wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławska Infermedica na rozwój technologii zdobyła 120 mln zł. Największe inwestycje w polskie startupy

Jarek Ratajczak,
Pracownicy Infermedica Infermedica
Pracownicy Infermedica

To, co wymyśliła Infermedica wykorzystują do wstępnej diagnozy pacjentów m.in. Allianz, Microsoft i PZU Zdrowie. Teraz, wrocławski startup, na rozwój opartego o sztuczną inteligencję rozwiązania wspierającego podstawową opiekę medyczną, pozyskał od inwestorów 120 mln zł. Spółka zwiększa zatrudnienie i szuka inżynierów, deweloperów i pracowników medycznych.

  • To, co rob Infermedica, już określane jest jako konkurencja dla „doktora Google” oraz „cyberlekarz z Wrocławia”
  • Infermedica ma szansę na polskiego Decacorna – czyli startup, którego wycena przekroczyła 10 miliardów dolarów.

Założona we Wrocławiu Infermedica specjalizuje się w narzędziach wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) do wspierania lekarzy i pracowników medycznych w diagnozowaniu i opiece nad pacjentem. Ich rozwiązania są dostępne w 30 krajach i 19 językach. Na przykład aplikacja Symptomate umożliwia m.in. szybkie sprawdzenie i analizę symptomów pacjentów, sugerując najbardziej prawdopodobne przyczyny dolegliwości i rekomendując dalsze działania.

Jako inwestor mam przyjemność i zaszczyt wspierać Infermedica już od rundy seed. Jej tempo rozwoju jest imponujące. Technologia tam wypracowana jest na najwyższym światowym poziomie i bije na głowę globalnych konkurentów. Nie mam wątpliwości, że Infermedica to kandydat nie tylko na przyszłego unicorna, ale też decacorna

Michał Rokosz, Partner, Inovo Venture Partners.

Infermedica ma inwestorów i pieniądze na rozwój

To, co robi wrocławski startup będzie rozwijane, bo Infermedica ma nowych inwestorów i dodatkowe fundusze.

  • Startupy zdobywają pieniądze na rozwój, przede wszystkim poprzez rundy inwestycyjne, w ramach których kapitał dostarczają inwestorzy. Rundy są ściśle powiązane z fazami rozwoju firmy: pre-seed, seed, serie A, B, C i kolejne.

Infermedica w rundzie, w serii B, której przewodził fundusz One Peak, pozyskała 120 mln złotych (30 mln dolarów). W tej rundzie udział wzięli: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) i fundusze Heal Capital, karma.vc oraz polski Inovo Venture Partners. W sumie wrocławska spółka otrzymała od inwestorów już ok. 180 mln zł – w tym 40 mln zł w serii A w roku 2020 i 14 mln zł w 2019 r. w rundzie seed, której przewodził estoński fundusz Karma Ventures.

Pod koniec stycznia br. Portal internetowy mycompanypolska.pl umieścił wrocławską Infermedica w TOP 10. Największe inwestycje w polskie startupy w 2021 roku.

Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowego rozwoju technologii Infermedica i cieszymy się, że możemy wesprzeć jej zespół w realizacji wizji opieki zdrowotnej dostępnej dla każdego dzięki automatyzacji. Infermedica zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczności klinicznej. Jesteśmy pewni, że Infermedica w przyszłości stanie się globalnym standardem obsługi pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej, a my będziemy pomagać jej zespołowi w kolejnym etapie dynamicznego rozwoju

Humbert de Liedekerke, Managing Partner, One Peak.

Infermedica: narzędzia do wstępnej diagnostyki medycznej opartej o sztuczną inteligencję

Piotr Orzechowski, założyciel Infermedica podkreśla, że dzięki nowym inwestorom i pieniądzom na rozwój będą mogli dalej realizować swoją wizję i rozwijać technologię zwiększającą dostępność podstawowej opieki medycznej na całym świecie.

Cieszymy się, że One Peak dołącza do grona naszych inwestorów i zdecydował się przewodzić Serii B. Doświadczenie zespołu w skalowaniu firm B2B z pewnością pomoże w naszym rozwoju. Cieszy nas też to, że nasi dotychczasowi inwestorzy nieustannie nas wspierają i zdecydowali się wziąć udział w tej rundzie. Dotychczasowy rozwój Infermedica to zasługa między innymi ponad 60 tysięcy godzin pracy lekarzy, którzy stworzyli jedną z bardziej zaawansowanych baz wiedzy na temat chorób, symptomów i czynników ryzyka

Piotr Orzechowski, założyciel i CEO Infermedica.

Infermedica Symptomate : analiza objawów chorób i diagnoza online

Oprócz narzędzi do wstępnej diagnozy medycznej, Infermedica tworzy platformę, która usprawni wizyty lekarskie na wszystkich jej etapach, między innymi ułatwiając komunikację lekarzy z pacjentami i automatyzując tworzenie notatek

W ostatnich tygodniach Infermedica umożliwiła też przeprowadzenie wstępnego wywiadu w formie rozmowy głosowej z botem, dzięki współpracy z polskim startupem Talkie.ai. Bot oparty o sztuczną inteligencję wykorzystuje technologię Talkie.ai, by rozpoznawać i interpretować wypowiedzi pacjenta. Z kolei silnik diagnostyczny Infermedica rozpoznaje i rejestruje symptomy, formułując w czasie rzeczywistym kolejne pytania, które zadaje bot, by ostatecznie skierować pacjenta do właściwego specjalisty lub zarekomendować inne działania.

– Integracja silnika diagnostycznego Infermedica z asystentem głosowym Talkie.ai pozwala znacząco zwiększyć wydajność placówek opieki zdrowotnej. Sztuczna inteligencja pomoże w ocenie stanu zdrowia pacjenta i skieruje do właściwego specjalisty, skracając przy tym czas oczekiwania na kontakt z przychodnią. Co ważne, rozmawiając z botem, pacjent może liczyć na tę samą dokładność i rzetelność, co w przypadku rozmowy z pracownikiem medycznym. Dzięki temu cały proces zajmuje mniej czasu i kosztuje mniej wysiłku – mówi Wojciech Przechodzeń, CTO, Talkie.ai.

Infermedica z Wrocławia, startup Piotra Orzechowskiego

Piotr Orzechowski, założyciel i CEO Infermedica Fot. Infermedica
Piotr Orzechowski, założyciel i CEO Infermedica

Startup został założony w roku 2012 przez Piotra Orzechowskiego w ramach projektu „Akcelerator EIT+ dla spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”. Z czasem EIT+ sprzedał swoje udziały funduszom inwestycyjnym.

Obecnie Infermedica współpracuje z ponad 90 partnerami z 30 krajów, a rozwijany przez firmę silnik diagnostyczny obsługuje 19 języków. Klientami Infermedica są między innymi Allianz, Microsoft, Sana Kliniken, Optum, Gothaer, Médis, a także polskie PZU Zdrowie. Narzędzia Infermedica posłużyły dotychczas do wykonania ponad 10 mln wywiadów medycznych na całym świecie.

Infermedica: praca, zatrudnienie, rekrutacja

Infermedica zatrudnia 180 osób. Spółka planuje podwoić w tym roku swój zespół i szuka m.in.: inżynierów, deweloperów i pracowników medycznych, do biura we Wrocławiu oraz zdalnie. Praca w Infermedica.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl