Dwa wielkie finały Brave Kids

Trzy wielkie finały Brave Kids

Z okazji 10. edycji Brave Kids organizatorzy przygotowują aż dwa, odrębne finałowe spektakle. W Teatrze Polskim we Wrocławiu najpierw wystąpią największe talenty z poprzednich lat, a dwa dni później uczestnicy tegorocznej edycji m.in. z Kolumbii, Peru, Korei i Gruzji. Sprzedaż biletów na Wielki Finał Brave Kids Reunion i Wielki Finał Brave Kids trwa.

Stu młodych artystów z kilkunastu krajów świata na jednej scenie w kolorowym pokazie tańca, śpiewu i akrobatyki. Wielki Finał Brave Kids to spektakl, który łączy różne kultury i tradycje. Na zakończenie tegorocznej edycji dzieci i młodzież wystąpią na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu 9 lipca o godz. 18.00. 

Śpiew, taniec i teatr 

Finałowy spektakl Brave Kids powstawać będzie w podwrocławskich Obornikach Śląskich, gdzie na jednej sali ćwiczyć będą dzieci i młodzież z różnych zakątków świata przy wsparciu artystów i pedagogów z Polski, Indii, Hiszpanii, Brazylii i Iranu.

W projekcie weźmie udział m.in. grupa Nanhi Dunya z Indii, która zajmuje się hinduskimi mantrami duchowymi, tańcami i pieśniami ludowymi. Będą także muzycy z Kenii, Kolumbii, Korei Południowej i Peru. Z kolei z Kazachstanu i Iranu przyjadą tancerze. Nie zabraknie artystów teatralnych z Ukrainy, Hong Kongu czy Salwadoru, a także grup cyrkowych z Nikaragui i Indii. Bilety na Wielki Finał Brave Kids 2019 są do kupienia tutaj

Ceny zaczynają się od 10 zł.

W tym roku aż trzy finały

Dwa dni przed Wielkim Finałem Brave Kids odbędzie równie ciekawie zapowiadający się spektakl. Z okazji jubileuszowej 10. edycji organizatorzy zaplanowali bowiem nie jeden, a trzy finałowe przedstawienia.

  • 7 lipca o godz. 16.00 w Teatrze Polskim publiczność obejrzy Wielki Finał Brave Kids Reunion – projektu, w ramach którego spotykają się uzdolnieni artystycznie uczestnicy poprzednich edycji Brave Kids. Od tego czasu wyrośli na profesjonalistów, którzy regularnie występują na scenach w rodzimych krajach i zagranicą. Brave Kids wskazał im artystyczną drogę i utwierdził w przekonaniu, że to właśnie nią chcą podążać. Teraz największe talenty spotkają się ponownie.
    W Brave Kids Reunion bierze udział 34 najzdolniejszych osób z 5 krajów (Polski, Gruzji, Nepalu, Ugandy i Iranu). Tancerki z grupy z New Delhi posiadły tajniki dostojnych i niezwykle precyzyjnych klasycznych tańców indyjskich. Najzdolniejsi tancerze i tancerki z domu dziecka w Katmandu zabiorą publiczność w świat nepalskich symboli i subtelnych gestów. Nie zabraknie również nowoczesnych elementów bliskich młodemu pokoleniu – sztuk akrobatycznych, tańca breakdance czy hip-hopu. Bilety na Wielki Finał Brave Kids Reunion 2019 są do kupienia tutaj. Ceny zaczynają się od 10 zł. 
  • Także 7 lipca, ale w godz. 19.00-20.00 warto wybrać się na przedpremierowy pokaz Wielkiego Finału Brave Kids. Będzie można na nim zobaczyć 100 artystów w barwnych kostiumach ze swoim przedpremierowym show. Bilety od 10 zł.
  • Wielki Finał Brave Kids odbędzie się w Teatrz Polskim 9 lipca o godz. 18.00, to spektakl, który łączy to, co najlepsze w każdej kulturze. W tym roku na scenie wystąpią młodzi artyści z Kenii, Peru, Korei, Palestyny, Indii i wielu innych krajów i stworzą wspólne kolorowe widowisko o jedności różnych kultur.
    Bilety na Wielki Finał można kupić od 15 zł.

 

Brave Kids świętuje jubileusz

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział ok. 150 młodych artystów, m.in. z Kolumbii, Salwadoru, Indii, Kenii, Kazachstanu, Estonii, Peru, Korei Południowej, Kenii, Palestyny, Gruzji i Polski. Większość uczestników projektu zajmuje się tradycyjnymi dla swych społeczności lub kultur tańcami, śpiewem, muzyką czy teatrem, choć nie zabraknie też wyrazistych akcentów współczesnych.

Pierwsi goście przyjechali do Polski 15 czerwca. Dzieci i młodzież przez dwa tygodnie będą gościć u polskich rodzin z Wrocławia, Rzeszowa, Leszna, Radziejowic, Wałbrzycha oraz Gdańska. W każdym z miast będzie okazja do zobaczenia grup podczas występów artystycznych oraz spotkania się z dziećmi w ramach innych wydarzeń. We Wrocławiu, Rzeszowie, Radziejowicach, Wałbrzychu i Lesznie zaplanowano finały lokalne.

To już 10. edycja projektu Brave Kids. W poprzednich wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

  • Wielki Finał Brave Kids Reunion, 7.07.2019, godz. 16.00, Teatr Polski, bilety od 10 zł.
  • Przedpremierowy pokaz Wielkiego Finału Brave Kids, 7.07.2019, Teatr Polski, bilety od 10 zł
  • Wielki Finał Brave Kids, 9.07.2019, godz. 18.00, Teatr Polski, bilety od 10 zł.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Teatr Polski we Wrocławiu

Zapolskiej 3, 50-032 Wrocław

Komentarze