Film „Wielkie oczy” z cyklu Kino Kobiet

Historia opowiedziana w filmie Tima Burtona zdarzyła się naprawdę, a dotyczy sytuacji kobiet w latach 60. w Stanach Zjednoczonych i…plagiatu. Oto bowiem utalentowana malarka Margaret poślubia utalentowanego blagiera Waltera, który zaczyna z zyskiem sprzedawać jej prace i z czasem się na nich podpisywać. Autentycznego autorstwa przyjdzie artystce dowieść przed sądem.


Malarstwo Margaret Keane podbija amerykański rynek kolekcjonerów. Kobieta uwiecznia z reguły dzieci i kobiety z nienaturalnie wielkimi, często smutnymi oczami. Promocję prac bierze na siebie jej mąż Walter Keane, a wkrótce nikt nie ma już wątpliwości, że to właśnie spod jego pędzla pochodzą wyjątkowe postaci na płótnach. Margaret (w tej roli Amy Adams) postanawia walczyć o sprawiedliwość przed sądem. Dla kobiety w latach 60. to odważny krok. Panie postrzegane są wtedy raczej przez pryzmat udanego życia rodzinnego, a nie osobistego rozwoju i kariery zawodowej. Margaret Keane rzuca wyzwanie nie tylko kłamliwemu mężowi Walterowi (Christoph Waltz), ale i całej społeczności.   

Film „Wielkie oczy” obejrzycie w kinie Helios Magnolia w czwartek o 18.30 w ramach cyklu Kino Kobiet. Nie oznacza to, że Panowie nie mają na salę wstępu, ale że będą nieliczni.

Bilety na seans kosztują 23 zł, grupowe 20 (przy min. 15 osobach). Po seansie odbędzie losowanie atrakcyjnych nagród, m.in. wyjazdu na narty i zabiegów kosmetycznych.

 Zgłoś uwagę