wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Forum Ekonomiczne w Karpaczu to nie tylko poważne debaty. Co się dzieje poza salami obrad?

"Polskie Davos" to dyskusje polityków, managerów, ekspertów, profesorów głównie na tematy związane z gospodarką. Przez trzy dni pięć tysięcy uczestników obraduje na 470 panelach. To jednak też miejsce promocji marek, nowinek technologicznych, potencjału firm. A także kuluarowych spotkań.

Reklama

Forum Ekonomiczne jest największą konferencją polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wrocław przyciąga inwestorów

Reprezentowana jest na nim m.in. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, przy udziale której w ostatnich latach zrealizowanych zostało ponad 260 bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Powstało dzięki temu ponad 130 tys. nowych miejsc pracy na terenie aglomeracji. Tylko w tym roku przybyło 15 inwestorów, co przyniosło kolejnych 5,5 tys. miejsc pracy.

Wrocław jest gospodarzem czterech dyskusji panelowych:

  • Zdrowe miasto to smart miasto
  • Digital co-creation jako model budowania elastycznej strataegii miejskiej
  • Nowe czy stare wartości? Młodzi o etosie ludzi nauki
  • Rola społeczności międzynarodowej w odbudowie Ukrainy

W Karpaczu między dyskusjami 

Na potrzeby forum zajęty jest cały olbrzymi hotel Gołębiewski. Zarówno jego wnętrze, jak przestrzeń, która go otacza. Poza salami konferencyjnymi, w różnych miejscach kompleksu prezentują się firmy i instytucje, również Dolny Śląsk i Wrocław.

Wstęp na teren forum jest ściśle reglamentowany. Każdy wchodzący ma skanowany identyfikator. Kontrola jest dwustopniowa. Dlatego nawet mieszkańcy Karpacza nie mogą zobaczyć, co dzieje się w środku. Ciekawym przybliżamy kulisy forum w naszej galerii

Inne miejsce, inny klimat - najważniejsze, że u nas, na Dolnym Śląsku

Przez lata gospodarzem forum była Krynica-Zdrój. Tam życie toczyło się na deptaku, w kawiarniach i restauracjach na terenie całej Krynicy. Panele były rozsiane po domach zdrojowych, pensjonatach. Miało to swój urok. Uczestnicy zmuszeni byli do spacerów po mieście.

Impreza w Karpaczu ma inny charakter. Wielu forumowiczów od rana do wieczora nie opuszcza olbrzymiego, przeskalowanego Gołębiewskiego. Na pewno jest to wygodne, gdy leje deszcz i jest zimno. Jednak w tym roku w Karpaczu jest piękna, słoneczna pogoda. Niemała część gości zdobyła już Śnieżkę, a z rozmów wynika, że niektórzy planują zrobić to dziś lub jutro - w zależności od tego, jak rozkładają się interesujące ich panele dyskusyjne. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl