Noc Świętojańska: koncertowe atrakcje

Miłośnicy ludowych brzmień, choć zapewne uwielbiają naturę, przyrodę i wypady na wieś,  23 i 24 czerwca pod żadnym pozorem nie powinni opuszczać Wrocławia. W tych dniach odbędzie się bowiem Noc Świętojańska – muzyczne (ale nie tylko) święto w samym sercu naszego miasta. 

  • Kapela ze wsi Warszawa

  • Żywiołak


Dla jednych Noc Świętojańska, dla innych Noc Kupały, dla wszystkich chyba – pretekst do dobrej zabawy. Ta nasza odbędzie się na placu Nowy Targ oraz w położonych naprzeciwko klubach  Stary Klasztor i Sala Gotycka. Pod gołym niebem będzie można dobrze i zdrowo zjeść oraz wypić, a także wziąć udział w przeróżnych pokazach i warsztatach, popatrzeć na taniec ognia, posłuchać wykładów i zobaczyć etniczne instrumenty, pomalować buzie dzieciom i pozwolić im na szaleństwo z żonglerami i szczudlarzami. W klubach muzycznych natomiast odbędzie się parę co najmniej ciekawych koncertów.

Dzień pierwszy

We wtorek (23 czerwca) zagra znana w Polsce i doceniana za granicą Kapele Ze Wsi Warszawa. W październiku wydadzą nową płytę pt. „Święto słońca”, więc pewnie zagrają jakieś nowe kawałki. Oprócz nich pierwszego dnia imprezy zaprezentuje się Żywiołak, który też pracuje nad nową płytą, więc i podczas tego koncertu pojawi się zapewne zajawka premierowego wydawnictwa, a także Klezmafour i Šanĝo – Zmiana Wibracji Ziemi. Ci pierwsi grają, jak sami piszą na swoim profilu na Facebooku, „klezmer balkan electronic folk” i, jak wynika z różnych relacji, znakomicie wypadają na żywo, ci drudzy natomiast to trochę tajemnicza formacja odwołująca się w swojej twórczości do nurtu world music. Powinno być bardzo ciekawie.

Dzień drugi

Równie intrygująco zapowiada się dzień drugi. 24 czerwca na scenach klubów przy Purkyniego podobnie jak poprzedniego dnia pojawią się cztery podmioty wykonawcze, w tym jeden wspomożony przez jeszcze jeden. W line-upie mamy więc Goorala, czyli Mateusza Górnego, który gra „ethno elektro” i w szybkim tempie zdobywa nowych fanów. Mamy też coraz bardziej popularnego Percivala, czyli „podprojekt” popularnego już od lat w folkowych (i folk-metalowych) kręgach zespołu Percival Schuttenbach. Zagra również udanie odwołujący się do bałkańskiego folku zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Pojawi się też Habakuk, częstochowska gwiazda polskiego reggae, z którą wystąpi formacja Kalokagathos. Razem dadzą nam poznać swój bardzo świeży projekt muzyczny pt. „Regrowth”. Tego dnia będzie chyba jeszcze ciekawiej niż dzień wcześniej.

Informacje organizatora:

Imprezy na placu Nowy Targ rozpoczynają się codziennie o godz. 15.00 i potrwają do godz. 22.00 – wstęp na nie jest wolny! Od godz. 19.30 rozpocznie się część koncertowa na dwóch scenach Starego Klasztoru.
Bilety na część koncertową będą do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych z biletami.

Ceny biletów na pojedyncze dni: 30 zł - przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu miejsca siedzące (balkon): 45 zł - wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl.

Karnety 2 dniowe: 45 zł - przedsprzedaż, 55 zł w dniu koncertu, miejsca siedzące (balkon): 60 zł - wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl. 

Zgłoś uwagę