Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
„Drodzy przyjaciele! Pandemia okazała się niezwykle ciężkim czasem dla nas wszystkich. Przetrwaliśmy dzięki naszej operatywności i życzliwości wielu ludzi, utrzymując tym samym miejsca pracy dla naszych podopiecznych” – piszą przedstawiciele Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji w serwisie zrzutka.pl. I dodają, że klubokawiarnia po pandemii nie jest już tak chętnie odwiedzana jak wcześniej.
Cafe Równik walczy o nowe otwarcie
Przed pandemią w Cafe Równik były tłumy, drzwi do kawiarni właściwie się nie zamykały. Nasi podopieczni - kelnerzy i barmani - byli szczęśliwi. Teraz przychodzi do nas o połowę mniej ludzi niż wcześniej, utrzymujemy się na granicy, a chcemy się rozwijać.prof. Małgorzata Młynarska
Dlatego twórcy Cafe Równik chcą zrobić nowe otwarcie, wyposażyć lepiej kuchnię i przeprowadzić niewielki remont. – Chcemy pokazać, że Cafe Równik to nie tylko miejsce, które daje pracę osobom z niepełnosprawnościami, ale też klubokawiarnia, która serwuje świetne jedzenie. Szczególnie polecam wyborne ciasta i makarony – dodaje prof. Młynarska.
Podczas pandemii klubokawiarnia przez kilka miesięcy była nieczynna, ale nie złożyła broni. Jej pracownicy przygotowywali posiłki na wynos, catering dla szpitali na Koszarowej i Borowskiej. Dzięki temu udało się przetrwać.
Wyjątkowe miejsce. Tu każdy klient jest terapeutą
Wiemy, że nowe menu, nowe meble, remont i inne ciekawe pomysły są kluczem do powrotu, do formy sprzed pandemii. To miejsce jest ważne nie tylko dlatego, że daje miejsce pracy dla 11 osób, ale przede wszystkim jest ważne, bo umożliwia przeprowadzanie wspomnianej terapii poprzez pracęStowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, zrzutka.pl
Przedstawiciele stowarzyszenia podkreślają, że ich podopieczni świetnie czują się, gdy Cafe Równik odwiedzają goście. – W Cafe Równik właściwie każdy klient jest terapeutą - podkreśla prof. Młynarska. – Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że nasi kelnerzy i barmani z każdym chętnie porozmawiają, bo dzięki temu się uczą i rozwijają. To nie jest tylko zwyczajne podanie kawy czy ciasta.
Zbiórka na remont i wyposażenie kuchni Cafe Równik
Prezeska stowarzyszenia dodaje, że klubokawiarnia potrzebuje metamorfozy.
„Jesteśmy na nią gotowi! Brakuje nam jednak środków, by przeprowadzić zmiany i móc Was ugościć w jeszcze lepszej atmosferze, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc" – piszą przedstawiciele Cafe Równik. – Wierzymy, że razem nam się uda!”
TUTAJ możecie wesprzeć Cafe Równik
Klubokawiarnia Cafe Równik zbiera pieniądze na wyposażenie kuchni. Chcą kupić:
- stół chłodniczo-produkcyjny,
- thermomix,
- zastawę stołową,
- pakowarkę próżniową,
- cyrkulator do gotowania sous vide.
Terapia w Cafe Równik
Praca w Cafe Równik jest częścią terapii mowy oraz myślenia metodą Dyna-Lingua M.S., prowadzonej przez Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji. Jej twórcami są prof. Małgorzata Młynarska – logopedka, prezeska stowarzyszenia i dr Tomasza Smereka – psycholog, wiceprezes stowarzyszenia.