Mikołajki we Wrocławiu [LISTA WYDARZEŃ]

Mikołajki 2014 we Wrocławiu będą pełne atrakcji. Św. Mikołaja będzie można spotkać m.in. w Rynku, w Hali Stulecia czy na stadionie. Oczywiście nie może zabraknąć święta ulicy św. Mikołaja. Na 5 grudnia planowane jest tez uroczyste rozpalenie choinki w Rynku.

 • Mikołajki Wrocław 2014

  Mikołajki Wrocław 2014


 

Piątek, 5 grudnia 2014r.

Atrakcje i MIKOŁAJ dla dzieci na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Atrakcje i MIKOŁAJ dla dzieci na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

od godz. 10.00, dworzec Wrocław Główny

10.00-11.00 Zabawy z chustą Klanzy.
11.00-12.00 „OCZY” - warsztaty dla dzieci TEKTUROWO.
12.00-13.00 Tajemnica diamentów – warsztaty zainspirowane książkami z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai dla uczniów klas I, II i III nauczania zintegrowanego. Pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem fragmentów książki oraz wspólnym rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych.Zaprasza Wydawnictwo Zakamarki, sala zabaw CzasDzieci.
12.00-15.00 Zabawy animacyjne, robienie ozdób choinkowych, modelowanie baloników.
15.00-17.00 Krzyżówka, Rebusy Omnibusa, wykonywanie kukiełek z bajek, warsztaty „Leczymy książki”, malowanie komiksu.
17.00-18.00 Warsztaty „Leczymy książki”.
18.00-19.00 Quiz bajkowy.


X Wrocławskie Święto ulicy Świętego Mikołaja

X Wrocławskie Święto ulicy Świętego Mikołaja

godz. 12.00-14.00

Zaprasza towarzystwo Miłośników Wrocławia. W programie;

 • godz. 12.00 - spotykamy się na placu przy Kościele Św. Elżbiety, dzwony kościelne  wraz z dziećmi  przywołają  Św. Mikołaja,
 • godz. 12.10 - Święty przywita przybyłe dzieci, obdaruje je słodyczami, zaprosi do zabawy godz. 12.15 – występ zespołu z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży z ul. Kołłątaja; koordynator Sylwia Nadolska, stoisko plastyczne – malowanie na balonach, tańczące dzieci, zabawy ruchowe, prezenty od Świętego Mikołaja
 • godz. 13.00 – finał konkursu na „ Wielką czapkę dla Świętego Mikołaja i jego pomocników” nagroda przejazd zabytkowym tramwajem dla całej klasy, prezenty niespodzianki
 • godz. 13.15 – koncert z nagrodami „ Śpiewanie dla Świętego Mikołaja”  Zakończenie
 • około godziny 14.00.Wielką czapkę dla Świętego Mikołaja i jego pomocników” wykonaną w dowolnej technice, czapki ozdobią Kamieniczkę Małgosia. Prosimy o przynoszenie prac do dnia  2.12.2014 od 9.00 do 16.00 (czekają nagrody).

 

Mikołajki w Imparcie:

Mikołajki w Imparcie: "CYRK" Teatru Klinika Lalek i spotkanie z Mikołajem

piątek godz. 11.30 (dla grup zorganizowanych) i 16.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 16.00, Impart,ul. Mazowiecka 17, bilety: 19 zł

CYRK (duża scena), dla dzieci od: 3 lat, czas trwania: 1 godz. W ramach spektaklu spotkanie z Mikołajem

Cyrk nadmarionet, cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Tylko w tym "Cyrku" nadmarionety, animowane przez aktorów-lalkarzy tworzą piękne, kolorowe przedstawienie – hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, ich zaskakujące połączenie.
W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, akrobatów, clownów i kobietę-gumę!
Odrobina wyobraźni, poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Wielkie uliczne przedstawienie przeniesione na deski teatru. Widowisko dla całej rodziny.

 

Mikołaj i rozświetlenie choinki w Rynku

Mikołaj i rozświetlenie choinki w Rynku

od godz. 17.30, Jarmark Bożonarodzeniowy
 • godz. 17.30 - powitanie Mikołaja
 • godz. 18.30 - oficjalne rozświetlenie choinki

W tym roku 20-metrową sztuczną choinkę na płycie Rynku ozdobi mgła świetlna w kolorach białym, żółtym i fioletowym, na tym tle gwiazdy w tonacji ciepłej bieli i różu.

 

Mikołajkowy koncert w Narodowym Forum Muzyki

Mikołajkowy koncert w Narodowym Forum Muzyki

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii, bilety 25-40 zł

Podczas koncertu 5 grudnia usłyszymy najbardziej znane i lubiane wiersze poety Juliana Tuwima z muzyką Włodzimierza Szomańskiego. Pan Tralaliński, Okulary, Zosia Samosia, Lokomotywa czy Spóźniony słowik to tylko niektóre z utworów, jakie znajdą się w programie tego wieczoru. 

Podczas koncertu wystąpią lubiani przez wrocławian Spiritualsi, córka kompozytora, Olga Szomańska, popularna wokalistka młodego pokolenia, a także znany miłośnikom musicali i polskich seriali Marcin Kołaczkowski. Zagra Kameleon Trio, który popularność zyskał dzięki rock operze Krzyżacy, oraz Kwartet smyczkowy Orkiestry Symfonicznej NFM.

Przed koncertem o godz. 18.00 przed budynkiem Filharmonii nastąpi odsłonięcie figurki Krasnala Szomola.

 

Mikołajkowy mecz Impel Wrocław – PGNiG Nafta Piła

Mikołajkowy mecz Impel Wrocław – PGNiG Nafta Piła

godz. 18.00, Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Na meczu nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Spotkanie z Mikołajem, prezenty, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Aquapark Wrocław, a przede wszystkim dobra zabawa i kibicowanie naszym zawodniczkom.

 

Mikłaji w Sky Tower

Mikołaj w Sky Tower

piątek-niedziela

Świąteczny jarmark poziom „0” galerii do 7 grudnia.

Na stoiskach m.in.: sery Korycińskie, chleby na zakwasie, miody i produkty pszczele, wędliny z Podlasia, oliwy smakowe, Smaki Ukrainy. Na miłośników sztuki i rękodzieła czekają stoiska z ceramiką, biżuterią z lnu i kamienia oraz wyrobami z filcu.

6 grudnia, godz. 12.00-18.00, akcja „Święta pod znakiem zdrowia”

MIKOŁAJKOWY DUET. Postacie ubrane w charakterystyczne, przyciągające uwagę stroje, rozdawać będzie wszystkim dzieciom słodkości oraz pozować z nimi do wspólnych pamiątkowych fotografii. Piątek godz. 15.00-18.00.

 

Mikołajkowe last minute w Magnolia Park

Mikołajkowe last minute w Magnolia Park

godz. 18.00-23.00

W piątek centrum będzie otwarte dłużej niż zwykle, a prezenty będzie można kupić w atrakcyjnych cenach. W blisko 90 sklepach czekają promocje, oferty specjalne i rabaty nawet do 70%.

Lista sklepów objętych promocją dostępna na stronie http://www.magnoliapark.pl.

Dodatkowo wszyscy klienci Magnolia Park, którzy tego dnia w godzinach 18.00-22.00 zrobią zakupy co najmniej za 100 zł, będą mogli wziąć udział w zabawie. W imieniu centrum prezent najbliższej osobie 6 grudnia wręczy Święty Mikołaj. Wystarczy zarejestrować swój paragon w infokiosku, wybrać termin wręczenia prezentu i zostawić tam paczkę dla wybranej osoby. W sobotę 6 grudnia należy przyjść o wybranej godzinie do Magnolia Park, a Święty Mikołaj w niebanalny sposób doręczy prezenty. Wszystkie zarejestrowane osoby mogą również wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest 5 nagród głównych – wizyt Świętego Mikołaja w domu klienta.

 

Sobota, 6 grudnia 2014r.


MIKOŁAJKI w Centrum Poznawczym Hali Stulecia

MIKOŁAJKI w Centrum Poznawczym Hali Stulecia

godz. 9.00-17.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia, dla dzieci - bezpłatnie, opiekunowie - 10 zł

DLA DZIECI:

W mikołajkowym programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników. Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z interaktywnej podłogi oraz przygotować list do św. Mikołaja pod okiem animatorek. Dodatkowo w przygotowanej pracowni ozdób świątecznych dzieci będą wykonywać dekoracje na choinki, a odwiedzając fabrykę zabawek św. Mikołaja stworzą własną zabawkę. Wspólnie z rodzicami będzie można również ozdobić domowe pierniczki, które przygotuje specjalnie na ten dzień znana blogerka kulinarna Jola Caputa.

DLA DOROSŁYCH:

 W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się z autorką bloga kulinarnego „Przepisy Joli” oraz nabyć jej najnowszą książkę z przepisami. W trakcie wydarzenia będzie również możliwość zwiedzania Centrum Poznawczego Hali Stulecia, multimedialnej wystawy o historii Hali Stulecia oraz przemianach, jakie zaszły w architekturze Wrocławia.

 

Mikołajki z MPK

Mikołajki z MPK

od godz. 10.20

Mikołajowy tramwaju w sobotę wyruszy w specjalną trasę. Biletem wstępu do zabytkowej „enusi” będzie mikołajowa czapka. W niedzielę na Stadionie Wrocław stadion miejski będzie można wcielić się w rolę motorniczego i wygrać autorską grę planszową MPK.

W roli mikołajowego tramwaju wystąpi zabytkowa „enusia” należąca do Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Mikołajowy tramwaj ubrany w wielką czerwoną czapkę wyruszy w trasę z ulicy Kwiskiej o godz. 10.20. Pojedzie na pl. Teatralny, gdzie poczeka na mikołajowych pasażerów około 20 minut, następnie odjedzie w kierunku Leśnicy. Tak wykona dwie rundy zabierając na przejażdżkę pasażerów ze wszystkich przystanków po drodze.

Aby pojechać zabytkowym tramwajem trzeba spełnić jeden warunek - mieć na głowie czerwoną mikołajową czapkę lub inny atrybut kojarzący się ze Św. Mikołajem.

Z kolei w niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami na wrocławski Stadion Wrocław. Na stoisku MPK będzie można zagrać w najnowszą grę planszową przygotowaną przez MPK oraz powalczyć o jej egzemplarz w konkursach.

 

Dni Otwarte z Mikołajem w Spartanie

Dni Otwarte z Mikołajem w Spartanie

godz. 8.00-20.00, Centrum Treningowe Spartan, ul. Lubińska 53

Dla wszystkich stałych jak i nowych klubowiczów moc atrakcji - przede wszystkim możliwość bezpłatnego skorzystania z zajęć fitness, siłowni oraz gry w tenisa.
Ponadto trenerzy będą udzielać porad- jak należy ćwiczyć, aby osiągnąć swój wymarzony cel. Dodatkowo degustacje zdrowej żywności i loteria, w której będzie do wygrania wiele ciekawych nagród m.in : treningi personalne, konsultacje dietetyczne czy tez wizyty na masaże. I to wszystko od Mikołaja za jeden uśmiech.

 

Atrakcje i MIKOŁAJ dla dzieci na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Atrakcje i MIKOŁAJ dla dzieci na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

od godz. 10.00, dworzec Wrocław Główny

Uwaga! Uwaga! Bacznie miejcie otwarte oczy, bo być może Święty Mikołaj nas zaskoczy!
10.00-10.30 Zabawy animacyjne.
10.30-11.30 „OCZY” - Warsztaty dla dzieci TEKTUROWO.
12.00-13.30 Spotkanie z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka, oraz autorkami książki „Moje prawa ważna sprawa” Anną Czerwińską – Rydel, Renatą Piątkowską.
13.30-14.30 Zabawy animacyjne.
14.30-16.00 Zdobienie ciasteczek korzennych.
16.00-18.00 Robienie ozdób choinkowych, Quiz bajkowy.
18.00-19.00 Modelowanie baloników, malowanie buziek.

Mikołajki Modelarskie w Światowidzie

Mikołajki Modelarskie w Światowidzie

godz. 10.00-15.00, ul. Sempołowskiej 54A, zgłoszenia do 4 grudnia

Konkurs rozstrzygany będzie w ramach dwóch kategorii: młodzików (wiek do 12 lat) oraz juniorów (wiek 12-16 lat). Podstawą kwalifikacji do udziału w konkursie jest przesłanie do organizatora karty zgłoszenia w terminie do 4 grudnia 2014 roku, na adres mailowy: odt@swiatowid.net.pl. Regulamin konkursu, szczegóły na stronie MDK Światowid

PROGRAM MIKOŁAJEK

 • godz. 10.00 – 12.00 (parter, sala 102) - przyjmowanie modeli
 • godz.10.30 – 14.00 warsztaty „Modelowe kartonowe szaleństwo”
 • godz. 14.00-14.30 - wizyta św. Mikołaja
 • godz. 14.30-15.00 wyniki konkursu

 

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

sobota-niedziela, godz. 10.00, 10.30, 12.00, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Multikino zaprasza na filmy familijne, spotkanie z Mikołajem oraz wiele innych atrakcji. W repertuarze m.in. „Wielka Szóstka”, „Piorun i Magiczny dom”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” oraz premierowo film „Uwolnić Mikołaja”.

Dodatkowo w ramach Mikołajkowego weekendu w Multikinie, zapraszamy najmłodsze dzieci na Poranki. Pokazy o 10.30 to nowe odcinki serii „Przygody słoniczki Elli”, „Tree Fu Toma” oraz „O! Rety! Psoty Dudusia Wesołka”. Natomiast podczas pokazów o godzinie 12.00 najmłodsi kinomani będą poczuć ducha Bożego Narodzenia oglądając piękną animowaną wersję klasycznej opowieści Charlesa Dickensa – „Opowieść wigilijna”.

 

Zbadaj się w mikołajki, czyli święta pod znakiem zdrowia

Zbadaj się w mikołajki, czyli święta pod znakiem zdrowia

godz. 12.00-18.00, pierwsze piętro Galerii Sky Tower, bezpłatne

W programie m.in.:

 • konsultacje fizjoterapeuty połączone z diagnostyką układu ruchu, masaż biurowy na ergonomicznym krześle, masaż sportowy
 • pomiar składu ciała, konsultacje dietetyczne;
 • porady onkologiczne;
 • porady z zakresu „Zdrowa Matka i Dziecko”;
 • pomiar hemoglobiny, ciśnienia, tkanki tłuszczowej;

Dla najmłodszych malowanie twarzy oraz liczne zabawy edukacyjne, m.in. Szpital Pluszowego Misia.

 

Muzyczne przygody Pana Kleksa

Muzyczne przygody Pana Kleksa

godz. 13.00, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3), bilety 100 zł, 85 zł (parter), 65 zł (amfiteatr), 55 zł (balkon)

Akademia się rozrosła, powstały nowe wydziały, ale uczniowie nieodmiennie mogą odbywać podróże do świata bajek, zarówno tych trochę starszych, jak i tych zupełnie nowych.

Istnieje zatem możliwość podróży w czasie i poznania rodziny Flinstonów, odwiedzenia wioski Smerfów, Doliny Muminków, wycieczki po Stumilowym Lesie z Kubusiem Puchatkiem, skosztowania soku z gumijagód podawanych przez Gumisie, spotkania z "nieustraszonym Scooby-Doo", szalonej jazdy z Zygzakiem McQuinem, także uczestniczenia w balu razem z Kopciuszkiem. "Powyginamy śmiało ciało" z Królem Julianem.

Wiele się zmieniło, ale jedno nigdy się nie zmieni – to cudowna, szalona osobowość Pana Kleksa, Rektora Akademii i bajecznego przewodnika, który wciąż powiększa się za pomocą pompki i przykleja kolejne piegi z sejfu Golarza Filipa.

 

Mikłaji w Sky Tower

Mikołaj w Sky Tower

piątek-niedziela

Świąteczny jarmark poziom „0” galerii do 7 grudnia. 6 grudnia, godz. 12.00-18.00, akcja „Święta pod znakiem zdrowia”

W programie m.in:

 • konsultacje fizjoterapeuty połączone z diagnostyką układu ruchu
 • pomiar składu ciała, konsultacje dietetyczne
 • porady onkologiczne
 • porady z zakresu "Zdrowa Matka i Dziecko"
 • pomiar hemoglobiny, ciśnienia, tkanki tłuszczowej, pulsoksymetria, spirometria, pomiar ciśnienia tętniczego - SKN Biomba
 • pokazy udzielania pierwszej pomocy

Dla najmłodszych malowanie twarzy (Ośrodek Twórczego Rozwoju Bystrzak), zabawy edukacyjne (IFMSA m.in. Szpital Pluszowego Misia, do którego nasi pluszowi pacjenci przybędą prosto z Loopy's World)

Święta pod znakiem Zdrowia to również okazja do wygrania świetnych prezentów - do zgarnięcia m.in. wejściówki na zajęcia z boksu lub kick-boxingu, zaproszenia na grę w squash'a, wejściówki  na aikido, Nordic Walking, kung fu bilety na spektakle.

MIKOŁAJKOWY DUET. Święty Mikołaj, Bałwanek i dwie śnieżynki będą rozdawać wszystkim dzieciom słodkości oraz pozować z nimi do wspólnych pamiątkowych fotografii. Sobota: 11.00 do 20.00.


 

Mikołajki jak z bajki w Centrum Korona

Mikołajki jak z bajki w Centrum Korona

godz. 12.00-18.00

Pierwsze pięćset maluchów, które odwiedzi wrocławską Koronę w Mikołajki otrzyma świąteczne upominki, w których znajdą się nie tylko łakocie, ale również zabawki, w tym te o charakterze edukacyjnym. Dodatkowo, przy Wejściu Piastowskim do centrum będzie stać tron Świętego Mikołaja, przy którym klienci będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

 

Mikołajki na Dzikim Zachodzie

Mikołajki na Dzikim Zachodzie

sobota-niedziela, od godz. 10.00, Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World

By dostać się na Dziki Zachód, wszyscy goście dostaną specjalne bilety na podróż świątecznym Orient Ekspresem – taka wycieczka zdarza się tylko raz w roku – pociąg odjeżdża z Loopy’s World i zatrzymuje się dopiero na ostatniej stacji!

Tam, na dzieciaki, rodziców i Mikołaja czekają niezwykłe przygody. W samo południe, na środku miasteczka odbędzie się pojedynek rewolwerowców. Dzielni kowboje i kowbojki wyruszą na poszukiwanie złota, lekcje rzucania lassem i strzelania z procy. W tym czasie, mieszkańcy indiańskiej wioski będą mogli wykonać swoje własne pióropusze i totemy.

O godzinie 13.00 na Dzikim Zachodzie znów będzie się działo – lokalny bank zostanie napadnięty przez złodziejaszka! Tylko dzielne dzieciaki z pomocą Świętego mogą schwytać złoczyńcę i odzyskać skarb.

Na chętnych czeka także malowanie twarzy, zwariowane tańce przy muzyce country i oczywiście prezenty. Nie może Was tam zabraknąć! Więcej szczegółów znajdziecie na www.loopys.pl i facebooku.

 

Mikołajki w Arkadach Wrocławskich

Mikołajki w Arkadach Wrocławskich

Arkadowy Uniwerek „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja!” godz. 12.00

Zajęcia uświetni wizyta wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Wykłady na zajęciach poprowadzą elfy. Nauczą one wszystkich studentów tanecznych kroków, zorganizują wyścigi po nagrodę i nauczą mikołajkowej piosenki. Wszyscy studenci poznają historię Pana z Polarnego Koła i będą mieli okazję wyznać mu co chcą dostać w prezencie. Spotkanie odbędzie się na poziomie -1 obok akwarium, w który to zanurkuje sam Święty Mikołaj, a później spotka się z wszystkimi dziećmi.

Jarmark bożonarodzeniowy do 24 grudnia

W ofercie ręcznie wykonane stroiki, kartki, figurki, asortyment do pakowania prezentów  ręcznie malowane bombki, żywe Gwiazdy Betlejemskie oraz Cyprysy. Stosika czynne: poniedziałek – sobota od 9.00 do 21.00, niedziela od 10.00 do 20.00. 

 

Mikołajkowy bal w Pasażu Grunwaldzkim

Mikołajkowy bal w Pasażu Grunwaldzkim

sobota-niedziela, godz. 11.00-17.00

W sobotę spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami – m.in. szalonym reniferem – którzy wręczą dzieciom upominki. Maluchy będą mogły także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym gościem prosto z Laponii. Na scenie Pasażu odbędą się przedstawienia i gry z udziałem artystów, warsztaty pieczenia cytrynowych babeczek, pokaz iluzjonisty, balonowe show, taniec mydlanych bajek i pyszną cukrową watę. Dla najmłodszych przedstawienia: „Poszukiwania Renifera Rudolfa” oraz „Święty Mikołaj ma kłopoty”. Na zakończenie uroczysty bal z Panią Mikołajkową.

 

Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja w Parku Handlowym Bielany

Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja w Parku Handlowym Bielany

godz. 10.00 – 20.00 w głównym pasażu przy Tesco

Centrum zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z wesołymi pomocnikami Świętego Mikołaja, którzy nie pozwolą na chwilę nudy. Poznamy sympatycznego Bałwanka, a także Pingwinka, na którego zła Królowa Śniegu rzuciła okrutny czar, wskutek czego stracił głos. Dzieci zaprzyjaźnią się także z Zimową Wróżką oraz wesołymi Reniferami.

Podczas Mikołajek każde dziecko zostanie pomocnikiem Świętego Mikołaja, od którego dostanie wyjątkową czapeczkę. Przez cały dzień mali asystenci przeżyją moc przygód ozdabiając pierniczki czy malując bombki w towarzystwie wesołych Elfów i Śnieżynek. Nie zabraknie również innych atrakcji i zabaw dla najmłodszych. Zimowe tańce do ulubionych dziecięcych przebojów oraz przeprawa przez tajemniczy tunel to tylko niektóre z nich. A wszystko to w towarzystwie Mikołaja, Pani Mikołajowej i innych bajkowych postaci, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

MIKOŁAJKI W CK AGORA połączone z warsztatami florystycznymi

MIKOŁAJKI W CK AGORA połączone z warsztatami florystycznymi

godz. 10.00-14.00, ul. Serbska 5, wstęp wolny, obowiązują zapisy

W dniu św. Mikołaja w CK AGORA szereg aktywności dla całych rodzin. Organizatorzy zapraszają dzieci, rodziców i dziadków na rodzinne warsztaty florystyczne przygotowujące do samodzielnego wykonania ozdób świątecznych oraz do wspólnego ubierania choinki. Nie zabraknie też wizyty Mikołaja! Zachęcamy rodziców do przynoszenia podpisanych podarunków dla swoich dzieci i wrzucania do Mikołajowego worka.
Zapisy Irena Łukaszewicz, tel.: 71 325 14 83, wew. 107, irena.lukaszewicz@ckagora.pl

 

Mikołaj w Renomie

Mikołaj w Renomie

6 grudnia:  Renifery w Renomie, Plac Czysty, godz. 10.00 - 18.00
Na Placu Czystym pojawi się zagroda z prawdziwymi reniferami, a dodatkowo sanie ze Św. Mikołajem i dwoma elfami.
6 - 20 grudnia: Magiczna kula śnieżna, parter, godz. 9.00 - 21.00
Wielka kula śnieżna 6 grudnia stanie wewnątrz Centrum, tuż obok wejścia do galerii od strony ul. Podwale. Można wejść do jej środka i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
7 grudnia: Mikołajki – warsztaty dla dzieci, parter, godz. 11.00 - 19.00, start warsztatów o każdej pełnej godzinie.
Tworzenie ozdób choinkowych i dekorowanie bombek wraz z Mikołajem i dwoma elfami, którzy umilą czas muzyką graną na żywo.

 

Mikołaj w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy

Mikołaj w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy

godz. 11.00 spektakl Le Filo Fable Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha (wstęp 5 zł tylko po wcześniejszej rezerwacji), godz. 12.00 spotkanie z Mikołajem – wstęp wolny

LE FILO FABLE
na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata

Zapraszamy do teatru zamienionego w pracownię rzeźbiarską, w której na naszych oczach ożywają rzeźby, tworzone przez aktorów. Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy.

 

Świąteczne spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek

Świąteczne spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek

Specjalna bożonarodzeniowa oferta Wrocławskiego Teatru Lalek ma już długą tradycję i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
W jej ramach po wybranych (specjalnie oznaczonych w repertuarze) przedstawieniach z dziećmi spotyka się Mikołaj i podczas zainscenizowanej zabawy wręcza im upominki.
Dla naszych najmłodszych widzów taka  teatralna niespodzianka to zawsze ogromne przeżycie. W tym roku spotkanie z Mikołajem odbywa się po przedstawieniach:  CALINECZKA, WĄŻ, CO KROKODYL JADA NA OBIAD, CZARODZIEJSKI FLET I KRZYWIRYJEK.

sobota/niedziela

 • godz. 11.00 Calineczka z Mikołajem
 • godz.15.00 Czarodziejski flet z Mikołajem

 

 

Rodzinne Mikołajki we Wrocławskim Centrum Tworczości Dziecka

Rodzinne Mikołajki we Wrocławskim Centrum Tworczości Dziecka

godz. 11.00-17.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, obowiązuja zapisy

Na sobotę, 6 grudnia, przygotowano moc atrakcji: warsztaty artystyczne dla rodziców z dziećmi oraz premierę spektaklu „Jaś i Małgosia”.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc przez (formularz zfloszeniowy). Bilety na spektakl w cenie 18 zł (rezerwacja przez formularz).

Harmonogram zajęć:

 • 11.00-11.40 – Wesołe szkraby (dzieci w wieku 1-3 lat +rodzic)
 • 10.30-12.00 – Rodzinne warsztaty plastyczne (dzieci w wieku 4-9 lat+rodzic)
 • 11.30-13.00 – Rodzinne warsztaty teatralne (dzieci w wieku 5-10 lat+rodzic)
 • 12.30-14.00 – Rodzinne warsztaty muzyczno-rytmiczne (dzieci w wieku 3-6 lat
 • 17.00 – premierowy pokaz spektaklu „Jaś i Małgosia”

Podczas Rodzinnych Mikołajek łączymy radość tworzenia z radością dzielenia. W dniach 6-7 grudnia w WCTD odbędzie się kwesta na rzecz małego Dominika, podopiecznego Fundacji Serce Dziecka, który czeka na operację serca.

 

Mikołajkowe warsztaty plastyczne w CEKDiM

Mikołajkowe warsztaty plastyczne w CEKDiM

godz. 11.00-13.00, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży im. Kopernika, ul. Kołłątaja 20, wstęp bezpłatny
 • W pracowni malarstwa (sala nr 10) Renaty Bryjanowskiej będzie można ulepić z masy solnej aniołki, a po wypaleniu dowolnie je ozdobić.
* W pracowni grafiki warsztatowej Agnieszki Grzechowiak, wraz ze wsparciem pracowni malarstwa Bartosza Ślusarskiego (sala 11), będzie można zaprojektować unikatowe kartki świąteczne, odbić je na prasie drukarskiej i malarsko je wykończyć.

 

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

6 i 7 grudnia (sobota/niedziela). Wszystkie dzieci do lat 12 wstęp gratis!
 
Pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki, czyli najlepsze mikołajki w mieście! Aquapark zaprasza wszystkie dzieciaki do wspólnego świętowania. Dwudniowe przyjęcie urodzinowe zostanie połączone z nietypową imprezą mikołajkową – niezwykłą, bo zamiast w Laponii odbędzie się ona w tropikalnej scenerii basenów rekreacyjnych. W programie wiele atrakcji – pirackie animacje, pokazy ratownictwa wodnego oraz niespodzianka – możliwość pamiątkowego, podwodnego zdjęcia ze Św. Mikołajem!
 
Tylko w dniach 06-07.12.2014 promocja prezentowa! Kup karnetów na 10 wejść (na okaziciela) z rewelacyjną zniżką -30%!

 

MIKOŁAJKI W EMPIKU

MIKOŁAJKI W EMPIKU

sobota, godz. 12.00, niedziela godz. 15.00, empik Renoma, wstęp wolny

6 grudnia, godz. 12:00

Z okazji Mikołajek dla najmłodszych na konkursy i zabawy w empiku. Będzie malowanie buziek, warsztaty orgiami, nie zabraknie również konkursów i słodkich nagród.

 

Mikołaje i prezenty w Factory Wrocław

Mikołaje i prezenty w Factory Wrocław

W sobotę i niedzielę ( 6-7 grudnia) do najmłodszych wielbicieli zakupów w FACTORY przyjedzie Święty Mikołaj. Będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie i dostać słodkie upominki.  Od 13 do 14 grudnia maluchy z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych i stworzyć samemu ozdoby choinkowe.  Centrum przygotowało też świąteczny konkurs w którym do wygrania są zakupy z poradami stylisty o wartości 2 000 zł.   W konkursie można wziąć udział od 13 do 23 grudnia.

 

Mikołajki w Imparcie:

Mikołajki w Imparcie: "CYRK" Teatru Klinika Lalek i spotkanie z Mikołajem

sobota-niedziela godz. 16.00, Impart,ul. Mazowiecka 17, bilety: 19 zł

CYRK (duża scena), dla dzieci od: 3 lat, czas trwania: 1 godz. W ramach spektaklu spotkanie z Mikołajem

Cyrk nadmarionet, cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Tylko w tym "Cyrku" nadmarionety, animowane przez aktorów-lalkarzy tworzą piękne, kolorowe przedstawienie – hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, ich zaskakujące połączenie. W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, akrobatów, clownów i kobietę-gumę!
Odrobina wyobraźni, poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Wielkie uliczne przedstawienie przeniesione na deski teatru. Widowisko dla całej rodziny.

 

Świąteczna Parada z Mikołajem

Świąteczna Parada z Mikołajem

godz. 17.00, Rynek, Jarmark Bożonarodzeniowy

W sobotę będzie można zobaczyć mikołająwą paradę. Będzie w niej uczestniczył Mikołaj, ale nie zabraknie też śnieżynki, aniołków, bałwanka czy diabła. W paradzie będzie mógł pójść każdy. Rozpocznie się o godzinie 17 i potrwa godzinę.

 

Niedziela, 7 grudnia 2014r.

 

Otwarcie lodowiska na Stadionie Wrocław

Otwarcie lodowiska na Stadionie Wrocław

godz. 9.00 - 22.00,

Lodowisko oficjalnie otworzy św. Mikołaj o godz. 10, który następnie zaprosi wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Mikołajki na Stadionie Wrocław”, które rozpoczną się o godz. 11. Z okazji otwarcia, dwie pierwsze tury ślizgania o godz. 9 i 10 będą darmowe dla wszystkich dzieci.

Godziny otwarcia lodowiska (wejścia o pełnych godzinach):

 • poniedziałek – piątek w godz. 16.00 - 22.00.
 • sobota – niedziela w godz. 9.00 - 22.00

Cennik: bilet normalny – 9 zł, bilet ulgowy – 8 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, wypożyczenie kasku – 2 zł, parking – bezpłatny

Na lodowisko wjeżdżamy bramą A od strony al. Śląskiej.

 

Bieg Mikołajkowy we Wrocławiu

Bieg Mikołajkowy we Wrocławiu

godz. 11.45, Stadion Olimpijski

W niedzielę, 7 listopada, na Stadionie Olimpijskim odbędzie się Bieg
Mikołajkowy na dystansie 10 km. Imprezie towarzyszyć będą zawody rodzinne,
w których uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości ok. 1 km.

Zawody rodzinne rozpoczną się o godz. 11.45, a start biegu głównego zaplanowano na godz. 12.30.

Zapisy do biegu głównego prowadzone są drogą elektroniczną – FORMULARZ – do
4 grudnia i w dniu zawodów w godzinach od 10.30 do 12.00. Natomiast do
biegu rodzinne zapisać się będzie można tylko w dniu zawodów w godzinach od
10.30 do 11.30.

 

Mikołajki na Stadionie Wrocław

Mikołajki na Stadionie Wrocław

godz. 11.00-17.00, Klub Biznesowy Stadionu Wrocław, wstęp bezpłatny

Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław będzie czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji:

 • otwarte zwiedzanie Stadionu Wrocław (trybuny, strefa zawodników, szatnie zawodników, strefa VIP)
 • warsztatomania: zajęcia taneczne, warsztaty teatralne oraz gry i zabawy z Fabryką Pomysłów i zabawy
 • konkursy z nagrodami
 • spotkanie z zawodnikami WKS Śląska Wrocław
 • interaktywne gry i zabawy z Exiaty
 • warsztaty z Glinolandią
 • gry planszowe i podłogowe
 • rajdowe emocje z Le Mans
 • pokazy i warsztaty judo
 • spotkanie z jastrzębiem Harrisem
 • pamiątkowe fotografie na tle świątecznej scenerii
 • warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych, warsztaty "Mily drobiazg" oraz "Rękodzieło Wrzosowa Kraina"
 • jarmark z upominkami

Wejście bramami głównymi od strony ul. Królewieckiej i Lotniczej, wejście na imprezę przez trybunę D, darmowy parking – brama A od strony al. Śląskiej, wejście od strony parkingu przez strefę VIP.

 

Mikołajkowy Festiwal Listów

Mikołajkowy Festiwal Listów

godz. 11.30-13.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, pl. Krasińskiego 1, wstep bezpłatny

Świąteczne warsztaty dla rodzin, podczas których dzieci i dorośli wspólnie stworzą kartki świąteczne i ozdoby na choinkę z filcu, a także udekorują pierniczki. Wszystko pod czujnym okiem świętego Mikołaja

 

Atrakcje i MIKOŁAJ dla dzieci na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Atrakcje i MIKOŁAJ dla dzieci na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

od godz. 10.00, dworzec Wrocław Główny

10.00-12.00 Zdobienie ciasteczek korzennych
11.00 To i owo o polskich królach, czyli historyczna gra planszowa „Piast” z 1904 roku – turniej przygotowany przez pracowników Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
12.00-13.00 Zabawy animacyjne
13.00-15.00 Wykonywanie kukiełek z bajek
15.00-16.00 Malowanie komiksu

 

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

Mikołajki w Aquapark Wrocław - pierwsze urodziny Dziecięcej Zatoki

Wszystkie dzieci do lat 12 wstęp gratis!

Pierwsze Urodziny Dziecięcej Zatoki, czyli najlepsze mikołajki w mieście! Aquapark zaprasza wszystkie dzieciaki do wspólnego świętowania. Dwudniowe przyjęcie urodzinowe zostanie połączone z nietypową imprezą mikołajkową – niezwykłą, bo zamiast w Laponii odbędzie się ona w tropikalnej scenerii basenów rekreacyjnych. W programie wiele atrakcji – pirackie animacje, pokazy ratownictwa wodnego oraz niespodzianka – możliwość pamiątkowego, podwodnego zdjęcia ze Św. Mikołajem!
 
Tylko w dniach 06-07.12.2014 promocja prezentowa! Kup karnetów na 10 wejść (na okaziciela) z rewelacyjną zniżką -30%!

 

Spektakl świąteczny dla dzieci Hej kolęda!...Krakowska szopka kolędowa

Spektakl świąteczny dla dzieci Hej kolęda!... Krakowska szopka kolędowa

godz. 11.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 13 zł

Po spektaklu św. Mikołaj będzie wręczał przyniesione przez rodziców paczki. Organizatorzy praszą o dostarczenie podpisanych prezentów do 5 grudnia

Spektakl to wielowątkowa historia o zwiastowaniu, pasterzach podążających do Betlejem, o Herodzie... Sceny te grane są przez przepiękne lalki w okazałej (ponad 2 m wys.) szopce krakowskiej będącej niemalże repliką budowli najsłynniejszych krakowskich  szopkarzy braci Ezenkierów.

Spektakl w wykonaniu Teatru Humoru IGRASZKA w Wałbrzychu. Rezerwacja biletów na stronie kino.ckwz.art.pl

 

Mikołajkowy Poranek Filmowy Świąteczna wystawa interaktywnych instalacji dźwiękowych

Mikołajkowy Poranek Filmowy Świąteczna wystawa interaktywnych instalacji dźwiękowych

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Centrum Sztuki WRO proponuje różnorodne mikołajkowe atrakcje. Po projekcji filmów animowanych mali i duzi widzowie będą mieli wyjątkową okazję do swobodnej zabawy w przestrzeni dwóch interaktywnych instalacji dźwiękowych – BOPI oraz Mapping Chopin, a następnie wzięcia udziału w nawiązujących do jednej z instalacji warsztatów. Nie zabraknie kreatywnych niespodzianek.

BOPI jest rodzajem instrumentu wizualno-muzycznego, którego bębnowe, cylindryczne elementy przenoszą wystukiwany rytm na sensory generujące barwne, animowane biologiczne formy.

MAPPING CHOPIN osoby znajdujące się w przestrzeni pracy mogą doświadczać tworzenia się fraz i większych fragmentów utworu dzięki własnej aktywności ruchowej i zwyczajnemu przemieszczaniu się w przestrzeni.

 

Mikołajki na Dzikim Zachodzie

Mikołajki na Dzikim Zachodzie

sobota-niedziela, od godz. 10.00, Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World

By dostać się na Dziki Zachód, wszyscy goście dostaną specjalne bilety na podróż świątecznym Orient Ekspresem – taka wycieczka zdarza się tylko raz w roku – pociąg odjeżdża z Loopy’s World i zatrzymuje się dopiero na ostatniej stacji!

Tam, na dzieciaki, rodziców i Mikołaja czekają niezwykłe przygody. W samo południe, na środku miasteczka odbędzie się pojedynek rewolwerowców. Dzielni kowboje i kowbojki wyruszą na poszukiwanie złota, lekcje rzucania lassem i strzelania z procy. W tym czasie, mieszkańcy indiańskiej wioski będą mogli wykonać swoje własne pióropusze i totemy.

O godzinie 13.00 na Dzikim Zachodzie znów będzie się działo – lokalny bank zostanie napadnięty przez złodziejaszka! Tylko dzielne dzieciaki z pomocą Świętego mogą schwytać złoczyńcę i odzyskać skarb.

Na chętnych czeka także malowanie twarzy, zwariowane tańce przy muzyce country i oczywiście prezenty. Nie może Was tam zabraknąć! Więcej szczegółów znajdziecie na www.loopys.pl i facebooku.

 

Mikłaji w Sky Tower

Mikołaj w Sky Tower

Świąteczny jarmark poziom „0” galerii do 7 grudnia.

Na stoiskach m.in.: sery Korycińskie, chleby na zakwasie, miody i produkty pszczele, wędliny z Podlasia, oliwy smakowe, Smaki Ukrainy. Na miłośników sztuki i rękodzieła czekają stoiska z ceramiką, biżuterią z lnu i kamienia oraz wyrobami z filcu.

MIKOŁAJKOWY DUET. Postacie ubrane w charakterystyczne, przyciągające uwagę stroje, rozdawać będzie wszystkim dzieciom słodkości oraz pozować z nimi do wspólnych pamiątkowych fotografii. Niedzielę od 11.00 do 18.00.

 

Mikołajkowy bal w Pasażu Grunwaldzkim

Mikołajkowy bal w Pasażu Grunwaldzkim

sobota-niedziela, godz. 11.00-17.00

Na scenie Pasażu odbędą się przedstawienia i gry z udziałem artystów, warsztaty pieczenia cytrynowych babeczek, pokaz iluzjonisty, balonowe show, taniec mydlanych bajek i pyszną cukrową watę. Dla najmłodszych przedstawienia: „Poszukiwania Renifera Rudolfa” oraz „Święty Mikołaj ma kłopoty”. Na zakończenie uroczysty bal z Panią Mikołajkową.

 

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

Mikołajkowy Weekend w Multikinie

godz. 10.00, 10.30, 12.00, Multikino Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Multikino zaprasza na filmy familijne, spotkanie z Mikołajem oraz wiele innych atrakcji. W repertuarze m.in. „Wielka Szóstka”, „Piorun i Magiczny dom”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” oraz premierowo film „Uwolnić Mikołaja”.

Dodatkowo w ramach Mikołajkowego weekendu w Multikinie, zapraszamy najmłodsze dzieci na Poranki. Pokazy o 10.30 to nowe odcinki serii „Przygody słoniczki Elli”, „Tree Fu Toma” oraz „O! Rety! Psoty Dudusia Wesołka”. Natomiast podczas pokazów o godzinie 12.00 najmłodsi kinomani będą poczuć ducha Bożego Narodzenia oglądając piękną animowaną wersję klasycznej opowieści Charlesa Dickensa – „Opowieść wigilijna”.

 

Świąteczne spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek

Świąteczne spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek

Specjalna bożonarodzeniowa oferta Wrocławskiego Teatru Lalek ma już długą tradycję i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
W jej ramach po wybranych (specjalnie oznaczonych w repertuarze) przedstawieniach z dziećmi spotyka się Mikołaj i podczas zainscenizowanej zabawy wręcza im upominki.
Dla naszych najmłodszych widzów taka  teatralna niespodzianka to zawsze ogromne przeżycie.
W tym roku spotkanie z Mikołajem odbywa się po przedstawieniach:  CALINECZKA, WĄŻ, CO KROKODYL JADA NA OBIAD, CZARODZIEJSKI FLET I KRZYWIRYJEK.
niedziela

 • godz. 11.00 Calineczka z Mikołajem
 • godz.15.00 Czarodziejski flet z Mikołajem

 

MIKOŁAJKI W EMPIKU

MIKOŁAJKI W EMPIKU

godz. 15.00, empik Renoma, wstęp wolny

BOMBKI Z POMYSŁEM. Dla dzieci i dorosłych warsztaty tworzenia niezwykłych bombek choinkowych. Uczestnicy zajęć poznają techniki, jak ze zwykłej styropianowej kuli zrobić oryginalną ozdobę świąteczną, która nada nowego charakteru tradycyjnej choince.

 

Mikołaj w Renomie

Mikołaj w Renomie

do 20 grudnia: Magiczna kula śnieżna, parter, godz. 9.00 - 21.00. Można wejść do jej środka i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
7 grudnia: Mikołajki – warsztaty dla dzieci, parter, godz. 11.00 - 19.00, start warsztatów o każdej pełnej godzinie.
Tworzenie ozdób choinkowych i dekorowanie bombek wraz z Mikołajem i dwoma elfami, którzy umilą czas muzyką graną na żywo.

 

Mikołaje i prezenty w Factory Wrocław

Mikołaje i prezenty w Factory Wrocław

W sobotę i niedzielę ( 6-7 grudnia) do najmłodszych wielbicieli zakupów w FACTORY przyjedzie Święty Mikołaj. Będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie i dostać słodkie upominki.  Od 13 do 14 grudnia maluchy z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych i stworzyć samemu ozdoby choinkowe.  Centrum przygotowało też świąteczny konkurs w którym do wygrania są zakupy z poradami stylisty o wartości 2 000 zł.   W konkursie można wziąć udział od 13 do 23 grudnia.

 

Mikołajki w Imparcie:

Mikołajki w Imparcie: "CYRK" Teatru Klinika Lalek i spotkanie z Mikołajem

godz. 16.00, Impart,ul. Mazowiecka 17, bilety: 19 zł

CYRK (duża scena), dla dzieci od: 3 lat, czas trwania: 1 godz. W ramach spektaklu spotkanie z Mikołajem

Cyrk nadmarionet, cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Tylko w tym "Cyrku" nadmarionety, animowane przez aktorów-lalkarzy tworzą piękne, kolorowe przedstawienie – hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, ich zaskakujące połączenie. W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, akrobatów, clownów i kobietę-gumę!
Odrobina wyobraźni, poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Wielkie uliczne przedstawienie przeniesione na deski teatru. Widowisko dla całej rodziny.

Zgłoś uwagę