Tydzień Filmu Niemieckiego 2021

Tydzień Filmu Niemieckiego 2021

Odkryj kino naszych zachodnich sąsiadów! W dniach 4-10 czerwca zapraszamy na Tydzień Filmu Niemieckiego - przegląd najciekawszych i najważniejszych produkcji, prezentujących współczesne zjawiska w niemieckim kinie.

W ramach przeglądu pokażemy m.in. dwa filmy z konkursu 70. Berlinale: Undine Christiana Petzolda z nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem Paulą Beer i Berlin Alexanderplatz, współczesną ekranizację legendarnej powieści Alfreda Döblina, która prowadzi widzów przez kolejne kręgi przestępczego świata Berlina i zabiera w hipnotyzującą miejską odyseję.

Nawiązania do niemieckiej klasyki literackiej odnajdziemy też w filmie Lekcja niemieckiego poruszającym wciąż aktualny temat uwikłania sztuki w politykę. Poza intrygującymi fabułami, w programie przeglądu znalazł się również dokument Schlingnsief - krzykiem przerwać milczenie Bettiny Böhler poświęcony zmarłemu 11 lat temu wybitnemu niemieckiemu artyście i reżyserowi Christophowi Schlingensiefowi.

Organizatorami Tygodnia Filmu Niemieckiego jest Goethe Instytut w Warszawie i Krakowie, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu i Dom Norymberski w Krakowie.

4 czerwca, piątek

  • 19.00, Undine, REŻ. CHRISTIAN PETZOLD / NIEMCY 2020 / 90’
  • 21.00, Lara, REŻ. JAN-OLE GERSTER / NIEMCY 2019 / 98’

5 czerwca, sobota

6 czerwca, niedziela

7 czerwca, poniedziałek

  • 19.00, Gipsy QueenREŻ. HÜSEYIN TABAK / NIEMCY 2019 / 112’

8 czerwca, wtorek

9 czerwca, środa

10 czerwca, czwartek

Komentarze