III edycja wydarzenia SpaceDay

III edycja wydarzenia SpaceDay

8 grudnia 2018 roku w godzinach 9.00-16.00, odbędzie się już trzecia edycja wydarzenia SpaceDay, organizowanego przez Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD, a konkretniej Projekt Scorpio. Wydarzenie to odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 29 przy ulicy Kraińskiego 1 we Wrocławiu. Wydarzenie jest poświęcone szeroko pojętej inżynierii kosmicznej, a także nowym technologiom. SpaceDay jest poświęcony zarówno dzieciom jak i starszym osobom ze względu na bogaty asortyment warsztatów, prelekcji i wykładów.

Organizatorzy

Organizatorem SpaceDay’a jest Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD, a konkretniej działający w ramach tego Koła Projekt Scorpio. Nasze Koło odpowiada za wielokrotnie nagradzane łaziki z serii Scorpio, a także lądownik marsjański „Eagle”, który zajął II miejsce za międzynarodowych zawodach „Red Eagle” organizowanych przez NASA i Mars Society. Koło zrzesza wielu studentów z wielu różnych dziedzin, takich jak: mechanika, elektronika, informatyka, biologia czy chemia.

Cele wydarzenia

Celem SpaceDay’a jest promowanie inżynierii kosmicznej w Polsce, a także przybliżenie ludziom nowych technologii, z którymi większość ludzi nie ma do czynienia na co dzień. Dodatkowo celujemy także w najmłodsze grono odbiorców, poprzez wykorzystanie nauki w formie zabawy oraz ciekawych pokazów. Mamy nadzieję, że pobudzi to ludzi to aktywnego wsparcia sektora kosmicznego w Polsce.

Prelekcje, wykłady i warsztaty

Trzecia edycja SpaceDay’a będzie bardzo interesująca pod względem oferowanych zajęć dla uczestników. Dzięki szerokiej gamie tematów każdy znajdzie coś dla siebie. SpaceDay skupia się na inżynierii kosmicznej, od historycznych osiągnięciach programu Apollo, poprzez łaziki marsjańskie tworzone przez zespoły z polskich Politechnik, do fizyki rządzącej rakietami, a nawet wybieganie w przyszłość z realną wersją „Gwiezdnych Wojen”. Zajęcia dedykowane są dla wszystkich grup wiekowych i dopasowane są do wieku odbiorcy.
 

Komentarze