wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:30

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Pragniemy serdecznie zaprosić dzieci w wieku edukacji wczesnoszkolnej (kl. 1-3) a także dzieci, które już niedługo rozpoczną swoją szkolną przygodę (tzw.: kl.0 ) na warsztaty, w których będziemy łączyć Arteterapię z Kinezjologią edukacyjną. Dlaczego to właśnie te zajęcia są strzałem w dziesiątkę? Kinezjologia edukacyjna wspomaga proces uczenia się, usprawnia pracę mózgu, poprawia koordynację ruchową jak i koncentrację. W czasie procesu zwanego równoważeniem daje okazję do poznania własnego, neurofizjologicznego profilu uczenia się i działania.

Na zajęciach wykorzystuję ruch jako metodę wspomagania rozwoju. Ćwiczenia oparte są na naturalnych rozwojowych wzorcach ruchowych - są to głównie ćwiczenia relaksujące, rozciągające, energetyzujące, integrujące pracę obu półkól mózgowych. W połączeniu z arteterapią warsztaty zaczynają być cudowną przygodą, rozwijającą wyobraźnię, kreatywność, dającą możliwość ekspresji oraz dobrej zabawy. Co będziemy robić? Dzieci otrzymają cudowną, wielozmysłową stymulację.

Będziemy słuchać, wąchać, spoglądać, szukać, zgadywać, grzebać, tańczyć, liczyć, biegać, ćwiczyć i tworzyć. Zabawa zaangażuje Was w energiczne, złożone działania, a ten stan aktywacji częściowo zmodyfikuje Wasze systemy percepcyjne i sensomotoryczne, umożliwiając rozwój nowych umiejętności poznawczych. Nawyk przewidywania, obserwowania tego, co jest aktualne i ponownego zastanowienia się nad tymi przewidywaniami, uczy podstawowych nawyków umysłowych, które dzieci mogą wykorzystać w swojej przyszłej nauce. Pierwsze warsztaty już 25. marca, a na nich: Akcja integracja! Trochę gimnastyki.

Wypisz wymaluj - czyli trochę o emocjach Małe „spa” dla ciała i umysłu Neurobiologia i gimnastyka mózgu. Podczas zajęć każde dziecko traktowane jest indywidualnie i poziom warsztatów dostosowany jest tak, aby każdy czuł się komfortowo. Zapewnia to również mało liczna grupa. Start zajęć: 25. marca, "Duży Pokój"na ulicy Lakierniczej 20 Czas: 12:00 - 14:00 Widujemy się co drugą sobotę, a każdy warsztat poświęcony jest innemu zagadnieniu. Cena: 80 zł/ osobę - wszystkie materiały potrzebne do pracy z dzieckiem są wliczone w cenę, jak również przed/powarsztatowa herbatka, woda, owoce, przekąski 

Prosimy o ubiór umożliwiający ewentualne pobrudzenie się farbami czy innymi plastycznymi materiałami. Zapisy: poprzez Messenger lub pod numerem telefonu: + 48 784 410 780/ +48 500 132 446 Na koniec trochę o nas.

Mam na imię Martyna, jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej a prywatnie mamą trójki wspaniałych dzieci.

Pewnego dnia zapragnęłam stworzyć takie zajęcia, które były by wsparciem dla dzieci: aby mogły dać upust swojej kreatywności i poczuć przy tym odrobinę sprawczości i dumy z własnych działań. 

Na takich spotkaniach wykorzystuję umiejętności, które nabyłam podczas pracy z dziećmi w sali szkolnej a także podczas licznych kursów uprawniających mnie do pracy różnymi metodami, m.in.: kurs Arteterapii, Gimnastyki mózgu wg P. Dennisona, metodyki nauczania w kl 1-3; wspomagam się również nabytymi trenerskimi umiejętnościami - terapią ręki, treningiem kreatywności czy Treningiem Umiejętności Społecznych. Jestem zwolennikiem metody uczenia się w ruchu, poprzez działanie, doświadczanie: wierzę, że dzięki takiemu podejściu teraźniejsze dzieci a przyszli dorośli będą potrafili określić siebie w świecie, nie bojąc się podejmować decyzji czy wyrażać tego, co myślą/czują.

Roksana Kaca - "SZLAK ZMYSŁÓW" powstał z potrzeby wsparcia rodzin z dziećmi. Pasja powstała poprzez wspieranie najbliższych w rodzinie i w potrzebie oraz zdobycie dzięki nim doświadczenia, w postaci pozytywnych zmian w organizacji i integracji układu nerwowego. Moje holistyczne podejście do życia ma na celu uświadamiać, inspirować, motywować do działania. To niepowtarzalna wiedza, oparta na przeżyciach codzienności. Biotechnolog, terapeuta i mama Huberta. 

Miejsce

Zobacz także