Z tego artykułu dowiesz się, że:
- zabytkowy budynek z toaletami na wzgórzu z Bastionem czeka na odbiory,
- do wykończenia jest jedna ze ścieżek, a także pozostałości po belwederze,
- remont nie wpływa w istotny sposób na korzystanie ze wzgórza, restauracji i kawiarni,
- w galerii są zdjęcia remontowanych obiektów z pierwszej połowy czerwca i z lipca.
Druga część remontu trwa
Druga część remontu na wzgórzu z Bastionem Sakwowym rozpoczęła się jesienią 2024 roku i miała zakończyć się w czerwcu, ale plany trzeba zbyło zmienić z powodu odkryć archeologicznych. Robotnicy odsłonili fundamenty belwederu i dawnych pawilonów.
Odkrycia wymusiły opracowanie zamiennego projektu budowlanego, uzgodnienia z dolnośląskim konserwatorem zabytków, uzyskanie nowych decyzji administracyjnych.Damian Kret z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu
Do tej pory udało się skończyć modernizację, z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, zabytkowego, ceglanego budynku z toaletami. Potrzebne są jeszcze elementy wykończenia i później odbiory. Prawie gotowa jest także ścieżka prowadząca na szczyt wzgórza od strony centrum. Trwają jeszcze prace przy nawierzchniach oraz schodach zewnętrznych.
W przebudowie jest natomiast kanalizacja oraz ścieżka od strony fosy. Do ułożenia jest posadzka wokół pozostałości po belwederze, co zostało już uzgodnione z dolnośląskim konserwatorem zabytków.
W związku z odkryciami archeologicznymi wszystko się przedłuża, dlatego nie wiemy, kiedy nastąpi zakończenie wszystkich prac.Damian Kret
Remont nie ma wpływu na zwiedzanie
Trwający remont na szczęście nie utrudnia w znaczący sposób korzystania z uroków wzgórza, na którym latem organizowane są różne wydarzenia, takie jak śniadanie, koncerty i kino plenerowe.
Koszt drugiego etapu remontu, wykonywanego przez firmę Castellum, to 6 milionów złotych.