wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Organizatorzy zapraszają na wędrowną wystawę plenerową zatytułowaną - Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej.

Wystawa jest własnością Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które prezentuje ją w różnych miastach, w tym roku były to już Gliwice i Opole, po Wrocławiu wyjedzie do Częstochowy. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zostało lokalnym partnerem wystawy.

Ekspozycja opowiada o wybranych wątkach historii polskich Żydów oraz przybliża współczesne sposoby przywracania pamięci o relacjach polsko-żydowskich przez aktywistów miejskich i stowarzyszenia lokalne. Na wystawę składa się 12 tematycznych sekcji, które poruszają tematy wkładu polskich Żydów w rodzimą kulturę i gospodarkę, a także opowiadają o wiekach wspólnej historii. Na wystawie nie zabrakło miejsca dla polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, a także na bolesne rozdziały polsko-żydowskich losów m.in. Zagłady czy kampanii antysemickiej w Marcu ’68.

Wydarzenia dodatkowe:

  • 20.09 (środa) godz. 17.00 oprowadzanie po Synagodze pod Białym Bocianem – zapisy dostępne pod tym linkiem
  • 28.09 (czwartek) godz. 17.00 spacer śladami wrocławskich żydowskich domów towarowych – szczegóły i zapisy wkrótce,
  • 5.10 (czwartek) godz. 18.00 spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim - premiera książki Stramerowie (kontynuacja losów.

 

Miejsce

Zobacz także