AfryKamera 2016 – film.muzyka.życie

Zbliża się najbardziej afrykański festiwal w Polsce – AfryKamera. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Stany rewolucji”. Oprócz filmów, docenionych na światowych festiwalach, dla wrocławskiej publiczności będą pokazy slajdów, liczne warsztaty m.in.: gry na bębnach, afro dance, antydyskryminacyjne, edukacyjne dla dzieci czy koncert zespołu AfroTuba. 

  • AfryKamera

    fot. mat. prasowe


Organizatorami Afrykamery we Wrocławiu są: Fundacja FilmGramm, Dolnośląskie Centrum Filmowe (Odra Film) oraz Kolektyw Afrykamera Wrocław. 

Co roku AfryKamera proponuje widzom tematy, które dotykają istotnych i aktualnych spraw Afryki. O tegorocznej edycji mówi pyrektor programowy festiwalu Przemysław Stępień:
– AfryKamera 2016 odbywać się będzie pod hasłem „Stany rewolucji”, (…) przede wszystkim chcemy stworzyć bogate portrety „stanów ducha” całego kontynentu ogarniętego rewolucyjnym fermentem. Choć nie wszystkie przemiany potoczyły się w kierunku liberalizacji i demokratyzacji, na kontynencie zauważalny jest skokowy wzrost wolności słowa, myśli, ekspresji, w tym w szczególności w kontekście kobiet. Kobiety dźwigają Afrykę na swoich barkach i to głównie dzięki nim kontynent przeżywa najlepszy swój okres rozwoju w historii. Kobieta rozbrzmiewa szczególnie głośno w afrykańskim kinie i prawdopodobnie, poza tymi stricte kobiecymi, nie ma kinematografii równie „kobiecej”, co właśnie kino afrykańskie, co widać w naszej selekcji – rok w rok kobiety tworzą znaczny odsetek reżyserek tytułów AfryKamery.

Co znalazło się w programie festiwalu we Wrocławiu oraz inne informacje dotyczące tegorocznego wydarzenia, czytaj:

11. Festiwal AfryKamera 2016

11. Festiwal AfryKamera 2016

Dokument / Fabularny / Różne / Wydarzenie kinowe / Dla wszystkich
Termin od 21 kwietnia 2016 do 24 kwietnia 2016

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz
Zgłoś uwagę