Wege Festiwal Wrocław

Wege Festiwal Wrocław

Pierwsza wrocławska edycja największej w Polsce imprezy wegetariańsko-wegańskiej – Wege Festiwal. Są to targi kulinarne, ale i lifestyle'owe. Zaprezentują się na nich wystawcy nie tylko z Wrocławia, ale m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania. Zaserwują oni najlepsze ze swoich dań, zaprezentują najlepsze produkty. Przekonają odwiedzających, że w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej można się zakochać od pierwszego spróbowania. 

Przy Wege Festiwal Wrocław, odbędzie się również targ kosmetyków naturalnych EkoPiękno – zarówno zarówno handmade'owych, jak i tych od większych producentów. Wszystkie z naturalnych składników. 

Lubimy być wege

Wrocławianom nie jest obcy temat wege, nie boją się też próbować. Świadczy o tym duża oferta wegańskich i wegetariańskich knajp, restauracji, kawiarni w naszym mieście.

Wege Festiwal to targi, podczas których można spróbować potraw niezawierających mięsa, ryb, owoców morza, żelatyny. To okazja do zdegustowania takich specjałów, jak: kremowe hummusy, domowe potrawy w wersji wege, aromatyczne falafele, słodkie baklawy, dodające energii zielone koktajle, bezmięsne burgery, wegańskie pierogi, wegetariańskie smaki z różnych kuchni świata – jak i wegańskie ciasta, ciasteczka, lody.

To również roślinne kosmetyki, oleje, ręcznie wykonane i nie testowane na zwierzętach. 

Nie tylko jedzenie

Na przestrzeni 2000 mkw. organizatorzy rozpalnowali ok. około 100 stoisk – nie tylko z jedzeniem, ponieważ podczas tego wydarzenia będzie można również nabyć wegańskie ubrania, torby, gadżety codziennego użytku.  

Celem Wege Festiwalu jest edukowanie nie tylko o kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, ale również o stylu życia. Wege to nie tylko jedzenie, ale i również stan świadomości.
Szykuje się bardzo słoneczna, kolorowa i pełna smaków niedziela, warto więc zabrać rodzinę, znajomych i przyjść na Wege Festiwal. Ceny dań, proponowanych podczas festiwalu, oscylują między 10 a 25 zł.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Czasoprzestrzeń – Zajezdnia Dąbie

Tramwajowa 1/3,  Wrocław

Komentarze