ma już na swoim koncie ponad 20 znakomitych albumó w i 2 nominacje do nagrody Grammy. Australijczyk każdego roku gra prawie 300 koncertów. Niespotykany geniusz, spontaniczność i otwartość na reakcje publiczności to cechy, które sprawiają, że koncerty  jego zawsze cieszą się olbrzymią popularnością

 

Ethno Jazz Festival - AMSTERDAM KLEZMER BAND KLEZMAFOUR

Ethno Jazz Festival - AMSTERDAM KLEZMER BAND KLEZMAFOUR

godz.19.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety: 45 - 70 zł

Dla miłośników szalonej zabawy przy muzyce klezmerskiej – pozycja obowiązkowa, tym bardziej że obok AKB zagra nasz czołowy klezmerski towar eksportowy, uwielbiany przez publiczność zespół KLEZMAFOUR!

Amsterdam Klezmer Band w ciągu 17 lat swego istnienia wyrósł z ulicznych buskerów na prawdziwą gwiazdę międzynarodowych festiwali. Siedmioosobowy zespół łączy w swej muzyce tradycję klezmerską z elementami tanecznej muzyki cygańskiej i bałkańskiej, uzupełniając całość nowymi brzmieniami funk, jazz, ska i hiphop.

 

Sawblade zagra w Liverpoolu

Sawblade zagra w Liverpoolu

godz. 20.00, Klub Muzycznym „Liverpool”, ul. Świdnicka 37, bilety – 12 zł.

Wystąpi warszawski Sawblade, promując swoją debiutancką płytę „Reminiscence”. Na dobry początek zagrają trzy wrocławskie kapele – Deadman Show, Eat The Rubble i Paul Dance.

 

\" data-mce-src=

"Rok diabła" Teatru Ad Spectatores,

godz. 20.00, Muzeum Narodowe, bilety od 20 zł

"Akcja „Roku diabła” rozgrywa się w Breslau. Ktoś chce ukraść wrocławski obraz, by go zwrócić do muzeum w kraju, z którego pochodzi malarz, jak było w przypadku Mona Lisy. Wierny ze zboru w Trzebnicy chce dokręcić scenę europejską do „Fotodramy stworzenia”, bo oryginalny, ośmiogodzinny i momentami kolorowany film stworzyli Amerykanie. Poza tym są dwie sufrażystki pragnące zamalować obraz znajdujący się w muzeum, przemalowując na nim obsceniczne, ich zdaniem, fragmenty.

 

Teatr Dwóch Krzeseł: Błędny Okrąg

Teatr Dwóch Krzeseł: Błędny Okrąg

godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

Jest to podstawowa kwestia, którą bierzemy na warsztat i poddajemy w wątpliwość w Błędnym okręgu. „Człowiek” to tak naprawdę obelga na miarę dawnej „świni”. Istota okrutna, która dla własnych korzyści potrafi posunąć się do wszystkiego... Świat go otaczający jest niebezpieczny- to ogromne pudło medialne, które namawia do wynaturzenia i zmiany swojej postawy.

Czy człowiek XXI wieku zdolny jest do zmiany i zorganizowania rewolucji? Jak by ona wyglądała?

Atrakcje we Wrocławiu


Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Zgłoś uwagę