15. Noc Nadodrza

15. Noc Nadodrza

Podczas 15. edycji będzie okazja odwiedzić rekordową liczbę 53 miejsc. Noc Nadodrza to uliczne święto rzemiosła, designu i dobrego smaku. Do północy i dłużej, organizatorzy zapraszają na koncerty, wystawy warsztaty w nadodrzańskich pracowniach i galeriach. O 15.00 odbędzie się także premiera audiospaceru – opracowanego przez 15 wrocławskich poetów i pisarzy.

15. edycja

Nadodrze po raz kolejny nie zasypia. Tym razem na wrocławian czekają m.in.: warsztaty pieczenia chleba w MiserArcie przy Cybulskiego, otwarcie wystawy ilustracji nadodrzańskich Szymona Pałki w Macondo, szansa na poznanie tajników druku letterpresse w nowej Drukarni na Otwarte.

Nowe miejsca

Pierwszy raz uczestnicy odwiedzą miejsca, które otwierają się specjalnie na tę noc: Serotoninę, czyli wegańskie, rzemieślnicze sery i pracownię szkła artystycznego Oszkloona, gdzie będzie można poznać  tajniki tworzenia witraży. Z techniką sitodruku będzie można praktycznie zapoznać się w warsztacie Sitoogrodników w MiserArcie, a także zobaczyć autorską wystawę Sitowanie w galerii Lemur. W Harcie po raz kolejny będzie okazja nabyć dzieło sztuki w trakcie kiermaszu. A kolektyw po raz kolejny zaprasza na wystawę sztuki ulicy - tym razem „Street output”, Cruze.

Audiospacer

Wydarzeniem specjalnym w trakcie Nocy będzie premiera Osobliwego audiospaceru po Nadodrzu. Audiospacer powstał w kooprodukcji Infopunktu Nadodrze i Wrocławskiego Teatru Radioaktywnego – jest subiektywną opowieścią o Nadodrzu splecioną z intymnych, autorskich narracji wrocławskich poetów i pisarzy. W gronie autorów znaleźli się między innymi Przemysław Witkowski, Konrad Góra, Karol Pęcherz, Klara Nowakowska i Maciek Bielawski. Spacer to niemal dwugodzinne słuchowisko, w którym uczestnicy zanurzą się w nieznane zakątki i prywatne historie twórców, którzy w jakiś sposób związali swoje życie z Nadodrzem. Premierowo – spacer wyruszy z placu św. Macieja o godzinie 15.00. Potem stale będzie dostępny w aplikacji mobilnej Audiotrip. W premierze wezmą udział także autorzy i aktorzy Teatru Radioaktywnego. 

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze