wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ważne Nagrody Prezydenta Wrocławia

Wyróżnienia zostały wręczone podczas XXXII Gali Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Biznes odpowiedzialny społecznie - CSR - to podejście do prowadzenia działalności gospodarczej, które uwzględnia nie tylko zyski finansowe, ale również wpływ firmy na społeczeństwo i środowisko naturalne.

Reklama

Od dwóch lat, w czasie uroczystej gali na Forum Ekonomicznym w Karpaczu prezydent Wrocławia nagradza przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie.

W tym roku wyróżnienia otrzymały: BASF, za zaangażowanie się we współpracę ze środowiskiem naukowym i rozwój kultury równości we Wrocławiu; Grupa Selena, bardzo aktywna ze swoją pomocą w czasie pandemii, dziś kojarzy nam się także z zielonym Wrocławiem i zaangażowaniem w zasadzenie Lasu Osobowickiego; bank New York Mellon za program wolontariatu pracowniczego na rzecz sąsiedzkich społeczności.

Biznes odpowiedzialny społecznie odgrywa kluczową rolę w rozwoju miasta. Firmy, które dziś nagradzamy są aktywne społecznie, inwestując w programy edukacyjne, opiekę zdrowotną i inne działania na rzecz rozwoju społecznego. Działalność wyróżnionych tych firm jest doskonałym przykładem na to, że można osiągnąć sukces zarówno biznesowy, jak i społeczny, działając na rzecz ludzi, którzy żyją wokół nas, na rzecz wspólnoty.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Wrocław jest number one 

Wrocław został wyróżniony w rankingu Dealroom, w którym otrzymał tytuł "wschodzącej gwiazdy hubów technologicznych" zajmując 1. miejsce w Polsce, 2. w Europie oraz 8. na świecie. Podczas premiery raportu Polskie Startupy, Wrocław otrzymał miano Startupowej Stolicy Polski.

W ostatnich latach przy udziale Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zrealizowanych zostało ponad 260 projektów FDI (bezpośrednich inwestycji zagranicznych), dzięki temu powstało ponad 130 tys. nowych miejsc pracy na terenie aglomeracji. W 2023 roku zaufało Wrocławiowi kolejnych 15 inwestorów, co przyniosło kolejnych 5,5 tys. miejsc pracy.

Wrocławscy artyści dla wrocławskiego biznesu

Autorami rzeźb ze szkła artystycznego, stanowiących Nagrody Prezydenta Wrocławia, są Tomasz Urbanowicz i Konrad Urbanowicz, wrocławscy artyści, zwycięzcy konkursu CODAawards na najlepsze dzieło sztuki w architekturze na świecie.

Informacje o nagrodzonych firmach

BASF

BASF na terenie aglomeracji posiada najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie, w ostatnim roku otworzył także nowe biuro we Wrocławiu. Kadra zwiększy się o kolejnych 70 specjalistów.

Dla BASF najważniejsze są projekty związane z edukacją: współpraca z uczelniami - wspólne projekty naukowe i przedmioty akademickie, cykle wykładów i doktoraty wdrożeniowe, a także szeroko zakrojone programy stażowe. BASF w 2020 roku podpisał Kartę Różnorodności koordynowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a w 2021 roku zainaugurował kampanię społeczną: „Chemia jest Kobietą”.

SELENA

W czasie pandemii koronawirusa grupa przekazała ponad 20 tys. preparatów dezynfekujących na rzecz ponad 50 podmiotów, głównie dolnośląskich szpitali i placówek medycznych. Z inicjatywy pracowników produkowano przyłbice dla potrzebujących.

Firma pomagała rodzinom pracowników z Ukrainy. Z inicjatywy Grupy Selena las Osobowicki we Wrocławiu wzbogacił się o tysiąc nowych drzew – klonów i jaworów. Nowe nasadzenia zajęły obszar jednej czwartej hektara, co w przyszłości pozwoli na produkcję około stu czterdziestu kilogramów tlenu dziennie.

To tylko część z wielu społecznie ważnych inicjatyw podejmowanych przez grupę SELENA.

BNY Mellon

Firma otworzyła we Wrocławiu swój kolejny oddział. Teraz zatrudnia 2,5 tys. osób. Nowa inwestycja zwiększy liczbę specjalistów o kolejnych 1,5 tys. osób.

W 2022 Wrocław został mianowany Strategiczną Lokalizacją Rozwoju firmy BNY Mellon.

Filarem działań społecznie odpowiedzialnych we wrocławskim biurze jest wolontariat pracowniczy na rzecz sąsiedzkich społeczności, który pozwala pracownikom przez cały rok angażować się w przedsięwzięcia dla podopiecznych lokalnych organizacji pozarządowych.

Każdy pracownik ma do dyspozycji roczną pulę 24 godzin z przeznaczeniem na pracę społeczną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl