wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Centrum Wrocławia będzie bardziej zielone. Odnowione skwery, młode drzewa i krzewy. Co jeszcze w planach? Zobacz wizualizacje

Plac Staszica oraz ulice Ołbińska, Rydygiera, Bolesława Chrobrego i Władysława Łokietka – na wrocławskim Nadodrzu wkrótce zrobi się zielono.

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej szuka wykonawców na rewitalizację skwerów, ulic, chodników oraz zieleńców, wykonanie nowych nasadzeń drzew, krzewów i roślin dekoracyjnych oraz wyposażenie tej przestrzeni w elementy małej architektury, jak: stojaki na rowery czy barierki.

Po ul. Kuźniczej, Ruskiej i Gepperta przyszedł czas na rewitalizację kolejnych terenów zielonych w centrum Wrocławia, tym razem na wrocławskim Nadodrzu. Oprócz nowych nasadzeń i odnowieniu istniejącej zieleni, które upiększą tę część miasta, planujemy również m.in. uregulować kwestie parkingowe
Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

Gdzie nowe drzewa i krzewy na Nadodrzu?

Najwięcej zieleni pojawi się na skrzyżowaniu ul. Ołbińskiej i Jedności Narodowej a także na ul. Rydygiera.

Na zieleńcu przy skrzyżowaniu ulic zasiejemy m.in. ponad 1500 sztuk bylin oraz trawy ozdobne. Nasadzimy także drzewa i wyremontujemy istniejący w tym miejscu murek kamienny. Ul. Rydygiera, na odcinku od. ul. Św. Wincentego do Henryka Brodatego, zostanie natomiast wzbogacona o nasadzenia ok. 150 krzewów i 6 drzew
Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

Nasadzenia na ul. Wł. Łokietka i B. Chrobrego

Kolejne nasadzenia pojawią się na zachodniej stronie ul. Władysława Łokietka oraz na odcinku ul. Bolesława Chrobrego. Blisko 30 drzew zazieleni popularny plac Staszica, m.in. w okolicach dworca Wrocław Nadodrze. Na placu cześć przedeptów na trawnikach zostanie wyłożonych płytą ażurową i również utwardzone zostaną niektóre miejsca postojowe.

Galeria zdjęć

Wszystkie prace powinny zakończyć się jesienią. Będą one realizowane w ramach pierwszego etapu projektu nr 12 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 pt.: „Zielone Nadodrze - rewitalizacja skwerków i zieleńców”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl