Jak już informowaliśmy, schronisko Prusickie Serce dla Zwierząt będzie istnieć tylko do końca 2023 roku. „Nie dajemy już rady. Brakuje nam siły, pieniędzy i wolontariuszy” – wyjaśnia Aleksandra Pietrasz, prezeska fundacji, która je prowadzi.
Gapa, Radny i Dżak są szczęściarzami
Dwa psy - energiczna Gapa i malutki Radny - zostały już adoptowane.
Poszczęściło się także Dżakowi, bardzo przyjaznemu „kierownikowi” schroniska, który tuż po Nowym Roku pojedzie do nowych właścicieli.
Tajger, Fuks, Rudi i trzy Dzikuski nadal czekają na odmianę losu
Na adopcję czeka sześć psów. Oto one:
- Tajger. Według opisu Prusickiego Serca dla Zwierząt to „kochany, duży psiak. Lubi kontakt z człowiekiem, akceptuje dzieci, uwielbia zabawy.”
- Fuks. Jest niewidomy, kocha spacery i - jak na swój wiek - jest bardzo żwawym pieskiem. Na początku może podchodzić do człowieka z rezerwą. Akceptuje suczki. Ma chorą tarczycę, więc podobnie jak Rudi potrzebuje kogoś, kto się o to zatroszczy.
- Rudi. Ma kilkanaście lat, a więc jest już starszym panem. Uwielbia ludzi, akceptuje suczki, a psy, jeśli są przyjazne. Ma niewydolność wątroby i chorą tarczycę, więc potrzebuje właściciela, który zadba o jego zdrowie.
- Dzikuski, czyli Plamka, Karmelka i Bueno. Wolontariusze opisują je tak: „Dziewczyny udało się wysterylizować. Pieski nie pozwalają na dotyk, lecz biegają przy nas, jedzą z ręki, cieszą się na nasz widok”.
Wszystkie psy (także te, które zostały już adoptowane) można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.
Bardzo zależy nam na tym, by wszystkie psy z naszego schroniska znalazły nowe domy. Będziemy szukać do skutku. Najbardziej martwimy się o Fuksa, który nie może zostać przekazany do żadnej fundacji, bo nie poradzi sobie wśród wielu psów i w hałasie. Jest niewidomy, na początku bardzo nieufny wobec ludzi, dlatego powinien mieć jednego troskliwego właściciela, a nie wciąż zmieniających się opiekunów.Aleksandra Pietrasz, prezeska fundacji, która prowadzi Prusickie Serce dla Zwierząt
Jak można adoptować psa ze schroniska w Prusicach?
Jeśli chcesz adoptować psa, jak najszybciej skontaktuj się ze schroniskiem, dzwoniąc pod numer 733 111 750.