wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy lider z Wrocławia będzie obsługiwał cały świat

Najpierw – w aglomeracji wrocławskiej – wybudowali najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie, teraz inwestują we Wrocławiu. BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions otworzył nowe biuro w Dominikański Center, z którego obsługiwać będą cały świat. Właśnie szukają pracowników. Co tam będą robić?

Reklama

Był wielki tort i uroczyste przecięcie wstęgi. 17 października br. firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) pokazała swoje nowe biuro w Dominikanski Center. Ich działalność we Wrocławiu ma związek z potężnymi branżami metali szlachetnych i katalizatorami. Zobacz galerię zdjęć i uczestników uroczystości. 

W uroczystym otwarciu biura BASF ECMS we Wrocławiu uczestniczyli pracownicy i szefowie spółki oraz  goście - Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia i Martin Kremer, konsul generalny Niemiec we Wrocławiu. 

Co we Wrocławiu robi BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions?

Światowy lider w katalizie i metalach szlachetnych - firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) obsługuje klientów z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, lotniczej, jakości powietrza w pomieszczeniach, półprzewodników i gospodarki wodorowej. Spółka świadczy także kompleksowe usługi w zakresie handlu i recyklingu metali szlachetnych.

Ze strategicznego punktu widzenia Wrocław jest wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją dla naszego nowo tworzonego biura. Jako miasto uniwersyteckie z liczbą niemal 110 000 studentów, oferuje szeroką gamę specjalistów oraz bogaty przekrój kompetencji. Jest to również bardzo atrakcyjne otoczenie biznesowe, w którym obecnych jest wiele globalnych firm z branży technologicznej, produkcyjnej, konsultingowej, motoryzacyjnej czy energetycznej
Markus Steigner, Vice President Finance & Accounting, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions.

Markus Steigner dodaje, że także pod względem geograficznym wybór Wrocławia jest nieprzypadkowy. - Miasto znajduje się bowiem w środkowej strefie czasowej w stosunku do naszych lokalizacji biznesowych na świecie, co czyni go optymalnym wyborem – podkreśla Markus Steigner. 

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions to kolejna duża, strategiczna inwestycja, która podkreśla, że Wrocław jest hubem międzynarodowej firmy. Wrocław po raz kolejny udowadnia, że tworzy najlepsze warunki dla biznesu i innowacji
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Nowe biuro we Wrocławiu jest konsekwencją decyzji z grudnia 2021 roku, gdy koncern BASF zdecydował o utworzeniu samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług. 

BASF ECMS działa globalnie w 15 krajach obejmując około 20 zakładów produkcyjnych i ponad 4000 pracowników.

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions. Praca we Wrocławiu

BASF ECMS planuje zatrudnienie we Wrocławiu ponad 70 osób.

Obecnie trwa rekrutacja do nowego zespołu, który koncentruje się na specjalistach z zakresu rachunkowości podatkowej, kadr, zakupów i IT
Anna Tarasewicz, Regional Head of HR EMEA & Board Member.

BASF w aglomeracji wrocławskiej ma najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna inwestycja BASF w regionie. W 2014 roku w Środzie Śląskiej koło Wrocławia BASF otworzył swój najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie. Fabryka obecnie zatrudnia ponad 550 osób i znacząco zwiększyła swoje moce produkcyjne w ostatnich latach.

BASF z nagrodą prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie

BASF w swojej działalności stawia na współpracę z lokalnymi społecznościami. M.in. za to firma została doceniona na Forum Ekonomicznym w Karpaczu 2023, gdzie uhonorowana została - Nagrodą Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie. 

W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że dla BASF najważniejsze są projekty związane z edukacją: współpraca z uczelniami - wspólne projekty naukowe i przedmioty akademickie, cykle wykładów i doktoraty wdrożeniowe, a także szeroko zakrojone programy stażowe. BASF w 2020 roku podpisał Kartę Różnorodności koordynowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a w 2021 roku zainaugurował kampanię społeczną: „Chemia jest Kobietą”.

O BASF w Polsce i na świecie. Co oznacza skrót BASF?

Działalność BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, kosmetyczną, tworzywa sztuczne, rozwiązania dla rolnictwa, lakiery oraz katalizatory samochodowe. Firma zatrudnia ponad 740 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2021 rok wyniosła 1 412 mln euro.

  • BASF to największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie z siedzibą w Niemczech.
  • Nazwa BASF powstała jako skrót od – Badische Anilin- und Soda-Fabrik.
  • Grupa BASF składa się z 6 dużych kompleksów chemicznych i 385 zakładów produkcyjnych na całym świecie, jak również szeregu spółek i przedstawicielstw.

BASF na świecie to ponad 111 000 pracowników. Spółka prowadzi działalność w sześciu segmentach: chemikalia, materiały, rozwiązania dla przemysłu, technologie zabezpieczeń powierzchni, żywienie i pielęgnacja oraz rozwiązania dla rolnictwa. W 2022 r. przychody firmy BASF ze sprzedaży wyniosły 87,3 mld EUR.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl