Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Kandydaci poznają pracę kierowcy „od kuchni”, nie tylko poprzez demonstrację tego, co dzieje się z tramwajem po zakończonej pracy, podczas przejazdu przez zajezdnię, ale przede wszystkim przez rozmowę z pracownikami MPK: kierowcami, instruktorami nauki jazdy czy kierownikami zajezdni.
Co oferuje MPK swoim pracownikom?
- wynagrodzenie od 7200 zł brutto,
- praca na miejscu, w oparciu o ustalony grafik,
- możliwość nawiązania współpracy na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie czy B2B,
- dofinansowanie do wczasów,
- świadczenia na święta, paczki mikołajkowe,
- pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. na zakup lub remont mieszkania) czy biletu na wydarzenia sportowe i kulturalne.
Stabilność i zdolność kredytowa
MPK podkreśla, że jego oferta dla kierowców z prawem jazdy kategorii D to - w przeciwieństwie do pracy u innych przewoźników - brak konieczności wielotygodniowych wyjazdów i rozłąki z rodziną. Poza tym każda godzina pracy jest skrupulatnie odnotowywana, a co za tym idzie całe wynagrodzenie rzetelnie obliczane i udokumentowane.
Pan Jakub, kierowca autobusu, poleca pracę w MPK m.in. właśnie z tego powodu. - To przede wszystkim stabilna praca, dobre zarobki, pakiet benefitów, ale też wiarygodność dla banku, czego potrzebowałem starając się o kredyt - mówi kierowca. - Korzystam też z karty Multisport oraz prywatnej opieki medycznej, a jeżdżę dobrym, stosunkowo młodym taborem.