wroclaw.pl strona główna

MPK Co się stało temu misiu?! MPK pokazało ostre hamowanie

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nadodrze coraz bardziej zielone. Zobaczcie, jak zmieniła się okolica ul. Chrobrego [ZDJĘCIA]

Nadeszła wiosna, a więc widać już efekty jesiennego zazielenienia Nadodrza w ramach projektu „Zielone Nadodrze”. Zobaczcie zdjęcia, jak obecnie prezentuje się ul. Bolesława Chrobrego. Przypominamy też, co już udało się zrobić na Nadodrzu i gdzie jeszcze - oprócz ul. Chrobrego - pojawiły się nowe nasadzenia.

Reklama

Zazielenianie ulic Władysława Łokietka i Bolesława Chrobrego na odcinku od ul. Kazimierza Jagiellończyka do ul. św. Wincentego – to pierwsze prace, jakie zostały wykonane w ramach projektu „Zielone Nadodrze”.

– Jesienią chwaliliśmy się nocną akcją sadzenia klonów Ginnala na ul. Bolesława Chrobrego. W ten sposób Zarząd Zieleni Miejskiej realizował projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego „Zielone Nadodrze”. W rozszczelniony chodnik trafiło tutaj 14 drzew. Do tego powstały rabaty. Dzięki tym działaniom przestrzeń w tym miejscu wyraźnie się zmieniła – podkreślił na swoim Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Najpierw Chrobrego i Łokietka, potem Ołbińska i Jedności Narodowej

Przy ul. Bolesława Chrobrego klony Ginnala otrzymały jesienią nowe towarzystwo. Nasadzono byliny np. kosmatkę, szałwię oraz trawy i cebule tulipanów. Do tego posadzono ostrokrzewy. Dodatkowo zamontowano ekrany przeciwkorzenne i system nawodnienia.

Zielone Nadodrze - zazieleniona ulica Bolesława Chrobrego we Wrocławiu Grzegorz Rajter / UMW
Zielone Nadodrze - zazieleniona ulica Bolesława Chrobrego we Wrocławiu

Nowości pojawiły się także przy ul. Władysława Łokietka. Nasadzono tutaj drzewa: iglicznie trójcierniowe. Zostały one zakotwiczone specjalnymi linkami. Aby umożliwić chodzenie po chodniku, wokół pnia zamontowane zostały specjalne kraty. Niestety potrzebne były dodatkowo paliki ograniczające parkowanie.

W ramach tego samego projektu powstały jeszcze jesienią zieleniec przy skrzyżowaniu ul. Ołbińskiej i Jedności Narodowej wraz z rewitalizacją istniejącego tam murku i pielęgnacją drzew oraz nowymi nasadzeniami: 6 drzew, 1600 sztuk bylin, 945 sztuk traw ozdobnych i cebul.

Zielone Nadodrze to projekt w ramach WBO

Więcej o projekcie „Zielone Nadodrze” przeczytacie tutaj. Prace były realizowane w ramach pierwszego etapu projektu nr 12 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 pt.: „Zielone Nadodrze - rewitalizacja skwerków i zieleńców”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama