Oblicza katastrofy #4 Gitkiewicz i Nowotarski

Oblicza katastrofy #4 Gitkiewicz i Nowotarski

Czwarte już spotkanie w ramach cyklu Oblicza katastrofy zatytułowane będzie: „Komunikacja zbiorowa i inne wykluczenia transportowe".

Do rozmowy zaproszono Olgę Gitkiewicz, dziennikarkę, socjolożkę i reportażystkę, autorkę głośnej książki „Nie zdążę”, oraz Jakuba Nowotarskiego, aktywistę miejskiego specjalizującego się w temacie komunikacji zbiorowej, doktora nauk ekonomicznych i prezesa stowarzyszenia Akcja Miasto.

Czas: piątek 26 lutego, godz. 19.00. Rozmowę będzie mozna obejrzeć na żywo na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Klubu Proza oraz tutaj, na wydarzeniu.

W moderowanej przez Michała Syskę dyskusji pochylimy się nad tym, jak to się stało, że w Polsce mamy najbardziej zakorkowane miasta w Europie i dlaczego z małej wioski na obrzeżach województwa trudniej jest się dostać do stolicy tego województwa niż z Warszawy do Lizbony. Przyczynkiem do rozmowy będzie książka Olgi Gitkiewicz „Nie zdążę", która w 2019 ukazała się nakładem Wydawnictwa Dowody na Istnienie.

O obliczach katastrofy:

Cykl spotkań literackich i warsztatów dla młodzieży wokół najbardziej palących problemów związanych z katastrofą ekologiczną. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy dotyczącej zmian klimatycznych i wpływu człowieka na środowisko, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz podjęcie dyskusji na temat działań w zakresie ochrony środowiska i klimatu.

Zaproszeni pisarze, publicyści, socjolodzy, aktywiści, eksperci i obserwatorzy zmian w obszarze środowiska rozmawiają m.in. na temat wyczerpujących się zasobów wody pitnej i konfliktów o wodę, kryzysu migracyjnego, zawłaszczania ziemi, energii i surowców, nadprodukcji, kryzysu żywnościowego i nadmiernej konsumpcji czy wykluczenia społecznego i komunikacyjnego

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze