4. 24-letni Szymon Pelc z Wrocławia dotarł do Gdańska na wózku inwalidzkim. Zbiera pieniądze na leczenie
Po 13 dniach niezwykłej podróży, 24-letni Szymon Pelc dotarł z Wrocławia do Gdańska materiały prywatne

Z Wrocławia do Gdańska w 13 dni. 24-letni Szymon Pelc z Wrocławia właśnie pokonał na wózku inwalidzkim 500 kilometrów. Niezwykła podróż zakończyła się wielkim sukcesem – Szymon nie tylko dotarł do Trójmiasta, ale przede wszystkim uzbierał pieniądze na upragnioną operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych.

O niezwykłej podróży 24-letniego wrocławianina pisaliśmy 18 sierpnia. Szymon Pelc był wtedy na początku drogi z Wrocławia do Trójmiasta. Drogi, która – choć młody mężczyzna zameldował się już w Gdańsku – nadal trwa, a jej kolejny etap będzie tym najważniejszym. Pokonanie pół tysiąca kilometrów nie przeszło bowiem bez echa. Szymonowi udało się zebrać pieniądze, które umożliwią mu wylot do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka go skomplikowana operacja kręgosłupa.

Wyczekiwana operacja już za kilka miesięcy

Kwota na operację kręgosłupa została uzbierana, a to oznacza, że już w styczniu 2023 roku Szymon poleci do Stanów Zjednoczonych. Operację kręgosłupa przeprowadzi dr Dror Paley.

To lekarz, który jako jeden z niewielu wzbudził we mnie tak duże zaufanie. Choćby dawał mi 30 procent szans na powodzenie, wierzę, że będzie dobrze. Wychodzę z założenia, że gorzej już nie będzie. Muszę myśleć pozytywnie.
Szymon Pelc

Kolejna operacja. Szymon ma szansę wyzdrowieć

Internetową zbiórkę Szymona wsparło niespełna 22 tys. osób, które wpłaciły prawie 900 tys. zł (stan na 29 sierpnia). To jednak nie koniec pogoni za marzeniami o zdrowiu. Okazuje się, że wizyta w Stanach Zjednoczonych może przynieść jeszcze jedną operację.

Szymon potrzebuje mieć również zoperowaną lewą nogę. Już w przyszłym tygodniu powstanie zbiórka na ten cel. Jeśli uda się uzbierać i na niego, Szymek ze Stanów Zjednoczonych wróci całkowicie zdrowy.
Natalia Hałapacz, przyjaciółka Szymona