www.wroclaw.pl

  Spyrosoft Wrocław w czołówce światowego rankingu Financial Times 1000

  Brytyjski dziennik Financial Times ogłosił właśnie coroczny ranking FT 1000: tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie. Piątą pozycję zajęła w nim wrocławska spółka giełdowa Spyrosoft, producent oprogramowania zajmujący się kompleksową obsługą projektów. Firma jest laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.

  Fot. źródło: Spyrosoft

  W latach 2016-2019, które uwzględniono w rankingu przychody polskiego software house’u Spyrosoft Wrocław wzrosły 14,7 tysiąca procent! Spyrosoft wyprzedził kilkadziesiąt polskich firm, które także znalazły się w zestawieniu Financial Times. 3 marca 2021 r. opublikowano – FT 1000: the fifth annual list of Europe’s fastest-growing companies.

  Cieszymy się z prestiżowego wyróżnienia i szukamy nowych programistów do nowych projektów

  Konrad Weiske, prezes spółki Spyrosoft
  Dla nas to bardzo ważne wyróżnienie, jest potwierdzeniem szeregu dobrych decyzji związanych z rozwojem grupy Spyrosoft. Dziękujemy przede wszystkim naszym pracownikom, bez których ten sukces byłby niemożliwy.

  Tomasz Bienkiewicz, współzałożyciel spółki Spyrosoft Solutions SA

  Spyrosoft Wrocław ranking Financial Times 1000

  Financial Times opracowuje ranking od 2017 r. (pełna nazwa: FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies). Współorganizatorem rankingu jest firma badawcza Statista, która podlicza i weryfikuje dane przekazane przez uczestników badania. Polskę najczęściej reprezentują spółki technologiczne oraz sektor e-commerce. To sektory gospodarki, które mimo kryzysu spowodowanego pandemią radzą sobie najlepiej.

  – W czasach Covid-19 transformacja cyfrowa w przedsiębiorstwach znacznie przyspieszyła. Chcąc nie chcąc firmy, aby przetrwać, muszą inwestować w rozwój usług i produktów cyfrowych – mówi Konrad Weiske.

  Przedstawiciele Spyrosoft Wrocław podkreślają, że w ,,przedpandemicznym’’ 2019 roku przychody grupy Spyrosoft wyniosły 71,5 mln zł, a zysk 5,4 mln zł i był prawie dwukrotnie wyższy od wyniku uzyskanego rok wcześniej. Wiele wskazuje jednak na to, że pandemia nie wpłynęła na wyniki większości polskich software house’ów, co widać na przykładzie wrocławskiej firmy. 

  Od lewej strony: Konrad Weiske i Tomasz Bienkiewicz Fot. Spyrosoft
  Od lewej strony: Konrad Weiske i Tomasz Bienkiewicz

  Spyrosoft z ul. Trawowej na NewConnect w 3,5 roku

  Spyrosoft wymyślili i zrobili Konrad Weiske i Tomasz Bienkiewicz, to równolatkowie, rocznik ‘78. Znają się od ponad 17 lat. Razem zaczynali karierę zawodową we wrocławskim centrum rozwoju oprogramowania Siemensa. Tomasz, był w dziale testowym, Konrad w programistycznym. Później pracowali w różnych międzynarodowych korporacjach, by po latach połączyć siły. Spyrosoft formalnie powstał w maju 2016 r., ale biznes ruszył dopiero po pięciu miesiącach.

  Podróż z 50 metrowego mieszkania przy ul. Trawowej na wrocławskim Muchoborze Wielkim na Książęcą w Warszawie do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych i do prestiżowego biurowca na wrocławskim placu Nowy Targ – zajęła im trzy i pół roku.

  Do rady nadzorczej w firmie zaprosili znanych i cenionych w branży IT i wspólnie budują strategię Spyrosoft.

  • Od stycznia 2019 r. w radzie jest Krzysztof Kuliński, uznawany za współtwórcę sukcesu branży IT we Wrocławiu, założyciel oraz prezes firmy REC Global, która w 2016 roku stała się częścią międzynarodowej marki IT.
  • Doradzają im także Andrew Radcliffe, Anglik który ma 25-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania w różnych branżach w USA, Szwecji oraz Austrii, a także Tomasz Krześniak, mecenas i doświadczony doradca podatkowy. W radzie są także: Markus Schupfner, Paul Clark, Piotr Budzyński.

  Firma jest laureatem rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”. W 2020 roku zadebiutowali na Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect. Czytaj więcej: Spyrosoft idzie na giełdę i dzieli się z pracownikami.

  Spyrosoft Wrocław – projekty w Niemczech, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i w Polsce

  W ostatnim kwartale 2020 roku grupa Spyrosoft odnotowała znaczące wzrosty przychodów we wszystkich swoich spółkach i wypracowała zysk na poziomie blisko 2,2 mln zł.

  Zatrudniamy obecnie programistów do projektów w Niemczech, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i w Polsce, a ich rozpiętość tematyczna, np. Internet rzeczy czy rozwiązana chmurowe przyciągają do nas nowe osoby

  Agata Orlik, dyrektor ds. rekrutacji w Spyrosoft
  Spyrosoft jest w biurowcu Nowy Targ we Wrocławiu Fot. Jarek Ratajczak
  Spyrosoft jest w biurowcu Nowy Targ we Wrocławiu

  Spyrosoft praca dla programistów

  Tylko w styczniu i lutym br. spółka zdążyła zatrudnić 57 specjalistów IT: tzw. seniorów, liderów technicznych, architektów, a także ,,tradycyjnych’’ ekspertów od Javy i innych obszarów.

  – Pracuje dla nas blisko sześciuset specjalistów, a do nowych kontraktów poszukujemy inżynierów IT w wielu specjalnościach, szczególnie zajmujących się obszarem DevOps oraz językiem Kotlin –  dodaje Agata Orlik. Spyrosoft zatrudnia także juniorów, czyli młodych informatyków tuż po studiach, ale ze względu na niewielkie doświadczenie, muszą oni przejść dodatkowe szkolenia. – Dla nich powołujemy Akademię Spyrosoft, która będzie doszkalać specjalistów w najbardziej pożądanych segmentach IT - zdradza prezes Weiske.

  Akademia Spyrosoft szkolenia dla specjalistów

  Na rynku od lat brakuje ekspertów IT i Spyrosoft – podobnie jak wiele innych software house’ów – poszukuje ich także za granicą, najwięcej u naszych wschodnich sąsiadów na Białorusi i Ukrainie.

  – Czym przyciągamy programistów? Rynkowymi stawkami, możliwością dołączenia do naszych biur praktycznie w każdym zakątku świata i jak wspomniałam dużą rozpiętością tematyczną projektów. Prowadzimy przejrzysty proces rekrutacji, od razu informując o widełkach płacowych. Szanujemy w ten sposób czas swój i kandydatów – mówi szefowa rekrutacji w Spyrosoft.

  • Spyrosoft zatrudnia, bo wymagają tego nowe projekty.
  • Jak ujawnił zarząd spółki, w czwartym kwartale 2020 grupa Spyrosoft pozyskała 5 nowych klientów w bardzo różnych branżach: automotive, HR, media i rozrywka oraz technologiczna.
  • Wiosna ubiegłego roku była dla grupy trudna, bo spowolnieniu uległ rozwój projektów na rynku niemieckim i amerykańskim.
  • Teraz wszystko wróciło jednak do normy. Agata Orlik dodaje, że programiści pracują głównie w systemie zdalnym, ale biura są otwarte, jeśli ktoś chce pracować poza domem.
  Pracownicy spółki Spyrosoft Fot. Spyrosoft
  Pracownicy spółki Spyrosoft

  Ranking Financial Times

  Ranking FT 1000 prowadzony jest od roku 2017; bierze pod uwagę stopę wzrostu przychodów w kolejnych latach. W tegorocznym rankingu analizowano okres 2016-2019. W rankingu mogą brać udział 32 kraje z Europy: dominują firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. 

  Grupa Spyrosoft

  Spyrosoft działa w branży IT i zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania – od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

  • Spyrosoft oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną.
  • Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Artificial Intelligence (AI) czy Mixed Reality.

  W skład Grupy Kapitałowej Spyrosoft S.A wchodzą m.in. Spyrosoft S.A., Spyrosoft Solutions S.A., Spyrosoft Ltd., GOD Nearshore SE oraz Unravel S.A. Biura Grupy znajdują się we Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i Krakowie, a także w Ferndown, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.

  Czytaj także