wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gigantyczna transakcja we Wrocławiu! Wszystko za sprawą BNY Mellon

Największa w ostatnich trzech latach transakcja we Wrocławiu. BNY Mellon wynajmuje cały 55-metrowy wieżowiec w kompleksie Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

  • BNY Mellon, międzynarodowa firma z sektora bankowości i finansów, wynajęła całą powierzchnię biurową budynku należącego do II fazy wrocławskiego kompleksu Centrum Południe zrealizowanego przez Skanska.
  • Pracownicy nowego najemcy będą mieli do dyspozycji ok. 20 300 mkw. komfortowej powierzchni biurowej wyposażonej w technologie pozwalające oszczędzać energię i wodę.
  • Otwarcie biura zaplanowane jest na kwiecień 2024. To największa transakcja najmu we Wrocławiu od 2020 roku.

W galerii zdjęć zobaczcie Centrum Południe we Wrocławiu:

BNY Mellon – najstarszy bank w USA. Co robią we Wrocławiu?

Założony w 1784 roku BNY Mellon jest najstarszym bankiem w Ameryce i pierwszą spółką notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: BK). Obecnie BNY Mellon napędza rynki kapitałowe na całym świecie dzięki kompleksowym rozwiązaniom, które pomagają klientom zarządzać i obsługiwać ich aktywa finansowe przez cały cykl życia inwestycji.

BNY Mellon ma w pieczy lub administruje 46,6 bilionami dolarów aktywów oraz zarządza aktywami o wartości 1,9 biliona dolarów (na 31 marca 2023 r.). Bank znajduje się wśród najbardziej cenionych firm na świecie i najlepszych miejsc pracy dla innowatorów według magazynu Fortune.

Wybór Centrum Południe na swoją nową wrocławską lokalizację przez tak prestiżową, międzynarodową firmę jak BNY Mellon to dla nas zaszczyt i ogromny powód do radości. To także dowód na słuszność naszej strategii tworzenia zrównoważonych, innowacyjnych, energooszczędnych i wysokiej jakości miejsc pracy. 
Marek Stasieńko, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

BNY Mellon w Polsce rozwija się dynamicznie i zwiększa zatrudnienie.

BNY Mellon w Polsce rozwija się dynamicznie. Zaledwie kilka tygodni temu ogłosiliśmy otwarcie wrocławskiego oddziału naszego Banku Europejskiego, a dodatkowo planujemy zwiększać zatrudnienie w najbliższych latach
Ewa Carr-de Avelon, BNY Mellon Poland Country Executive.

– Naszym obecnym i przyszłym pracownikom chcemy zapewnić najlepsze możliwe środowisko pracy, aby mogli skupić się na kooperacji i dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań dla klientów. Nasze wrocławskie biuro będzie nowoczesnym, zrównoważonym i tętniącym życiem miejscem pracy, w którym pracownicy będą mogli wydajnie i przyjemnie spędzać wspólnie czas – dodaje Ewa Carr-de Avelon.

Najemca zdecydował się wynająć 20 300 mkw. powierzchni biurowej oraz 191 miejsc parkingowych. To największa umowa najmu od 2020 roku na wrocławskim rynku nieruchomości. Dla porównania, według danych Jones Lang LaSalle, w całym 2022 roku we Wrocławiu podpisano umowy najmu na ok. 137 tys. mkw.

Centrum Południe to idealny przykład najwyższej jakości i standardów ESG, jakie może zaoferować nowoczesny budynek biurowy. Obiekt doskonale wpisuje się w długoterminowe cele banku i będzie wspierał dalszy rozwój we Wrocławiu. Cieszę się, że JLL doradzał BNYM w tej znaczącej na wrocławskim rynku transakcji
Karol Patynowski, dyrektor ds. rynków regionalnych w JLL.

Centrum Południe ikona biznesowego Wrocławia.

Druga faza Centrum Południe została ukończona w styczniu 2023 roku.

Podobnie jak każda inwestycja Skanska, tak i wrocławski flagowiec szwedzkiego dewelopera zaprojektowano i zrealizowano zgodnie z zasadami ESG. Znajduje to odzwierciedlenie w jego dostępności dla wszystkich, również osób z niepełnosprawnościami, i otwartości na społeczność Wrocławia, a to dzięki ciekawemu zagospodarowaniu przestrzeni.

Deweloper zaplanował tu między innymi ogólnodostępne boisko do koszykówki, huśtawki czy wygodne siedziska. Dzięki temu, pracownicy Centrum Południe i Wrocławianie zyskają nowe miejsce do pracy i odpoczynku. O komfort użytkowników biur zadbają między innymi filtry cząstek stałych, zatrzymujące pyłki kwiatów i zarodniki grzybów, nawilżacze powietrza, systemy wentylacji oraz cicha klimatyzacja oparta na belkach chłodzących.

Budynek wyposażono również w liczne technologie redukujące jego wpływ na środowisko naturalne. Jest on w pełni zasilany energią elektryczną wyprodukowaną w źródłach odnawialnych.

W częściach ogólnodostępnych zastosowano energooszczędne oświetlenie LED. Są tu również technologie pozwalające m.in. na ponowne wykorzystanie wody szarej i deszczowej. Dzięki temu, w ciągu roku budynek może zużywać aż o 40% mniej energii i o 58% mniej wody w porównaniu z budynkiem bazowym certyfikowanym w systemie LEED.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl