Warowny gród w rekreacyjnej części parku Tysiąclecia powstaje w ramach dwóch projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: nr 250 WBO 2019 oraz nr 198 WBO 2021.
Zobaczcie galerię zdjęć „Średniowiecznego Wrocławia” w parku Tysiąclecia.
Budowa zakończona, trwają ostatnie poprawki. Otwarcie? Luty-marzec
– Budowa placu zabaw została już ukończona. Gotowa jest cała konstrukcja, wzgórze wyłożono specjalną miękką nawierzchnią, zamontowane są urządzenia, jak choćby zjeżdżalnia. Zakończono także budowę palisady, wzdłuż której można obejść całą warownię i urządzono teren wokół, np. poprzez wytyczenie ścieżki – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
Szykujemy się już na wielkie otwarcie, które nastąpi, gdy tylko zrobi się trochę cieplej i pogoda pozwoli na korzystanie z placu. Po zakończeniu wszystkich prac teren wokół został uporządkowany i obsiany trawą. Czekamy, aż błoto wyschnie a trawa się ukorzeni. W tym samym czasie wykonawca prowadzi ostatnie poprawki, zgodnie z protokołem odbioru, chodzi m.in. o wzmocnienie zabezpieczeń czy dodatkową impregnację elementów drewnianych. Pamiętajmy, że to wyjątkowy plac zabaw, z dość niepowtarzalną konstrukcją, więc dla bezpieczeństwa najmłodszych musimy wszystko dokładnie obejrzećMarek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
Kiedy zatem można spodziewać się otwarcia „Średniowiecznego Wrocławia”? Okazuje się, że lada moment!
– Jeżeli w lutym lub marcu pogoda będzie podobna do tej, z jaką mieliśmy do czynienia na początku stycznia, a wykonawca zakończy prace, warownia zostanie otwarta. Chcemy jeszcze uruchomić przy placu toalety, ale sanitariaty montujemy dopiero w marcu. Mimo to jesteśmy gotowi udostępnić plac dzieciom i całym rodzinom nieco szybciej – wyjaśnia Szempliński.
Galeria zdjęć
Koszt budowy „Średniowiecznego Wrocławia” w parku Tysiąclecia to ok. 3 mln zł.
„Średniowieczny Wrocław”. W przyszłości park linowy, tyrolka, baszty i trampoliny
Projekt placu zabaw przewiduje w kolejnych latach także budowę baszty, osady i tyrolki.
Cienia również nie powinno zabraknąć – wokół inwestycji nasadzono wiele drzew, które - gdy tylko urosną – ochronią przed promieniami słońca. Co ważne, planowane są już także kolejne nasadzenia.