Wrocławski Work Service na londyńskiej giełdzie

W czwartek, 18 lutego 2016 r., wrocławska spółka Work Service wejdzie na londyńską giełdę dokonując technicznego dual listingu. Oznacza to, że od tej pory akcje spółki będą notowane równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange.


W ten sposób Work Service chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.

– Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność na rynkach międzynarodowych i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej – mówi Maciej Witucki, prezes Zarządu Work Service S.A. – Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnego lidera w branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie.

W Warszawie i w Londynie

Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w PLN i GBP, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samą cenę na obu parkietach. Nie będzie się to jednak wiązało z emisją dodatkowych akcji.

– Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie –uważa Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A. – Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać prawdziwy potencjał Work Service. Dzięki operacji technicznego dual listingu chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach inwestorów i obniżyć ryzyko inwestycyjne.

Work Service S.A. jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych i partnerem dla ponad 3 tys.  największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii. Rynek usług personalnych, na którym działa to przedsiębiorstwo,  jest dużym sektorem gospodarki. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln PLN, czyli o 22 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Lepsza pozycja w Europie

- Zamierzamy w dalszym ciągu konsekwentnie realizować strategię ekspansji w Europie – twierdzi Tomasz Hanczarek, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Work Service S.A.. - Rozwój biznesowy i geograficzny stwarza nam kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów. W 2015 r. nasza spółka weszła na rynek usług rekrutacji stałych na Węgrzech i w Niemczech, wdrożyła strategię rekrutacji i kontraktowania specjalistów IT w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy i Szwajcaria,
a także rozwinęła rekrutacje transgraniczne. Obecność na londyńskim parkiecie to kolejny krok do wzmacniania naszej pozycji w Europie.

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 roku i jest największym dostawcą kompleksowych usług HR  na polskim rynku. Prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w 11 krajach Europy (Rosja, Niemcy, Czechy, Turcja, Rumunia, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania, Belgia, Francja, Szwajcaria). Specjalizuje się zarówno  w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym. Z jej usług skorzystało do tej pory ponad 3 tys. przedsiębiorstw. Rocznie około 300 tys. pracowników znajduje zatrudnienie za pośrednictwem spółek należących do Grupy Kapitałowej Work Service. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.Zgłoś uwagę