wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biznes konopny nowym kierunkiem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
Regały, na których stoją donice z konopiami indyjskimi Pixabay.com
Regały, na których stoją donice z konopiami indyjskimi

„Biznes konopny to pierwszy tego typu kierunek studiów w kraju” – ogłaszają pracownicy UEW. Zajęcia rozpoczynają się w marcu, a rekrutacja trwa do 23 lutego. W programie m.in. konopie w psychologii i psychiatrii oraz praktyki laboratoryjne.

Reklama

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otwiera nietypowy kierunek studiów podyplomowych – biznes konopny.  – To pierwszy tego typu kierunek studiów w kraju – twierdzi Jolanta Nowacka z UEW. – Adresowany do wszystkich, którzy prowadzą lub planują prowadzić biznes w branży konopnej jako kadra zarządzająca, managerowie średniego szczebla, doradcy klienta, handlowcy i inni specjaliści – zaprasza.

Biznes konopny – przedmioty

Celem jest wykształcenie kadry przygotowanej do wejścia na rynek związany ze sprzedażą towarów i usług opartych na przetworach konopi, z zachowaniem najwyższych standardów terapeutycznych i etycznych. Studia umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy dotyczącej konopi, ich uprawy, właściwości oraz potencjalnych zastosowań.  

W programie nauczania znalazły się przedmioty podzielone na trzy bloki tematyczne: praktyczne zastosowanie konopi, zarządzanie biznesem konopnym i innowacje w biznesie konopnym. Przykłady:

  • technologia uprawy konopi,
  • konopie w psychologii i psychiatrii,
  • wybrane zagadnienia prawne,
  • innowacyjna żywność konopna,
  • praktyki laboratoryjne – konopne procesy technologiczne.

Zajęcia praktyczne w laboratorium

Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów i warsztatów, z naciskiem na aspekty praktyczne. – Słuchaczom umożliwiamy odbycie zajęć w profesjonalnym laboratorium ekstrakcyjnym, gdzie będzie możliwość poznania kluczowych procesów przetwórstwa konopi. Chętni absolwenci kierunku będą również mieli możliwość odbycia praktyk pod okiem doświadczonych terapeutów – opisuje Jolanta Nowacka.

Pracownicy uczelni, powołując się na raport „Cannabis Market Analysis”, podają szacunkowe dane, według których wielkość rynku konopi indyjskich w 2023 roku wyniesie 29,32 mld dolarów, a do 2028 r. wzrośnie do ponad 60 mld dolarów.

Tak intensywny wzrost wiąże się z coraz większą konkurencyjnością na rynku i stałą potrzebą rozwoju, aby utrzymać przewagę rynkową. To najlepszy czas, aby pozyskać unikalne kompetencje i wyprzedzić konkurencję.
Jolanta Nowacka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Biznes konopny – nabór trwa

Podyplomowe (płatne) studia na kierunku biznes konopny są zorganizowane w trybie zaocznym w weekendy, w godzinach od 9:00 do 16:00. Warsztaty praktyczne w laboratorium mogą odbywać się w piątki. Pierwszy zjazd jest zaplanowany na 2-3 marca 2024 roku. Rekrutacja trwa do 23 lutego. Szczegóły na stronie internetowej uczelni – tutaj.

Kierownikiem studiów jest dr Krzysztof Ćwik z Katedry Teorii i Organizacji Zarządzania UEW, opiekunem naukowym – dr hab. inż. Mirosława Teleszko, prof. UEW, partnerem merytorycznym – firma Max Hemp, zajmująca się m.in. medycznym i prozdrowotnym wykorzystaniem konopi.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl