wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przełomowe startupy medyczne w Polsce są we Wrocławiu. Raport „Top Disruptors in Healthcare”, wśród najlepszych wrocławskie medtechy

Przełomowe startupy medyczne w Polsce są we Wrocławiu. Raport „Top Disruptors in Healthcare”, wśród najlepszych wrocławskie medtechy

Jarek Ratajczak,

Przełomowe startupy medtech w Polsce są we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Przełomowe startupy medtech w Polsce są we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne

Nowe leki na raka, cukrzycę, COVID-19, superszybkie testy, które pomogą w walce z koronawirusem oraz glukometry dla cukrzyków bez nakłuwania palca – to tylko niektóre z rewolucyjnych pomysłów wrocławskich startupów, które zmieniają życie pacjentów. Ich osiągnięcia są w jedynym w Polsce przeglądzie polskich startupów medycznych. Raport „Top Disruptors in Healthcare” 2022 r. bierze pod lupę branżę Life Sciences & Healthcare w Polsce.

Reklama

Raport „Top Disruptors in Healthcare” – przełomowe startupy medyczne

Autorzy raportu „Top Disruptors in Healthcare” 2022 podkreślają, że jest to pierwszy i jedyny w Polsce przegląd polskich startupów medycznych. Powstał, by ułatwić współpracę pomiędzy spółkami branży medtech a inwestorami, placówkami medycznymi oraz pacjentami.

Każde z rozwiązań oferowanych przez startupy, które wzięły udział w raporcie, jest niezwykle innowacyjne. Wiele z nich może wpłynąć na przyszłość sektora ochrony zdrowia, bądź też robi to już teraz. Placówki medyczne również dostrzegają korzyści płynące ze stosowania innowacji w zdrowiu, co widać z badań statystycznych, zgodnie z którymi znaczna większość startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy z nimi
Karolina Kornowska, autorka Raportu oraz Project Manager Polskiej Federacji Szpitali i Koalicji AI w zdrowiu.

Arcyciekawe młode biznesy medyczne w „Top Distruptors in Healthcare” 2022

Autorzy publikacji zaznaczają, że już pierwsza edycja Raportu „Top Distruptors in Healthcare” (2019 r.) okazała się ogromnym sukcesem. W powstanie publikacji zaangażowały się wówczas 74 startupy medyczne. W drugiej edycji publikacji (2021 r.) ich liczba wzrosła do 115. W tym roku swoje rozwiązania zaprezentowały startupy na wszystkich etapach rozwoju, poczynając od Proof of Concept, a kończąc na etapie Growth. 

W tym wydaniu Raportu znajduje się opis 144 arcyciekawych młodych biznesów medycznych z Polski oraz - po raz pierwszy - także 14 z obszaru Europy Środkowo - Wschodniej CEE, które zaprezentowane są w celu informacyjnym, inwestycyjnym, networkingowym, marketingowym, popularyzacyjnym, edukacyjnym itd., zmierzając do promocji i wspierania polskich startupów sektora ochrony zdrowia na forum krajowym i międzynarodowym
prof. Jarosław J. Fedorowski Prezes, Polskiej Federacji Szpitali.

Wrocławskie startupy w Raporcie „Top Distruptors in Healthcare” 2022

W raporcie „Top Distruptors in Healthcare” 2022 r. znalazły się wrocławskie spółki z branży medycznej. Lista innowacyjnych startupów poniżej:

BioCam – zmienia badania endoskopowe

BioCam tworzy nowe rozwiązanie dla badań układu pokarmowego. Zaprojektowana przez firmę inteligentna kapsułka endoskopowa umożliwi szybszą diagnostykę chorób układu pokarmowego i wykrycie np. raka jelita grubego.

BIOTTS – nowe leki na raka, cukrzycę i COVID-19

Biotts zakończył kolejny etap badań przedklinicznych dla jednego z kandydatów na lek. Spółka właśnie poinformowała, że w 2023 r. rozpoczynają pierwszą fazę badań klinicznych na ludziach. Naukowcy Biotts z Wrocławia pracują nad nowymi lekami m.in. na raka, cukrzycę i COVID-19 w formie maści lub plastra, które zastąpią tabletki, zastrzyki i wyczerpujące terapie.

Genomtec– opatentował superszybkie testy, które pomogą w walce z koronawirusem

Wrocławski startup Genomtec opatentował szybkie testy, które pozwolą zdiagnozować koronawirusa oraz wiele innych groźnych patogenów: wirusów, bakterii oraz grzybów. Urządzenie ma być najszybszą i najbardziej precyzyjną metodą testowania, a jego wielkość jest porównywalna do smartfona.

GlucoActive – życie bez nakłuwania palca, pomagają cukrzykom

GlucoActive, wrocławski startup z branży medtech, z powodzeniem pracuje nad nowoczesnym glukometrem dla cukrzyków. Ich GlucoStation to pierwszy na świecie przebadany w warunkach klinicznych bezinwazyjny glukometr. Dzięki niemu diabetycy będą mogli żyć bez nakłuwania palca. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już w 2023 r.

Infermedica – diagnozuje pacjentów online, to co wymyślili, już warte jest miliony

To, co wymyśliła Infermedica wykorzystują do wstępnej diagnozy pacjentów m.in. Allianz, Microsoft i PZU Zdrowie. Teraz, wrocławski startup, na rozwój opartego o sztuczną inteligencję rozwiązania wspierającego podstawową opiekę medyczną, pozyskał od inwestorów 120 mln zł.

– Wyniki raportu potwierdzają̨ nasze doświadczenia z zeszłorocznej edycji programu Google for Startups Accelerator: Europe, który był dedykowany startupom z sektorów healthtech i wellbeing. Podczas tego programu wspieraliśmy startupy w rozwoju produktu, sztucznej inteligencji, modelu biznesowego, analizowania rynków zagranicznych i ekspansji międzynarodowej. Z przyjemnością obserwujemy alumnów naszych programów takich jak Biotts, MedApp czy Infermedica, które z sukcesem wchodzą̨ na inne rynki – Magdalena Przelaskowska, Senior Startup Partner Manager w Europie Centralnej, Google for Startups.

Dane statystyczne w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare” 2022

Część pytań i odpowiedzi udzielonych przez startupy widoczna jest tylko w rozszerzonej wersji Raportu, m.in. sekcja aktualnych potrzeb, dane kontaktowe, życiorysy założycieli, informacje wrażliwe, jak wygląda potencjalna konkurencja, a także dokładne dane finansowe. Osoby zainteresowane nabyciem rozszerzonej wersji Raportu mogą kontaktować się z Karoliną Kornowską: karolina.kornowska(at)wzdrowiu.com

Kto przygotowuje „Top Disruptors in Healthcare”

Autorami tegorocznej edycji Raportu są Polska Federacja Szpitali, działający przy niej zespół Młodych Menedżerów Medycyny, Koalicja AI w zdrowiu oraz zespół ekspertów wZdrowiu. Partnerami Głównymi Raportu są AstraZeneca, PZU Zdrowie, Google for Startups oraz OVHcloud. Parterami Wspierającymi są Kancelaria DZP oraz EIT Health.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl