wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Unravel – wrocławski Spyrosoft stawia na kulturę eksperymentowania
Źródło: Unravel

Kompleksowe rozwiązania cyfrowe i usługi z zakresu business i product design – to wszystko dostarczy nowa wrocławska spółka Unravel, która powstała w Grupie Spyrosoft. Firma działa w branży IT i zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania.

Reklama

Wraz z powstaniem spółki Unravel, oferta wrocławskiej Grupy Spyrosoft powiększyła się o usługi takie, jak: product design – zapewniający najlepsze doświadczenia użytkownikom produktów cyfrowych, product management – wspierający procesy operacyjne klienta, audyty i testy doświadczeń użytkownika, a także akcelerator innowacyjności, który pozwala na szybkie sprawdzenie koncepcji nowych produktów z ich przyszłymi użytkownikami.

Jarosław Mroczek, CEO Unravel S.A. podkreśla, że w procesie wytwarzania rozwiązań cyfrowych najważniejsze są jego pierwsze etapy, gdyż to one decydują o późniejszym sukcesie lub porażce całości. – Badania, prototypowanie, eksperymentowanie i testowanie pomysłów wspólnie z użytkownikami na samym początku tworzenia rozwiązania to klucz do uniknięcia błędów, których eliminacja po wdrożeniu może kosztować sto razy więcej niż na początku – dodaje.

Przedstawiciele Unravel zaznaczają, że pomagają klientom dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego, być konkurencyjnym, a także wcielać w życie pomysły na kolejne produkty czy usługi cyfrowe. Eksperci nowej spółki wykorzystują w swojej pracy metodę Design Sprint. Dzięki temu ich klienci mogą zaoszczędzić miesiące pracy i zrealizować swoje cele w kilka tygodni.

Inne metody i filozofia pracy

Założyciele Spyrosoft potrzebowali trzech i pół roku, by od zera stworzyć spółkę wycenianą na 100 mln zł. 28 lutego 2020 r. zadebiutowali na Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect. Spyrosoft, wrocławski producent oprogramowania ma już biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji i USA. Są przykładem polskiej firmy, która staje się gotowa by tworzyć i licencjonować swoje produkty.

Oferta Unravel, choć komplementarna z tym, co obecnie oferuje Grupa Spyrosoft, realizowana jest w oparciu o inne metody i filozofię pracy. Pozwala oferować klientom wsparcie na każdym etapie cyklu życia produktu – od pomysłu i jego wstępnych weryfikacji, przez stworzenie i wdrożenie oprogramowania, po jego późniejszy rozwój i utrzymanie.

– W obszarze product design kluczowe jest eksperymentowanie i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, a najchętniej stosowaną filozofią pracy – Design Thinking. Ta odrębność metod pracy oraz portfolio usług zadecydowały o utworzeniu nowej marki w ramach Grupy. W Unravel stawiamy na kulturę eksperymentowania. Dzięki temu zespół, który tworzymy posiada przestrzeń do kreowania i testowania swoich pomysłów – mówi Jarosław Mroczek.

Pracownicy spółki, źródło: Spyrosoft

– Oferta Unravel skupia się na wczesnych fazach projektowania produktów i usług biznesowych, podczas gdy pozostałe spółki Grupy Spyrosoft specjalizują się w ich dostarczaniu. Dzięki temu oferujemy naszym klientom kompleksowe podejście do procesu cyfryzacji. Dzisiaj, te pierwsze etapy prac mają szczególne znaczenie, bo pozwalają na szybkie i efektywne stworzenie i dostosowanie produktów cyfrowych do zmieniającego się otoczenia – mówi Sebastian Łękawa, członek zarządu Spyrosoft S.A.

Spyrosoft powstał we Wrocławiu w 2016 r.

Firma działa w branży IT i zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych. Oferują kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Artificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl