wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nadodrze coraz bardziej zielone. Na wiosnę będzie pięknie! Zobaczcie zdjęcia

Trwa zazielenianie Nadodrza w ramach projektu „Zielone Nadodrze”. Najpierw nowe nasadzenia pojawiły się przy ul. Bolesława Chrobrego, a następnie Władysława Łokietka. To projekt wybrany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Prawdziwe efekty zobaczymy na wiosnę, ale już teraz zobaczcie, jak bardziej zielone staje się centrum Wrocławia!

Reklama

Zazielenianie ul. Łokietka i ul. Chrobrego na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. św. Wincentego – to pierwsze prace, jakie są wykonywane w ramach projektu „Zielone Nadodrze”. Kolejnym etapem będzie nowy zieleniec przy skrzyżowaniu ul. Ołbińskiej i Jedności Narodowej wraz z rewitalizacją istniejącego tam murku i pielęgnacją drzew oraz nowymi nasadzeniami: 6 drzew, 1600 sztuk bylin, 945 sztuk traw ozdobnych i cebul.

Najpierw Chrobrego i Łokietka – nowe drzewa, trawy i ostrokrzewy

Przy ul. Bolesława Chrobrego klony Ginnala otrzymały już nowe towarzystwo. Nasadzono byliny np. kosmatkę, szałwię oraz trawy i cebule tulipanów. Do tego posadzono ostrokrzewy. Dodatkowo zamontowano ekrany przeciwkorzenne i system nawodnienia.

Galeria zdjęć

Nowości pojawiły się także przy ul. Łokietka. Nasadzono tutaj drzewa: iglicznie trójcierniowe. Zostały one zakotwiczone specjalnymi linkami. Aby umożliwić chodzenie po chodniku, wokół pnia zamontowane zostaną specjalne kraty.

Zielone Nadodrze to projekt w ramach WBO

Więcej o projekcie „Zielone Nadodrze” przeczytacie tutaj. Wszystkie prace są realizowane w ramach pierwszego etapu projektu nr 12 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 pt.: „Zielone Nadodrze - rewitalizacja skwerków i zieleńców”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl