„Przechadzka po Petersburgu” – spotkanie podróżnicze w ramach wystawy czasowej „Nasz malarz orłowski”

„Przechadzka po Petersburgu” – spotkanie podróżnicze w ramach wystawy czasowej „Nasz malarz orłowski”

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, Maciejem Klimczakiem, który opowie nie tylko o specyfice miasta, jego najbardziej znanych atrakcjach, ale też o ciekawostkach, mniej znanych obiektach, rzeczach i miejscach, które urzekają przy kolejnych wizytach w mieście.

  • 27 października 2019 (niedziela), godz. 16.00
  • prowadzenie: Maciej Klimczak
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum

Petersburg – Miasto Białych Nocy, Wenecja Północy – metropolia, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Dostojnie i z fasonem rozłożona na obu brzegach Newy. Miasto carów, poetów, malarzy. Niegdyś stolica wiekiego Imperium, dziś przyciąga turystów z całego świata gigantycznymi zbiorami Ermitażu, przepychem podmiejskich rezydencji, złotymi kopułami soborów...

Prowadzący:

Maciej Klimczak – podróżnik, pilot wycieczek, geograf. Pasjonat Europy Wschodniej i Środkowej – najlepiej czuje się między Łabą, a Dnieprem, gdzieś między wybrzeżami Bałtyku, Adriatyku i Morza Czarnego, choć ostatnio często można go spotkać za Uralem, czasem nad brzegiem Jangcy lub Mekongu. Rosję uwielbia, kocha jej zawiłości historyczne i społeczne, chętnie powraca nad brzegi Newy i pod mury Kremla.

 

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze