Priscilla, Królowa Pustyni. Musical

Priscilla, Królowa Pustyni. Musical

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu rozpoczął próby do spektaklu „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical” Stephana Elliotta i Allana Scotta. Reżyseruje Cezary Tomaszewski, premierę na Dużej Scenie planujemy na początek października tego roku.

Musical powstał na bazie filmu z 1994 roku. I film, i teatralna adaptacja, opowiadają historię dwóch drag queens i kobiety trans, przemierzających kraj starym busem – tytułową Priscillą. Podróż na występy w mieście „daleko od szosy” okaże się dla nich podróżą w głąb własnych serc. Ta wybuchowa mieszanka kina drogi, wątków queer i musicalu jest opowieścią o tym, jak szukać i znaleźć siebie w świecie, który wcale nam tego nie ułatwia.

Ścieżka dźwiękowa „Priscilli” to składanka hitów takich jak „What’s Love Got to Do with It?” Tiny Turner, „Go West” Village People, „I Will Survive” Glorii Gaynor, „Girls Just Wanna Have” Fun Cyndi Lauper czy „Always on My Mind” Elvisa Presleya. Teatr Muzyczny Capitol uzyskał licencję non-replica, a to znaczy, że wystawimy ten musical z własnymi kostiumami, dekoracjami i choreografią. Nasi widzowie obejrzą przygody trójki bohaterów w polskich realiach.

Tłumaczeniem i dramaturgią zajął się Konrad Sierzputowski, scenografię i kostiumy projektuje Aleksandra Wasilkowska, choreografką jest Barbara Olech, a reżyserem świateł Jędrzej Jęcikowski.
W rolach głównych zobaczymy Michała Zborowskiego na zmianę z Albertem Pyśkiem, Rafała Derkacza oraz Justynę Szafran na zmianę z Justyną Antoniak.

Szczegóły Priscilla, Królowa Pustyni. Musical

Premiera 2022-10-08
Reżyseria Cezary Tomaszewski
Obsada
  • Albert Pyśk / Michał Zborowski - TICK (MITZI)
  • Justyna Antoniak / Justyna Szafran - BERNADETTE
  • Rafał Derkacz - ADAM (FELICIA)
Projekt Aleksandra Wasilkowska
Kostiumy Aleksandra Wasilkowska
Gatunek musical
Język Konrad Sierzputowski
Długość 165 min

Lokalizacja

Teatr Muzyczny Capitol

Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Komentarze