Nieznane atrakcje Dolnego Śląska – z dala od uczęszczanych szlaków

Nieznane atrakcje Dolnego Śląska – z dala od uczęszczanych szlaków

Stowarzyszenie krajoznawców Zakochaj się w Polsce zaprasza w niedzielę 2 sierpnia wyjazd szlakiem nowych, nieznanych i nie odwiedzanych często miejsc na Dolnym Śląsku.

Na trasie między innymi fascynująca, dotychczas niedostępna, druga co do wielkości rezydencja rodu von Hochberg na Dolnym Śląsku; willa, gdzie wypoczywał wielki wrocławski chirurg prof. Jan Mikulicz-Radecki oraz  Totenburg – utworzony w latach 30. XX wieku, miejsce uroczystości i potajemnych przesyconych mistycyzmem rytuałów wałbrzyskiego SS.

Ponadto malowniczo położone w Górach Suchych Sokołowsko, nazywane śląskim Davos (słynny  szwajcarskiego kurort) w nawiązaniu do uzdrowiskowych i leczniczych tradycji miejsca. W młodości mieszkał tu reżyser filmowy Krzysztof Kieślowski. Na trasie W Dolinie Rybnej będzie również można spróbować górskiego pieczonego pstrąga.

Zgłoszenia wyłącznie do godz 14.00 w sobotę 1 sierpnia. Telefon kontaktowy 604 94 89 81 Anna Zwiech prezes Stowarzyszenia Zakochaj się w Polsce.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie stowarzyszenia Zakochaj się w Polsce. Wejście wyjazdy, dalej aktualności.

 

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze