Warsztaty Mikrograntów_grafika

Warsztaty Mikrograntów: Placemaking – tworzymy przyjazną ulicę

Weekendowe spotkania edukacyjne programu Mikrogranty! Dwa weekendowych spotkania warsztatowe, podczas których poruszone zostanie zagadnienie „placemakingu” w kontekście przyjaznych dla mieszkańców i mieszkanek ulic w mieście.

Poznamy tajniki projektowania „szczęśliwego” miasta i odkryjemy, co wpływa na atrakcyjność miejsc publicznych. Wspólnie wyruszymy też na badawczy spacer ulicą Stefana Żeromskiego! Uczestnicy i uczestniczki odkrywać będą rodzaje zależności przestrzennych, które wpływają na atrakcyjność i jakość miejsc, w których na co dzień funkcjonujemy.

Zastanowią się, jak powinna wyglądać ulica, na której żyje się bezpiecznie i społecznie. Zgodnie z ideą „tymczasowej urbanistyki” poszukają niskobudżetowych opcji gospodarowania, które zwróciłyby utraconą przestrzeń publiczną pieszym: punktem wyjścia będą „parklety” i ich możliwości w kreowaniu małych, lokalnych punktów spotkań i odpoczynku w miejscach zdominowanych przez samochody. Na warsztat wzięta zostanie także ulica Stefana Żeromskiego na Ołbinie. Na warsztaty składa się 8 godzin zegarowych teorii i praktyki. Zajęcia poprowadzi Natalia Bańdo i Katarzyna Kobierska.

Harmonogram:

21.09 | 11:00-15:00 | warsztaty w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) 22.09| 11:00-15:00 | spacer badawczy (start na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej z ul. Żeromskiego, k. Poczty Polskiej) i warsztaty oraz podsumowanie w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39) Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: mikrogranty@strefakultury.pl

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Stowarzyszene Żółty Parasol

Prusa 37-39,  Wrocław

Komentarze