wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Spyrosoft pracuje nad systemem monitorowania pacjenta z Covid-19
Spyrosoft pracuje nad systemem monitorowania pacjenta z Covid-19 źródło: Spyrosoft

Wrocławska spółka Spyrosoft zwiększa zatrudnienie i pracuje m.in. nad systemem monitorowania pacjenta z Covid-19. Uważają, że kryzys może być szansą na wzmocnienie branży IT.

Reklama

Wrocławska spółka Spyrosoft – to dostawca oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla branż takich, jak: motoryzacja, finanse, przemysł 4.0, medycyna, usługi geoprzestrzenne czy HR. W ostatnim czasie zakres prac powiększył się o sześć nowych projektów.

Na szczególną uwagę zasługuje współpraca z firmą Pro-PLUS, dostawcą rozwiązań telemedycznych, przy rozwoju systemu do zdalnego monitorowania pacjenta zakażonego Covid-19.

– Przygotowany system zapewnia m.in. monitorowanie saturacji, tętna i temperatury ciała pacjenta oraz umożliwia prowadzenie zdalnej opieki – mówi Tomasz Bienkiewicz, prezes Spyrosoft Solutions S.A.

Spyrosoft przyjmuje nowych pracowników

Od początku 2020 r. do maja br. zatrudniono łącznie 80 osób, przy czym w samym tylko Wrocławiu nawiązano współpracę z 53 osobami, w Krakowie – 16, a w Białymstoku – 4. Z tego aż 20 specjalistów dołączyło do firmy w kwietniu i maju, czyli w okresie tzw. zamrożenia polskiej gospodarki. Czytaj także: Spyrosoft idzie na giełdę i dzieli się z pracownikami

– Zajmujemy się inżynierią oprogramowania. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne. W dobie pandemii naszą przewagą są projekty, które stanowią długofalowe inwestycje klientów, jak te, które realizujemy w branży automotive. Ponadto, jesteśmy elastyczni i potrafimy przekładać rozwiązania technologiczne i jakościowe z jednej branży na inną – stąd nasza obecność w dynamicznie rosnącej branży medycznej. Stabilna kondycja Grupy Spyrosoft objawia się między innymi tym, że niezmiennie poszukujemy pracowników – zapewnia Tomasz Bienkiewicz.

Poza Wrocławiem, Krakowem i Białymstokiem zespoły powiększyły się także w Warszawie oraz w Londynie i Zagrzebiu. Oznacza to, że dla spółki, która posiada swoje biura także w Monachium, Brunszwiku (Niemcy) oraz w Detroit (Stany Zjednoczone), pracuje już 501 specjalistów.

Spyrosoft jest w biurowcu Nowy Targ, fot. Jarek Ratajczak

Rośnie wartość spółki 

Firma informuje, że pomimo pandemii i spowolnienia gospodarczego Grupa Spyrosoft ma stabilną pozycję rynkową. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Spyrosoft S.A. w pierwszym kwartale 2020 r. wyniosły 25,2 mln zł. To o 74 proc. więcej niż przed rokiem i o 3 proc. więcej w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Zysk netto wypracowany w trzech pierwszych miesiącach tego roku wyniósł 2,8 mln zł. W porównaniu z czwartym kwartałem 2019 r. jest to wzrost na poziomie 126 proc. Od lutego 2020 r. spółka jest notowana na NewConnect, rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Kryzys szansą na wzmocnienie branży IT

Wyniki i dobra sytuacja firmy Spyrosoft zdają się potwierdzać to, jak rok w branży widzą analitycy International Data Corporation (IDC). Zgodnie z ich kwietniowymi prognozami globalny rynek technologii informatycznych skurczy się w 2020 r. o 2,7 proc. względem roku 2019. Będą jednak sektory, które mimo pandemii będą rosły. Eksperci IDC spodziewają się m.in. wzrostu nakładów na oprogramowanie czy chmurę, spowodowanego potrzebą dostosowania biznesu do nowych warunków.

– Sytuacja w branży IT jest w tej chwili bardzo zróżnicowana. Na pewno w trudnej sytuacji znajdują się firmy IT powiązane z np. transportem czy turystyką. Jednak w dłuższej perspektywie wnioski, jakie wyciągną przedsiębiorstwa ze skutków epidemii, będą sprzyjać rozwojowi naszej branży, ponieważ wiele firm będzie inwestować w cyfryzację. Zadaniem Spyrosoft jest wspieranie tej transformacji, dlatego obecnie oferujemy nowym klientom również nasze doświadczenie w zakresie Product Design i doradztwa technologicznego – podkreśla Konrad Weiske, prezes Spyrosoft S.A. i dodaje, że ewentualną niepewność o pracę w branży IT należy traktować przejściowo. – W firmie Spyrosoft procesy rekrutacyjne toczą się cały czas – bez względu na koronawirusa – zaznacza.

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl