Jarmark Bożonarodzeniowy 2014 [ZDJĘCIA, WIDEO] - już zamknięty

Jarmark Bożonarodzeniowy jest już zamknięty

 • Jarmark czynny do 22 grudnia codziennie od 10.00 do 21.00

  Jarmark czynny do 22 grudnia codziennie od 10.00 do 21.00

 • Można kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

  Można kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

 • Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej

  Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej

 • Drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek

  Drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek

 • We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska.

  We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska.

 • W ofercie kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, biżuteria.

  W ofercie kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, biżuteria.

 • Miłośnicy rękodzieła, techniki decoupage i inspiracji folkowych będą mogli przyglądać się powstawaniu tych wyjątkowych unikatów w rękach mistrzów.

  Miłośnicy rękodzieła, techniki decoupage i inspiracji folkowych będą mogli przyglądać się powstawaniu tych wyjątkowych unikatów w rękach mistrzów.

 • Nie zabraknie na jarmarku również tradycyjnych oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów, czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin

  Nie zabraknie na jarmarku również tradycyjnych oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów, czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin

 • W pobliżu nowych bajek pojawi się magiczna śnieżna kula, do której będzie można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  W pobliżu nowych bajek pojawi się magiczna śnieżna kula, do której będzie można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • W kilkudziesięciu drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki.

  W kilkudziesięciu drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki.

 • Fani zimowych wrażeń będą mogli podziwiać pokazy rzeźbienia figur lodowych.

  Fani zimowych wrażeń będą mogli podziwiać pokazy rzeźbienia figur lodowych.

 • Tradycyjnie nie zabraknie domku Pod Krasnalem, strzeżonego przez krasnali – latarników, w którym będzie można skosztować pysznej czekolady Krasnala i wrocławskiego grzańca.

  Tradycyjnie nie zabraknie domku Pod Krasnalem, strzeżonego przez krasnali – latarników, w którym będzie można skosztować pysznej czekolady Krasnala i wrocławskiego grzańca.

 • Jak co roku na wrocławskim Rynku nastąpi rozświetlenie choinki, na które przybędzie prawdziwy Mikołaj.

  Jak co roku na wrocławskim Rynku nastąpi rozświetlenie choinki, na które przybędzie prawdziwy Mikołaj.

 • Przy choince ustawiona będzie ogromna skrzynia pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki do św. Mikołaja.

  Przy choince ustawiona będzie ogromna skrzynia pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki do św. Mikołaja.


Jarmark na wrocławskim Rynku na stałe wpisał się w tradycję Wrocławia. Jego wyjątkowa, świąteczna atmosfera przyciąga na wrocławski rynek mieszkańców, a także turystów z Polski i ze świata.

Zobacz ceny i produkty


Centrum Wrocławia pachnące świętami

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stoi na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwiła niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Świąteczny Rynek dla łasuchów

Na jarmarku prawdziwym rajem dla łasuchów jest pierzeja północna Rynku, na której można kupić wyśmienite holenderskie śledzie, owoce morza, owocowe i czekoladowe napoje tzw. shaki, świeżo wyciskane soki na gorąco w świątecznym wydaniu, słodka turecka baklava, czekoladowe pierniki w kształcie wrocławskich kamieniczek, hiszpańskie pączki, cejlońskie kawy i herbaty, tradycyjne wypieki i wiele, wiele innych.

Miłośnicy czekolady znajdą się w siódmym niebie odwiedzając szwajcarski „Czekoladowy Warsztat”, który znajdzie się w Bajkowym Lasku. Będzie można znaleźć tam narzędzia, młotki, gwoździe, wszystkie wykonane z prawdziwej czekolady. Poza tym spacerując po Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu skosztować będzie można grzane wino w jarmarkowych kubeczkach – bucikach, przepyszną czekoladę i świąteczne specjały, których nie znajdzie się w żadnym innym miejscu.

Ciekawi nowych smaków będą mogli spróbować słodkiego czekoladowego kebaba, węgierskiego kołacza i langosza, francuskich ślimaków, australijskich serów i wielu innych niezwykłych przysmaków. Z pewnością nie zabraknie na jarmarku również tradycyjnych oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów, czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin. Jako że na świątecznym stole nie może zabraknąć rybnych specjałów, będzie można je znaleźć w aromatycznej wędzarni przy Smakowitym Peronie.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014 - pomysły na prezent

W kilkudziesięciu drewnianych domkach można wybierać świąteczne podarunki. W tym roku zadebiutują ozdoby wykonane z koronek koniakowskich, obrazy olejne dla dzieci, nepalskie wyroby patchworkowe, portugalskie i marsylskie mydła zapachowe, ekologiczne kosmetyki z Jordanii i Egiptu i wiele innych, trudno dostępnych na co dzień produktów i wyrobów.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2014 znajdziemy również ręcznie wyszywane antyalergiczne maskotki, kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, przepiękną biżuterię z kamieni i bursztynu, srebrną i pozłacaną. Miłośnicy rękodzieła, techniki decoupage i inspiracji folkowych będą mogli przyglądać się powstawaniu tych wyjątkowych unikatów w rękach mistrzów.

W Przestrzeni Kultury Tworzenia, zlokalizowanej przy wrocławskiej choince, zakupimy piękne stroiki, anioły, będzie można zamówić ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincerza.

Świąteczne niespodzianki dla dzieci i dorosłych

Tradycyjnie nie zabraknie domku Pod Krasnalem, strzeżonego przez krasnali – latarników, w którym będzie można skosztować pysznej czekolady Krasnala i wrocławskiego grzańca. Nie zabraknie również nowych atrakcji. W Bajkowym Lasku na najmłodszych uczestników czekać będą piękne nowe bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”, czy też „Pinokio”. W pobliżu nowych bajek pojawiła się magiczna śnieżna kula, do której będzie można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. 

Przy domku Pod Krasnalem pojawi się bajeczny Grzybek Krasnala – idealne miejsce do pamiątkowej fotografii. Poza tym przy choince ustawiona będzie ogromna skrzynia pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznym życzeniami skierowanymi do św. Mikołaja. Na wrocławskim Rynku zawita krasnal Prezentuś, a trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawi, że spełnią się wszystkie marzenia.

Goście Jarmarku Bożonarodzeniowego 2014 we Wrocławiu będą również świadkami niezwykłych, magicznych parad i widowisk. Fani zimowych wrażeń będą mogli podziwiać pokazy rzeźbienia figur lodowych. Jak co roku na wrocławskim Rynku nastąpi rozświetlenie choinki, na które przybędzie prawdziwy Mikołaj.

Zgłoś uwagę