Tegoroczna edycja Równoleżnika Zero odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia i będzie dotyczyć Europy.
Zapraszamy osoby, które chciałyby się podzielić swoimi wrażeniami z podróży, zwłaszcza jeśli podróżują inaczej niż wszyscy, np. samotnie, ze zwierzętami, nietypowym środkiem lokomocji (rowerem, autostopem, pieszo, hulajnogą) albo podczas podróży robią niestandardowe rzeczy, np. uprawiają urbex albo odkrywają mało znane zakątki.Marzena Karwowska, koordynatorka Równoleżnika Zero
Żeby zostać prelegentem, trzeba wypełnić formularz, w którym poza rubrykami na podstawowe dane jest m.in. miejsce na krótki opis planowanej prezentacji. Trzeba do niego dołączyć od 5 do 10 zdjęć oraz półminutowy film zachęcający do udziału w pokazie.
Dla podróżników i dla tych, którzy dopiero nimi zostaną
„Równoleżnik Zero” to interdyscyplinarne wydarzenie, które jest okazją do spotkań ludzi zainteresowanych podróżami i poznawaniem innych kultur. Organizatorem festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a dokładniej filia nr 57, czyli Biblioteka Turystyczna przy ul. Szewskiej i filia nr 58, czyli Mediateka na pl. Teatralnym.
Chcieliśmy stworzyć dla mieszkańców Wrocławia przestrzeń, w której mogliby rozbudzić swoją wyobraźnię, słuchając opowieści z całego świata, ale także poznać życie codzienne, zwyczaje i tradycje ludzi żyjących w różnych zakątkach globu. Umożliwiają to nie tylko opowieści z wypraw po całym świecie, ale też pokazy filmów, wystawy zdjęć, koncerty muzyki etnicznej i warsztaty o tematyce kulturowej.Organizatorzy festiwalu Równoleżnik Zero
Podczas poprzednich edycji gośćmi festiwalu byli m.in. Jacek Pałkiewicz – polski reporter, eksplorator i odkrywca, Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz i reportażysta, Marcin Meller – podróżnik i reportażysta oraz Przemysław Kossakowski, dziennikarz, dokumentalista i podróżnik.