Meble, zastawa, bibeloty ubrania, płyty, sprzęt elektroniczny czy książki. Możesz dać im drugie życie, kupując rzeczy z odzysku. To nie tylko "oddech" dla Ziemi, osobistego portfela, ale również wielka satysfakcja. Bo co może być przyjemniejszego, niż wyłowienie prawdziwej perły w morzu czekających na nowych właścicieli przedmiotów? Z okazji Dnia Staroci (2 marca) podpowiadamy, gdzie we Wrocławiu można upolować prawdziwe perełki.
W tych miejscach we Wrocławiu kupisz używane rzeczy
Wrocławskie sklepy z używanymi rzeczami oferują... no właśnie. Stwierdzenie: szeroki asortyment, nie oddaje tu ogromny przedmiotów, jakie można kupić w tych miejscach. Są to przecież sklepy, w których każdy przedmiot jest unikatowy i ma swoje wyjątkowe miejsce w historii.
Giełda Staroci
Nieśmiertelna giełda staroci, odbywająca się od wielu lat pod Iglicą koło Hali Stulecia, to miejsce, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Kupicie tu dosłownie wszystko, a i my staramy się każdorazowo informować, co w danym momencie sprzedają wystawcy.
Zobaczcie co można tu dostać i w jakich terminach w 2025 roku odbywać się będzie Giełda Staroci pod Iglicą:
Bazar Miejski
To sklep vintage na mapie Nadodrza, prowadzi działalność komisową. Każdy może tu wynająć regał i wystawić na sprzedaż swoje rzeczy.
Dostaniecie tu ubrania, płyty, szkło, a nawet rower. Po prostu przyjdźcie i sprawdźcie, co w danym momencie oferuje Bazar Miejski przy Chrobrego 11.
Targ Staroci pod kościołem św. Marii Magdaleny
Różnorodność to jej drugie imię. Na placu pod katedrą św. Marii Magdaleny kupicie guzik z munduru i fontannę do ogrodu. Są tu rzeczy stare i nowe - tworzone m.in. przez rękodzielników.
Terminy, w jakich w 2025 roku odbywa się Targ Staroci pod kościołem św. Marii Magdaleny:
- 27 - 30 marca
- 25 kwietnia - 4 maja
- 22 - 25 maja
- 12 - 15 czerwca
- 26 - 29 czerwca
- 10 - 13 lipca
- 24 - 27 lipca
- 7 - 10 sierpnia
- 28 - 31 sierpnia
- 18 - 21 września
- 16 - 19 października
- 11 - 14 grudnia
Graciarnia
Graciarnia prowadzi działalność komisową i w formie sklepu. Sama właścicielka pisze tak o swoim miejscu w mediach społecznościowych. – Graciarnia, czyli Mydło i Powidło jest sklepem rzeczy używanych.
Obecnie trwa przeprowadzka sklepu z ul. Tęczowej 25 do magazynu zlokalizowanego na tej samej ulicy.
Rupieciarnia na Młynie
– Szukasz czegoś? Pewnie to mamy! - tak śmiało mówią o swoim sklepie właściciele Rupieciarni na Młynie. I pewnie się nie mylą. Idea sklepów z rzeczami używanymi opiera się na tym, że każdy przedmiot jest wyjątkowy.
Pomagacz - Albert Shop
Ideą punktu dobroczynnego Wrocławskiego Towarzystwa Koła Pomocy im. św. Barat Alberta - Pomagacz, jest nie tyle dawanie drugiego życia przedmiotom, co przede wszystkim wspomaganie najbardziej potrzebujących. Sklep działa na zasadzie angielskich charity shops.
Zakupy w Pomagaczu służą wsparciu finansowemu placówek prowadzonych przez towarzystwo we Wrocławiu. Punkt znany także jako Albert Shop ma dwie siedziby przy ul. Wyszyńskiego, pod numerami 66A i 68. Można tu także przynosić darowizny, ale przedmioty muszą być w doskonałym stanie. W końcu dalej mają komuś służyć.
Giełda na Młynie
Odbywająca się przez okrągły rok w każdą niedzielę Giełda na Młynie (pod dawnym Młynem Sułkowice) to kopalnia skarbów. Dostaniecie tu nawet żywność - świeżą i lokalną. Ale rzecz jasna, pełno tu staroci, którym można ofiarować drugie życie.
Pre-loved
Sklep vintage przy ul. Świętokrzyskiej 39A, w którym, jak mówią sami założyciele: "każdy ma drugą szansę". Tu i wy możecie dać drugą szansę przedmiotom, które zgodnie z nazwą sklepu, były już kochane. Ale teraz czekają na nowego właściciela. Sprawdźcie sami, w Pre-loved.
Znasz we Wrocławiu inne ciekawe miejsca, w których można kupić stacjonarnie używane rzeczy i starocie? A może prowadzisz podobną działalność? Napisz do nas na redakcja[at]araw.pl. Chętnie dodamy to miejsce do niniejszego zestawienia. Wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy.