Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- Raport „Top Disruptors in Healthcare” – przełomowe startupy medyczne
- Arcyciekawe młode biznesy medyczne w „Top Distruptors in Healthcare” 2022
- Wrocławskie startupy w Raporcie „Top Distruptors in Healthcare” 2022
- Dane statystyczne w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare” 2022
- Kto przygotowuje „Top Disruptors in Healthcare”
Raport „Top Disruptors in Healthcare” – przełomowe startupy medyczne
Autorzy raportu „Top Disruptors in Healthcare” 2022 podkreślają, że jest to pierwszy i jedyny w Polsce przegląd polskich startupów medycznych. Powstał, by ułatwić współpracę pomiędzy spółkami branży medtech a inwestorami, placówkami medycznymi oraz pacjentami.
Arcyciekawe młode biznesy medyczne w „Top Distruptors in Healthcare” 2022
Autorzy publikacji zaznaczają, że już pierwsza edycja Raportu „Top Distruptors in Healthcare” (2019 r.) okazała się ogromnym sukcesem. W powstanie publikacji zaangażowały się wówczas 74 startupy medyczne. W drugiej edycji publikacji (2021 r.) ich liczba wzrosła do 115. W tym roku swoje rozwiązania zaprezentowały startupy na wszystkich etapach rozwoju, poczynając od Proof of Concept, a kończąc na etapie Growth.
Wrocławskie startupy w Raporcie „Top Distruptors in Healthcare” 2022
W raporcie „Top Distruptors in Healthcare” 2022 r. znalazły się wrocławskie spółki z branży medycznej. Lista innowacyjnych startupów poniżej:
BioCam – zmienia badania endoskopowe
BioCam tworzy nowe rozwiązanie dla badań układu pokarmowego. Zaprojektowana przez firmę inteligentna kapsułka endoskopowa umożliwi szybszą diagnostykę chorób układu pokarmowego i wykrycie np. raka jelita grubego.
BIOTTS – nowe leki na raka, cukrzycę i COVID-19
Biotts zakończył kolejny etap badań przedklinicznych dla jednego z kandydatów na lek. Spółka właśnie poinformowała, że w 2023 r. rozpoczynają pierwszą fazę badań klinicznych na ludziach. Naukowcy Biotts z Wrocławia pracują nad nowymi lekami m.in. na raka, cukrzycę i COVID-19 w formie maści lub plastra, które zastąpią tabletki, zastrzyki i wyczerpujące terapie.
Genomtec– opatentował superszybkie testy, które pomogą w walce z koronawirusem
Wrocławski startup Genomtec opatentował szybkie testy, które pozwolą zdiagnozować koronawirusa oraz wiele innych groźnych patogenów: wirusów, bakterii oraz grzybów. Urządzenie ma być najszybszą i najbardziej precyzyjną metodą testowania, a jego wielkość jest porównywalna do smartfona.
GlucoActive – życie bez nakłuwania palca, pomagają cukrzykom
GlucoActive, wrocławski startup z branży medtech, z powodzeniem pracuje nad nowoczesnym glukometrem dla cukrzyków. Ich GlucoStation to pierwszy na świecie przebadany w warunkach klinicznych bezinwazyjny glukometr. Dzięki niemu diabetycy będą mogli żyć bez nakłuwania palca. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już w 2023 r.
Infermedica – diagnozuje pacjentów online, to co wymyślili, już warte jest miliony
To, co wymyśliła Infermedica wykorzystują do wstępnej diagnozy pacjentów m.in. Allianz, Microsoft i PZU Zdrowie. Teraz, wrocławski startup, na rozwój opartego o sztuczną inteligencję rozwiązania wspierającego podstawową opiekę medyczną, pozyskał od inwestorów 120 mln zł.
– Wyniki raportu potwierdzają̨ nasze doświadczenia z zeszłorocznej edycji programu Google for Startups Accelerator: Europe, który był dedykowany startupom z sektorów healthtech i wellbeing. Podczas tego programu wspieraliśmy startupy w rozwoju produktu, sztucznej inteligencji, modelu biznesowego, analizowania rynków zagranicznych i ekspansji międzynarodowej. Z przyjemnością obserwujemy alumnów naszych programów takich jak Biotts, MedApp czy Infermedica, które z sukcesem wchodzą̨ na inne rynki – Magdalena Przelaskowska, Senior Startup Partner Manager w Europie Centralnej, Google for Startups.
Dane statystyczne w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare” 2022
Część pytań i odpowiedzi udzielonych przez startupy widoczna jest tylko w rozszerzonej wersji Raportu, m.in. sekcja aktualnych potrzeb, dane kontaktowe, życiorysy założycieli, informacje wrażliwe, jak wygląda potencjalna konkurencja, a także dokładne dane finansowe. Osoby zainteresowane nabyciem rozszerzonej wersji Raportu mogą kontaktować się z Karoliną Kornowską: karolina.kornowska(at)wzdrowiu.com
Kto przygotowuje „Top Disruptors in Healthcare”
Autorami tegorocznej edycji Raportu są Polska Federacja Szpitali, działający przy niej zespół Młodych Menedżerów Medycyny, Koalicja AI w zdrowiu oraz zespół ekspertów wZdrowiu. Partnerami Głównymi Raportu są AstraZeneca, PZU Zdrowie, Google for Startups oraz OVHcloud. Parterami Wspierającymi są Kancelaria DZP oraz EIT Health.