wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wydarzenia 11–17 marca
Studenci prezentują działalność podczas jesiennej edycji Dni Aktywności Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej Magdalena Pasiewicz
Studenci prezentują działalność podczas jesiennej edycji Dni Aktywności Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej

Zaczynamy górnym C, czyli koncertem najlepszych studentów Akademii Muzycznej – warto posłuchać, jak grają, zanim przechwycą ich najlepsze filharmonie świata. Będzie też sztuka, ale mocno osadzona w biznesie i (wścibska) nauka, czyli prezentacja książki o seksualności w kulturach starożytnych. Kończymy, jak kto woli, albo domatorsko – lekcją miejskiego ogrodnictwa, albo światowo – festiwalem dla podróżników.

Reklama

Koncert – 11 marca (poniedziałek)

Najlepsi studenci Akademii Muzycznej katedr fortepianu, instrumentów dętych, perkusji, akordeonu i kameralistyki zagrają jeden jedyny koncert. W programie utwory Areńskiego, Chopina, Bozzam Mendelssohna-Bartholy’ego i Gauberta. Wstęp wolny.

Koncert najlepszych studentów Akademii Muzycznej: 11 marca godz. 18.00, Sala Koncertowa, pl. Jana Pawła II nr 2

Akademickie Targi Pracy 12 i 13 marca (wtorek i środa)

To już 40. edycja Akademickich Targów Pracy. Na kampusie Politechniki Wrocławskiej, w budynku C-13 studenci, ale przecież nie tylko oni, spotkają się z najlepszymi pracodawcami różnych branż. To doskonała okazja do znalezienia atrakcyjnych ofert pracy, praktyk i staży, nawiązania relacji oraz zapoznania się z wymaganiami stawianymi w procesie rekrutacyjnym przez firmy.

Wiosenna edycja Akademickich Targów Pracy: 12 marca Dzień Inżynierski, 13 marca 2024 Dzień IT (ze strefą inżynierską) godz. 9.00–15.00, bud. C-13 Politechniki Wrocławskiej, wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 23/2

Wystawa o architekturze – 14 marca (czwartek)

W ramach cyklu wydarzeń BLOK #13, towarzyszącemu wystawie „Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego” organizowane jest oprowadzanie z Michałem Chaderą.

Witold Lipiński projektował obiekty niemożliwe: kiedy w polskim pejzażu dominowały bloki i domy-kostki, on proponował budynki-chmury i domy-statki kosmiczne. To dzięki jego wizjom mamy dom igloo przy ulicy Moniuszki i Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce.  

Oprowadzanie po wystawie: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 17.00

Studencka kreatywność – 14 marca (czwartek)

Przedstawiciele organizacji oraz kół naukowych Politechniki Wrocławskiej prezentują swoją działalność. Wydarzenie jest fascynujące nie tylko dla studentów. Oprócz targów przygotowanych zostało kilkanaście szkoleń związanych z rozwojem zainteresowań, a także profesjonalizacją działań organizacji studenckich. 

Dni Aktywności Studenckiej: 14 marca, godz. 9.00, budynek C-13, Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27

Książka o seksualności w kulturach starożytnych – 15 marca (piątek)

Tematem spotkania jest książka „Homoseksualność i homoerotyzm w świecie starożytnym” i zagadnienia homoseksualności i homoerotyzmu w kulturach starożytnego Bliskiego Wschodu oraz w świecie antycznych Greków i Rzymian. Monografia autorstwa profesorów Andrzeja Wypustka i Pawła Sawińskiego jest pierwszą w języku polskim naukową syntezą tego zagadnienia dotyczącą czasów starożytnych.

Prezentacja książki: 15 marca godz. 14.00–15.30, Czytelnia Instytutu Historycznego UWr, ul. Szewska 49

Design jako sztuka negocjacji. Wernisaż – 15 marca (piątek)

Na wystawie prezentowane będą wdrożone projekty pracowników Katedry Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych. Będzie około 30 projektów autorstwa siedemnastu projektantów z Katedry Wzornictwa. Projekty – maszyny, meble, buty, lampy, projekty graficzne i prezentacje multimedialne – zostały zrealizowane we współpracy z 13 polskimi firmami. Wystawa potrwa do 28 marca.

Wystawa „Design jako sztuka negocjacji. Wystawa wdrożonych projektów pracowników Katedry Wzornictwa”: wernisaż 15 marca o godz. 17.00, Galeria Neon ASP Wrocław, Traugutta 19/21

Festiwal dla podróżników – od 16 do 17 marca (weekend)

Historie podróżników, inspiracje do kolejnych wyjazdów oraz dawka praktycznych informacji o podróżowaniu. Dowiecie się, co słychać na Maderze, jak wygląda wolontariat pod kołem podbiegunowym i jak podróżowanie przemienia człowieka. Wstęp wolny.

Festiwal Dni Podróżnika: 16–17 marca, godz. 9.00–20.00, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, CKU sala 1, ul. Komandorska 118/120

Wrocław w obiektywie – 16 marca (sobota)

Spotkanie z wieloletnim fotoreporterem „Gazety Wyborczej” Mieczysławem Michalakiem, który był świadkiem wydarzeń lat 80’ i 90’ na wrocławskich ulicach. Podczas spotkania opowie i pokaże zdjęcia happeningów.

Młodzi wyszli na ulice. Cykl Historia Wrocławia w obiektywie – prelekcja Mieczysława Michalaka: 16 marca, godz. 11.00, Klub Łącznik w Czasoprzestrzeni, ul. Tramwajowa 1–3

Miejskie ogrodnictwo – 17 marca (niedziela)

Kompostowanie to podobno proste zadanie i każda osoba jest w stanie sobie z nim poradzić. Jak? Dowiedz się podczas „Lekcji miejskiego ogrodnictwa – Kompost Czarne Złoto Ogrodników”. Na spotkaniu dowiecie się wiele o:

  • podstawowych właściwościach gleby,
  • metodach wspierania bioróżnorodności środowiska glebowego,
  • różnych sposoby kompostowania,
  • kompostowaniu „na gorąco”,
  • sposobach pozyskiwania materii organicznej w mieście,
  • jak przygotować nawóz do roślin.

Obowiązują zapisy przez formularz

Spotkanie poprowadzi Maciej Makoś – absolwent biologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, botanik, zielarz oraz projektant permakulturowy.

Lekcja Miejskiego Ogrodnictwa, 17 marca, godz. 14.00, Ogród Społeczny w Czasoprzestrzeni, Tramwajowa 1–3.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl