Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Lato na Pergoli 22–28 lipca
Oto harmonogram darmowych wydarzeń:
22 lipca (poniedziałek)
11:00–21:00 – Biennale Twórczości Nauczycieli we Wrocławiu: formy przestrzenne, rzeźba i ceramika, Wrocławskie Centrum Kongresowe
Dokonania twórczych wrocławskich pedagogów, które były prezentowane w poszczególnych edycjach Biennale Twórczości Nauczycieli we Wrocławiu. W czterech odsłonach zostaną zaprezentowane prace nauczycieli niekoniecznie związanych z przedmiotami artystycznymi w swojej pracy zawodowej. Będą prace nauczycieli z czterech wiodących dziedzin twórczych: malarstwa, form przestrzennych, rysunku i fotografii.
Na Pergoli zobaczymy: malarstwo: 29.06–29.08; formy przestrzenne (rzeźba i ceramika): 23.07–4.08; rysunek: 6–18.08; fotografia: 20–29.08
25 lipca (czwartek)
17:00 – Zwiedzanie specjalne Hali Stulecia (obowiązują zapisy, 22 lipca już nie było wolnych miejsc, ale warto sprawdzać)
Ile lat ma Hala Stulecia? Jak długo trwała jej budowa? Co kryje wnętrze tej gigantycznej konstrukcji? Darmowy spacer to historia Hali Stulecia w pigułce. Najważniejsze informacje o genezie powstania Hali, o jej twórcy i procesie budowy oraz o tym, czym od samego początku żyje Hala. Spacer potrwa 60–70 minut.
26 lipca (piątek)
17:00 – Zwiedzanie specjalne Hali Stulecia (obowiązują zapisy, 22 lipca już nie było wolnych miejsc, ale warto sprawdzać)
17:30–19:00 Zumba z Rafaello Fitness, Pergola
21:40 Pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej, Katedra Demokracji
27 lipca (sobota)
12:00 Rodzinne zwiedzanie Hali Stulecia (obowiązują zapisy)
Dlaczego Hala Stulecia niektórym przypomina tort? Ile kilogramów, w przeliczeniu na słonie afrykańskie, waży kopuła Hali Stulecia? Czy to prawda, że we wnętrzu Hali Stulecia padał kiedyś deszcz? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie rodzinnego spaceru po zakamarkach kompleksu Hali Stulecia.
14:00 i 14:30 Oprowadzanie z przewodnikiem po Kościele św. Nepomucena
14:00–22:00 Halogranie z Awarią Prądu, Sala Wielofunkcyjna
Awaria Prądu przygotowała HALOgranie, czyli strefę poświęconą grom planszowym. W wakacyjne weekendy na uczestników HALOgrania będzie czekać obszerna wypożyczalnia gier, w której odnajdzie się zarówno planszówkoholik oraz początkujący gracz. Dodatkowo, w poszczególnych tygodniach zaplanowane są turnieje np. Rummikub czy Catan, nauki zasad, nocne granie, kiermasz gier, pokazy nowości, spotkania z wydawnictwami i dodatkowe strefy tematyczne (np. puzzli).
17:00 Zwiedzanie Hali Stulecia (obowiązują zapisy)
21:40 Pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej, Mikro & Makro Kosmos
28 lipca (niedziela)
11:00 Zwiedzanie specjalne Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych (obowiązują zapisy)
12:00–16:00 Sportowa niedziela, Pergola
Niedzielne aktywności na Pergoli zapewnia Wrocławski Szkolny Związek Sportowy wraz z Wrocławskim Trenerem Senioralnym i Trenerem Osiedlowym. Tym razem w programie: mini unihokej, badminton, gra planszowa, kortball, rekreacyjny tor przeszkód, minipiłka nożna, bule MARCHE.
12:00– 20:00 Halogranie z Awarią Prądu, Sala Wielofunkcyjna
13:00–18:00 Vintage Stulecia, taras przy Bistro Pergola
Dla łowców skarbów, poszukiwaczy perełek, kolekcjonerów i miłośników mody z minionych dekad jest Vintage Stulecia na Pergoli. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli najlepsi wystawcy z Wrocławia i nie tylko, którzy przywiozą bajecznie kolorowy i niepowtarzalny wintydż.
Znajdziecie tu zarówno ubrania, jak i bogactwo dodatków i akcesoriów. Szalone lata 70. dzieci kwiatów, lata 80. i 90. pełne kolorów, zabawy, niezapomnianej muzyki pop i rocka, kończąc na y2k, który jak żadna inna dekada łączy w sobie pozorne przeciwieństwa – streetwear i glamour.
Wydarzenie odbędzie się na z tarasie przy Bistro Pergola. W razie większej niepogody przeniesiemy się do Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego.
14:00 i 14:30 Oprowadzanie z przewodnikiem po Kościele św. Nepomucena
20:00 Vertigo Summer Jazz Festival: Natalia Szypuła & Vertigo Band | Pergola
Vertigo Band to specjalny projekt Vertigo, składający się z najlepszych wrocławskich muzyków: Natalia Szczypuła, Mateusz Leszczyński, Karol Wieczorek, Jan Chojnacki, Żenia Betliński, Mateusz Maniak, Mateusz Witkowski, Piotr Treliński.